הרב שפירא: "מישהו מנסה להלך עליי אימים, לסתום את פי"

ראש ישיבת רמת גן הגיב לקריאתו של יו"ר יש עתיד לפטר אותו בעקבות דבריו על להט"בים בוועידת האיחוד הלאומי, ואמר: "לפיד המחיש את מה שאמרתי. החולי הוא שלא נותנים לנו לדבר"

חדשות כיפה 08/03/18 10:20 כא באדר התשעח

הרב שפירא: "מישהו מנסה להלך עליי אימים, לסתום את פי"
הרב יהושע שפירא, צילום: הלל מאיר

"יאיר לפיד המחיש את מה שאמרתי. מישהו מנסה להלך עליי אימים, לסתום את פי. אבל זה לא עליי, אני רק נציג", כך אמר אמש (ד') ראש ישיבת רמת גן הרב יהושע שפירא, בתגובה לקריאתו של יו"ר יש עתיד להעבירו מתפקידו בשל דבריו על להט"בים בוועידת האיחוד הלאומי שלשום.

במהלך הוועידה אמר הרב שפירא ביו היתר כי "אנחנו מאמינים ובריאים, ויש חולי שהולך ומשתלט. המדינה נהיית להט"ביסטן". בתגובה לכך כתב לפיד כי "משרד הביטחון צריך לדרוש את פיטוריו המידיים".

בריאיון לערוץ 20 אמר הרב שפירא: "אשמח להגיב להצעה פוליטית שהייתה היום מאיש פוליטי שביקש להעביר אותי מתפקידי. הכוונה היא ליאיר לפיד. אני רוצה להודות לו על ההצעה הזאת. הטענה שאני טענתי, שיש כזאת תופעה של דתופוביה, שפיותופוביה, הוא הדגים אותה בדיוק".

לדבריו, "לפיד המחיש את מה שאמרתי. ברגע שרב אמר את דעתו, ואני אמרתי שהחולי הוא שלא נותנים לנו לדבר וישר אומרים שאנחנו הומופובים. כי במצע של 'האיחוד הלאומי' שעליו נתבקשתי לדבר כתוב שאנחנו לא נוגעים באף אחד במה שהוא עושה בביתו. אבל אנחנו מחנכים ומכוונים למשפחה של אבא, אמא וילדים. המשפחה היהודית, מאז ומעולם.

"כשאני פתחתי את פי להסביר את התופעה הזאת, מיד ההצעה הייתה להעביר אותי ממשרתי. כלומר, מישהו מנסה להלך עליי אימים, לסתום את פי. אבל זה לא עליי, אני רק נציג".

עוד הוסיף הרב שפירא כי "כשהוא מאיים עליי, הוא אומר לכל השאר: 'אם מישהו מכם יפתח את הפה אי פעם, אנחנו נעשה לו את המעשה הזה. אנחנו מיד נעוט עליו אנחנו מיד נערער את כיסאו, היזהרו. תיזהרו, הישמרו והיזהרו'. אף על פי שהוא יודע שלהעביר אותי ממשרתי הוא כנראה לא יוכל. זה לא תוכן הדברים, הוא בכלל לא כיוון אליי".

"אני לא הכתובת שלו. הכתובת שלו זה כל הרבנים וכל האנשים שרוצים להמשיך את תורת משה ואת היהדות המסורתית מאז ומעולם. הוא רוצה לאיים עלינו, שלא נדבר, רק מה שכשר בעיניו", סיכם הרב.
 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר