חדשות כיפה

נשות יו"ש מבקשות: החזירו את הביטחון לכבישים

נשות יו"ש במכתב לראש הממשלה נתניהו ולרמטכ"ל אייזנקוט: החיים שלנו ושל הבעלים והילדים שלנו שנוסעים מידי יום בכבישים האלה הם לא הפקר

זירת הפיגוע סמוך לחוות גלעד

זירת הפיגוע סמוך לחוות גלעדצילום: דוברות מד"א

נשים מרחבי יו"ש ובהן נשים שכולות פונות במכתב חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו ולרמטכ"ל רב-אלוף גדי אייזנקוט, זאת בעקבות הפיגוע המחריד בו נרצח השבוע הרב רזיאל שבח מחוות גלעד ז"ל. בין החתומות על המכתב אדווה ביטון, אמא של אדל ביטון ז"ל, טובה פליקס  אמא של עפרה פליקס ז"ל, צוריה (זר) ברויאר בתו של גלעד זר ז"ל, צופיה בורובסקי אלמנתו של אביתר בורובסקי ז"ל, טעמה (הנקין) יעקבסון אחות של איתם הנקין ז"ל ולאה גביש בתם של רחל ודוד גביש ואחות של אברהם גביש ז"ל שנרצחו בביתם באלון מורה. במכתבן טוענות הנשים כי צריך להחזיר את כח ההרתעה לצה"ל, להחזיר את הביטחון לכבישים ולהחזיר את המחסומים ליציאות מן הערים. 

במכתב כתבו: אנו כותבות לך בכאב את המכתב הזה כאמהות הגרות בשומרון וביו"ש. הראש שלנו כל הזמן חושב על הפיגוע הבא. המתיחות באוויר כל כך מורגשת וזה מרגיש לנו כמו פצצה מתקתקת!"

עוד כתבו:  "עברו בסך הכל יומיים מהפיגוע הנורא שהשאיר משפחה מפורקת, אלמנה עם שישה יתומים. הרוצחים עדיין מסתובבים חופשי ועל כולנו אפשר לומר שחזרנו לשגרה. ממתי הפכנו להיות כל כך אדישים? למה שכם ורמאללה פרוצות כל כך ואפשר בקלות בלתי נתפסת לצאת ולהיכנס אליהן? למה אין מחסומים? למה אין מדיניות של עוצר בכפרים אחרי פיגוע כל כך נורא? החיים שלהם נמשכים כרגיל והם שמחים ומחייכים והפיגוע הבא הוא רק עניין של זמן! פיגועים ורציחות הם לא גזירת גורל".

עוד הוסיפו: "אפשר למנוע, אפשר להכריע את האויב, אך ברור לכל שכדי להגן על תושבים הצבא זקוק ליד חופשית. לשליטה במחסומים, לשליטה גדולה יותר בתוך שכם כמו שהיה פעם. הצבא יודע לייצר הרתעה הרבה יותר חזקה ממה שמתאפשר ללוחמים היום. לו רק תאפשר לו! אבל כנראה שמישהו החליט להעדיף את שמירת מרקם החיים של הערבים על פני שמירת חייהם של יהודים. אנחנו דורשות ביטחון בכבישים!"

לבסוף כתבו:  "אנחנו דורשות שהמחסומים יוחזרו! אנחנו דורשות הרתעה רצינית יותר של הצבא! החיים שלנו ושל הבעלים והילדים שלנו שנוסעים מידי יום בכבישים האלה הם לא הפקר. בתקווה לימים שקטים ובטוחים יותר"

מי שהחלה את היוזמה הזאת זו היא בתיה לסר, חברת מרכז האיחוד הלאומי, תושבת אלון מורה ובתו של ראש המועצה לשעבר גרשון מסיקה, שניסחה את המכתב. תוך שעות ספורות השמועה פרצה כאש בשדה קוצים ונשים רבות מהשומרון ומשאר יו"ש החליטו לחתום על המכתב ולהצטרף לקריאה כדי להשיב את הביטחון לאזור.

 

12.01.2018

1. חצופות (אנה)

תממנו הכל מהכסף שלכם, לא מהמיסים שלי.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו קושנר פרידמן וגריבלט בפגישה צילום: פלאש 90. מתי שטרן

ארה"ב לחמאס: סיוע משמעותי תמורת הפסקת הטרור והשבת החטופים

קרא עוד