זעזוע בעמק חפר: מי השחית את המקווה החדש?

מקווה טהרה מהודר היה אמור להיחנך בימים אלו במושב בורגתא, אך התושבים הופתעו לגלות כי המבנה עבר ונדליזם במהלך סוף השבוע. תלונה הוגשה במשטרה

חדשות כיפה
כ באדר התשעח
,
07 במרץ, 2018 9:09
השחתת המקווה במושב בורגתא

השחתת המקווה במושב בורגתאצילום: דוברות המשרד לשירותי דת

תושבי המושב בורגתא שבעמק חפר נדהמו לגלות כי אלמונים הרסו את מקווה הטהרה החדש ביישוב, שבימים אלו היה אמור להיחנך. "ככל הנראה הפשע אירע ביום שבת. פועלים שהגיעו למקום נדהמו לגלות את ההרס הרב שנזרע במקום", אמר משה, אחד מתושבי המושב. בעקבות המקרה הגיש ראש המועצה הדתית בעמק חפר, יאיר בטיטו, תלונה במשטרה.

לדברי בטיטו, שהופתע גם הוא מהשחתת המקווה, "המאפיין של הפסיפס האנושי שבחר לגור בעמק חפר הוא האחדות והיכולת להכיל דעות ורעיונות שונים. רוב הציבור אינו דתי אך נושאי הדת נעשים בשיתוף פעולה מלא בין יו"ר המועצה האזורית וחברי המועצה לבין המועצה הדתית ורבני המועצה דבר הבא לידי ביטוי גם בהתנהלות בתוך היישובים של קידום פעילות רוחנית בדרכי נועם".

בעקבות המקרה פנה השר לשירותי דת, דוד אזולאי, לשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, וביקש ממנו לבדוק מה בכוונת המשטרה לעשות עם התלונה שהוגשה. כמו כן, בכוונת מנכ"ל המשרד עודד פלוס לקיים סיור במקום.

השחתת המקווה במושב בורגתא

השחתת המקווה במושב בורגתאצילום: דוברות המשרד לשירותי דת

במשרד לשירותי דת מציינים שראשי מועצות דתיות נתקלו בעבר במקרים מסוג זה ומקווים שמשטרת ישראל אכן תמגר את תופעת השחתת מבני דת.

בתוך כך ח"כ דני סיידא מש"ס שוחח עם ראש המועצה הדתית בעקבות המקרה, והגיש שאילתה לשר לביטחון פנים בנושא השחתת מבני דת. סיידא ביקש לדעת כמה תלונות הוגשו במשטרה על השחתת מבני דת בשנים 2017-2016 וכיצד מתקדמת חקירת המשטרה בנושא השחתת המקווה במושב בורגתא שבעמק חפר.

השחתת המקווה במושב בורגתא

השחתת המקווה במושב בורגתאצילום: דוברות המשרד לשירותי דת

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ממשלת אחדות בדרך. צילום: Yonatan Sindel/Flash90

המנצחים והמפסידים והמט של נתניהו

קרא עוד