בניסיון למנוע את ההפגנה: הרב סדן ייפגש עם יו"ר נעמת

מוסדות בני דוד יזמו את הפגישה, לאחר שנודע על כוונת נציגות ארגון הנשים לקיים מחאה נגד המכינה. "אין ספק שבפגישה אמיתית נטולת מניפולציות תקשורתיות, יתברר לכולם כי המסר של בני דוד מכבד ומעצים את האישה"

דויד ליבנה
כו באדר התשעח
,
13 במרץ, 2018 15:59
הרב אלי סדן

הרב אלי סדןצילום: תקשורת ודוברות דינה אברמסון 

ראש מכינת בני דוד בעלי, הרב אלי סדן, ייפגש עם יו"ר נעמת, גליה וולוך, על רקע הכוונה לקיים מחאה נגדו, כך סוכם לפני זמן קצר בשיחה טלפונית בין בני דוד ובין ארגון הנשים.

מוסדות בני דוד יזמו את הפגישה לאחר שנודע על כוונת נציגות נעמת לקיים מחאה נגד המכינה. מבני דוד נמסר כי "אין ספק שבפגישה אמיתית, כנה וישירה ללא מצלמות ונטולת מניפולציות תקשורתיות, יתברר לכולם כי המסר של בני דוד מכבד ומעצים את האישה".

מוקדם יותר התייחסו במכינה לכתבה ששודרה אמש בערוץ עשר, שבה נראה הרב סדן תוקף את הפמיניזם, במילים שחוללו סערה. במכינה פרסמו חלקים נוספים של השיעור שממנו צוטט הרב סדן, בניסיון להציג את דבריו כחלק מתמונה מורכבת יותר.

"בואו תשפטו בעצמכם מה הרב אלי סדן חושב על פמיניזים", נכתב בכותרת הסרטון שבו צולם ראש המכינה, שבו הוא נראה אומר דברים בזכות הפמיניזם באותו סרטון שקטעים ממנו פורסמו אתמול.

"אני בעד פמיניזם", אמר הרב סדן בשיעור שהועבר במכינה לפני כארבע שנים, "במובן של הגנה על נשים שהבעלים והחברה מתנהגים איתן או שלא כדין. אנחנו מתקוממים על כל עוול שנעשה ואנחנו מצווים לאהוב כל אישה ולעזור לה".

13.03.2018

1. פחדנות ציונית-דתית (חחח)

דווח על תגובה לא ראויה
13.03.2018

2. הסכנות בפמינז ולוחמות (אושר)

חברים הבעיות שבדבר זה הן : 1.סכנה ביטחונית מתוך הורדת הרף בגלל שיש שוני בפיזיולוגיה 2. אשה שתחטף זה אסון לכולנו ולא רוצה לחשוב מה יעשו לה 3.מחקרים מראים שהרבה בנות נפצעות הרבה יותר מגברים 30 אחוז באגן 4. סכנה מוסרית לחברה שבנות שהן בצורה כללית יחסית יותר מוסריות ועדינות ומתוך הלחימה ( ובמיוחד אם היא תירה במישהו ותהרוג) הנשים תהיה פחות מוסריות ומתוך כך כל החברה 4. נשים פחות יכילו את בעליהן ותהיה תחרות וכך בעיות במשפחה וגירושין 5. פחות יכילו וטפלו בילדהן ובכלל הרס ילודה וחינוך 6.נפשית לנשים שעושות משהו לא טוב ונגד טבען ועוד

דווח על תגובה לא ראויה
14.03.2018

3. ()

דווח על תגובה לא ראויה
14.03.2018

4. כל הטיעונים הכאילו ביטחוניים או בריאותיים וכו', צריך להשאיר את זה לצה"ל, כמו כל שאר הבעיות שהצבא מתמודד איתן מאז הקמתו ללא עזרת הרבנים היקרים. (עומר)

אבל כל אדם אוהב אמת צריך להבין, שהטענות האלה אינן נאמרות אלא כמסך עשן כדי להסוות את הקונפליקט (הזר והמוזר) שמעמידה המציאות לנוכח תורת האדם הקבלית של הראי"ה קוק, שחוגי "הקו" דבקים בה בקנאות אי-רציונלית ומדביקים בה את שאר הציבור, שפועל כרגע מתוך רגש של סולידריות. כל בר-דעת צריך להכיר, שאין בכוחה של השיטה הזאת להתמודד עם ההתפתחות במעמד האשה בחברה הישראלית של היום ובמגמתה בעתיד ללא הבדל מגזרי.

לעומת זה, העיסוק המיותר (לנוכח המציאות) בהגותו המגדרית האזוטרית של הרב קוק, והניסיון הפתטי (במכינת עלי ועוד) להנפיק ממנה גרסת "והגדת לבנך" - ברי שגורלה להיות כגולם שיקום על יוצרו, משום שהנערים בוגרי הישיבה, ביום מן הימים המציאות תטפח על פניהם, והם יתקשו לתפקד כבעלים לנשותיהם (הראליות - לא האזוטריות..) וכאבות לבנותיהם (במציאות הנתונה).

נוסף לכך, התגברות הפולמוס הציבורי לא שווה בנזק המלך. המחלוקת הציבורית רק מעוררת השתאות ותדהמה בקרב החילונים וסלידה מן הדת, שעיקרה מתמיד שמירת המצוות ואהבת ה'. אולי אפילו הסתייגות בקרב נשים צעירות במגזר עצמו, נשים בעלות השכלה, ערך עצמי ואמונה, שתוצאותיה מי ישורון.

דווח על תגובה לא ראויה
14.03.2018

5. תגובה לעומר (אושר)

עומר חביבי אם ענית לי או שלא , אני רוצה שתבין שאני אומר זאת מטעם עצמי והכרתי את המיצאות , לגבי עניינים של צה"ל הלוואי היינו במצב שהייתי מאמין לכל דבר שהצבא עושה אבל לצערי הוא מושפע מארגוניים שנכנסו לצבא פמינסטיות רדקליות ויש לזה הרבה הוכחות בשטח ,אומרים זאת כמעט כל הרבנים של הדתיים בדרגות וצרות שונות .לגבי הביקורת שלך את הר המור ( קו זה שם גנאי ) אני חושב שצריך קודם כל להכיר תודה על תרומה אדירה שלהן בצבא , קדושה , ועולם התורה ובהכרתי הדלה את שיטתם ( לא כולם חושבים אותו דבר אבל בצורה כללית ) הם מאוד רציונאליים אפילו יותר לדעתי מציבורי ישיבות אחרים שיש לדתיים ׁׁׁׁ( אולי למעט הר עציון שגם שם לא כולם ) שאלה אם רציונאליות זה המדד . ולגבי עניין מעמד האשה יכול להיות שהציבור יותר הולך לשם אבל השאלה זה טוב לדעתי יש דברים טובים בזה אבל יש דברים שיהרסו וכבר הורסים את החברה לא רק היהודית אלא האנושית תראי מה קורה למערב אני ישמח לתגובה .

דווח על תגובה לא ראויה
14.03.2018

6. מצער מאד (יהודי)

הרב סדן אמרת דברי אמת
יש גבול לרדת ולהתנצל בפני ארגוני טרור נשיים
תמוהה מאד הפגישה שלא תועיל ורק ישתמשו נגדכם שוב
מאבקכם הוא מאבק לאומי ואסור למצמץ

דווח על תגובה לא ראויה
14.03.2018

7. משום מה הנשים האלה לא חושבות שהמסר של הרבנים (תמר)

האלה מקדם ומעצים את הנשים. צריך להסביר לנשים האלה לאט, מה לטובן ואיך הן אמורות לחשוב. ועל הדרך גם להגדיר להן מהזה פמיניזם ואיך הוא אמור להיראות כדי להיחשב לםמיניזם טוב ומקדם ומעצים את האשה.

דווח על תגובה לא ראויה
14.03.2018

8. "הפמיניזם" של הרב סדן (וחבריו) זה אשה אנאלפביתית, כנועה, שפחה לבעלה וקצת מס-שפתיים של התנגדות רפה לניצול מיני של קטינים (יוחי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרבנים בהר הבית צילום: חיים קרויזר מטה ארגוני המקדש

עשרות רבנים עלו להר הבית, לזכר הרב רבינוביץ'

קרא עוד