בעלי משיבים מלחמה: "תשפטו בעצמכם מה הרב אלי סדן חושב על פמניזים"

במכינה פרסמו חלקים נוספים של השיעור שממנו צוטט הרב סדן, בניסיון להציג את דבריו כחלק מתמונה מורכבת יותר. "אני בעד פמיניזם", הוא אמר, אך יצא נגד "מה שנקרא הפמיניזם הרדיקלי". צפו גם בשיעור המלא

משה ויסטוך
כו באדר התשעח
,
13 במרץ, 2018 13:33
"בעד הפמיניזם". הרב סדן

"בעד הפמיניזם". הרב סדןצילום: צילום מסך מיוטיוב

במכינה בעלי לא נשארו אדישים לכתבה אמש בערוץ עשר ובתגובה לציטוטי הרב אלי סדן שפורסמו בה, הם ניסו היום (שלישי) להציג את דברי ראש המכינה מזווית מעט שונה ורחבה.

"בואו תשפטו בעצמכם מה הרב אלי סדן חושב על פמיניזים", נכתב בכותרת הסרטון שבו צולם ראש המכינה כשהוא אומר דברים בזכות הפמיניזם באותו סרטון שקטעים ממנו פורסמו אתמול.

"אני בעד פמיניזם", אמר הרב סדן בשיעור שהועבר במכינה לפני כארבע שנים, "במובן של הגנה על נשים שהבעלים והחברה מתנהגים איתן או שלא כדין. אנחנו מתקוממים על כל עוול שנעשה ואנחנו מצווים לאהוב כל אישה ולעזור לה".

לצד זה, הוא מתח ביקורת על מה שכינה פמיניזם קיצוני, "מצד שני, מה שנקרא הפמיניזם המודרני או הרדיקלי, שבו מנסים להשוות את האישה לאיש בכל דבר. זה טירוף, טמטום ואובדן בריאות החיים האנושיים, כי הטבע שבו אלוקים ברא את העולם למזלנו הוא ברא את האיש והאשה בתכונות נפרדות, כדי שיבנו ביחד חיים שלמים. צריך להשקיע את המאמץ בבניית החיים המשותפים".

הרב ציין את דברי הרב קוק המפורסמים שבהם שלל כביכול את זכות הבחירה של הנשים, "אני אביא רק דוגמא אחת. יש מקורות שהרב קוק היה נגד זה שנשים תבחרנה וטענו שמדובר באפליה. אבל הרב אומר דבר אחר.

"איש ואישה צריכים יחד להחליט על עמדת הבית אבל מה לעשות אם יש שוני בעמדות השניים? אז פותרים את הבעיה באמצעות שיח. כל החיים בנויים ככה שבהרבה דברים האיש רוצה א' והאישה ב'. מה עושים? לומדים לחיות ולדון ביחד ולפתור את הבעיות ולפעמים צריך לוותר אחד לשני ולאשה יש את החוכמה הזאת וכדאי שכך יהיה גם לגבר מתי נכון לוותר ומתי לעמוד על שלך. זה חינוך ועיקרון. האמירה כל אחד יש לו את הדעה שלו היא להפריד בין האיש לאישה".

13.03.2018

1. מוציאים אנרגיה על כלום (יהודי)

התקשורת לא שווה התייחסות. ממילא כל הזרקורים מופנים עכשיו לפוליטיקה

דווח על תגובה לא ראויה
13.03.2018

2. לא יעזור (בן יהודה)

ההתנגדות היא לא לעלי או לשיעור מסוים: ההתנגדות היא להשקפת עולם שלמה, שמוציאה מן הכלים כל מי שדוגל בתרבות המערבית פוסט מודרנית. ובזה הם צודקים: הרב סדן, המכינה בעלי, וגם עוד הרבה הרבה אחרים לא מוכנים להכנה תחת התכתיבים הדורסנים של דוגלי תת תרבות דקדנטית מחופשת ל"קידמה", "נאורות" ועוד מותגים של שקר. יש פה מלחמת תרבות, לא צריך להתנצל. יש קרבות, וגם יש נפגעים. זאת מלחמת מצווה, מלחמה על עצם התורה. עוד הרבה רבנים ומוסדות יפגעו, ולא צריך להכנס לפניקה: סוף האמת לנצח.

