לראשונה: אשה תכהן כממונה על ההקדשות בבתי הדין הרבניים

עו"ד רחל שקרג'י תהיה אחראית על ניהול נכסים שנתרמו למטרות ציבוריות בשווי מיליארדי שקלים. "מברכים על כניסתה לתפקיד ומאחלים לה הצלחה רבה", אמרו בהנהלת בתי הדין

חדשות כיפה
א בסיון התשעח
,
15 במאי, 2018 16:32
בתי הדין הרבניים

בתי הדין הרבנייםצילום: פלאש 90. יוסי זמיר

הפיקוח על ההקדשות הדתיים מטעם בתי הדין הרבניים יעבור בקרוב לידיה של עו"ד רחל שקרג'י, והיא תהפוך לאשה הראשונה שמתמנה לתפקיד זה, כך פורסם היום (ג') ב"הארץ".

שקרג'י, שכיהנה עד לאחרונה כמפקחת על ההקדשות הציבוריים, תהיה אחראית על ניהול נכסים שתרמו אנשים פרטיים וקרנות שונות למטרות ציבוריות שעיקרן דתיות, בשווי מיליארדי שקלים.

בשנתיים האחרונות מונו שתי נשים נוספות לתפקידים בבתי הדין הרבניים שאוישו במשך שנים בידי גברים בלבד. אחת מהן מונתה למנהלת אגף משאבי אנוש והשנייה מונתה לסמנכ"לית בתי הדין.

"זה תפקיד בעל משמעות, בכיר ומשפיע", צוטט ב"הארץ" עו"ד רפי רכס מהייעוץ המשפטי של בתי הדין. "התמודדו לתפקיד גם גברים, אך היא היתה המתאימה ביותר וזה כמובן רצוי ואנו שמחים על כך. בשנים האחרונות, גם בשל הביקורת הציבורית שאנו ערים לה, נבחרו למספר תפקידים בכירים מאוד נשים, חלקן לא דתיות", הוסיף.

בהנהלת בתי הדין הרבניים אמרו: "אנו מברכים את גברת שקרג'י על כניסתה לתפקיד הממונה על ההקדשות ומאחלים לה הצלחה רבה במילוי תפקידה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הגרלת עזר מציון צילום: יחצ

בואו להציל חיים ולזכות בפרסים

קרא עוד