דווח על תגובה לא ראויה
13.03.2018

3. הלינק לשיעור המלא (א)

https://www.youtube.com/watch?v=Yy5HXegS630

דווח על תגובה לא ראויה
13.03.2018

4. הסכנות בפמינזם ולחמות (אושר)

חברים הבעיות שבדבר זה הן : 1.סכנה ביטחונית מתוך הורדת הרף בגלל שיש שוני בפיזיולוגיה 2. אשה שתחטף זה אסון לכולנו ולא רוצה לחשוב מה יעשו לה 3.מחקרים מראים שהרבה בנות נפצעות הרבה יותר מגברים 30 אחוז באגן 4. סכנה מוסרית לחברה שבנות שהן בצורה כללית יחסית יותר מוסריות ועדינות ומתוך הלחימה ( ובמיוחד אם היא תירה במישהו ותהרוג) הנשים תהיה פחות מוסריות ומתוך כך כל החברה 4. נשים פחות יכילו את בעליהן ותהיה תחרות וכך בעיות במשפחה וגירושין 5. פחות יכילו וטפלו בילדהן ובכלל הרס ילודה וחינוך 6.נפשית לנשים שעושות משהו לא טוב ונגד טבען ועוד

דווח על תגובה לא ראויה
14.03.2018

5. כל הטיעונים הכאילו ביטחוניים או בריאותיים וכו', צריך להשאיר את זה לצה"ל, כמו כל שאר הבעיות שהצבא מתמודד איתן מאז הקמתו ללא עזרת הרבנים היקרים. (עומר)

אבל כל אדם אוהב אמת צריך להבין, שהטענות האלה אינן נאמרות אלא כמסך עשן כדי להסוות את הקונפליקט (הזר והמוזר) שמעמידה המציאות לנוכח תורת האדם הקבלית של הראי"ה קוק, שחוגי "הקו" דבקים בה בקנאות אי-רציונלית ומדביקים בה את שאר הציבור, שפועל כרגע מתוך רגש של סולידריות. כל בר-דעת צריך להכיר, שאין בכוחה של השיטה הזאת להתמודד עם ההתפתחות במעמד האשה בחברה הישראלית של היום ובמגמתה בעתיד ללא הבדל מגזרי.

לעומת זה, העיסוק המיותר (לנוכח המציאות) בהגותו המגדרית האזוטרית של הרב קוק, והניסיון הפתטי (במכינת עלי ועוד) להנפיק ממנה גרסת "והגדת לבנך" - ברי שגורלה להיות כגולם שיקום על יוצרו, משום שהנערים בוגרי הישיבה, ביום מן הימים המציאות תטפח על פניהם, והם יתקשו לתפקד כבעלים לנשותיהם (הראליות - לא האזוטריות..) וכאבות לבנותיהם (במציאות הנתונה).

נוסף לכך, התגברות הפולמוס הציבורי לא שווה בנזק המלך. המחלוקת הציבורית רק מעוררת השתאות ותדהמה בקרב החילונים וסלידה מן הדת, שעיקרה מתמיד שמירת המצוות ואהבת ה'. אולי אפילו הסתייגות בקרב נשים צעירות במגזר עצמו, נשים בעלות השכלה, ערך עצמי ואמונה, שתוצאותיה מי ישורונה.

דווח על תגובה לא ראויה
14.03.2018

6. תגובה לעומר (אושר)

עומר חברי אם ענית לי או שלא , אני רוצה שתבין שאני אומר זאת מטעם עצמי והכרתי את המיצאות , לגבי עניינים של צה"ל הלוואי היינו במצב שהייתי מאמין לכל דבר שהצבא עושה אבל לצערי הוא מושפע מארגוניים שנכנסו לצבא פמינסטיות רדקליות ויש לזה הרבה הוכחות בשטח ,אומרים זאת כמעט כל הרבנים של הדתיים בדרגות וצרות שונות .לגבי הביקורת שלך את הר המור ( קו זה שם גנאי ) אני חושב שצריך קודם כל להכיר תודה על תרומה אדירה שלהן בצבא , קדושה , ועולם התורה ובהכרתי הדלה את שיטתם ( לא כולם חושבים אותו דבר אבל בצורה כללית ) הם מאוד רציונאליים אפילו יותר לדעתי מציבורי ישיבות אחרים שיש לדתיים ׁׁׁׁ( אולי למעט הר עציון שגם שם לא כולם ) שאלה אם רציונאליות זה המדד . ולגבי עניין מעמד האשה יכול להיות שהציבור יותר הולך לשם אבל השאלה זה טוב לדעתי יש דברים טובים בזה אבל יש דברים שיהרסו וכבר הורסים את החברה לא רק היהודית אלא האנושית תראי מה קורה למערב אני ישמח לתגובה .

דווח על תגובה לא ראויה
14.03.2018

7. as (sa)

<b> מה קורה

דווח על תגובה לא ראויה
14.03.2018

8. "הפמיניזם" של הרב סדן (וחבריו) זה אשה אנאלפביתית, כנועה, שפחה לבעלה וקצת מס-שפתיים של התנגדות רפה לניצול מיני של קטינים (יוחי)

דווח על תגובה לא ראויה
15.03.2018

9. איך הרב סדן מגדיר "פמיניסט רדיקלי"? (אדם דתי)

כל אדם שלא חושב שאישה צריכה להיות תלויה בבעלה.

דווח על תגובה לא ראויה
11.11.2018

10. שווה צפיה בהקשר אלי סדן (קרין)

https://www.facebook.com/262616020550099/posts/1472651056213250/

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

גדי איזנקוט צילום: פלאש 90

גדי איזנקוט ימונה לאחראי על המאבק בקורונה?

קרא עוד