חדשות כיפה

אלמנתו של הרב רזיאל הי"ד: "מגיע לנו בית"

יעל שבח התייחסה לפיגוע סמוך לחוות גלעד שבו איבדה את בעלה, ואמרה: "אנחנו רוצים לגור פה כמו יהודים גאים זקופי קומה, להיות גאים שאנחנו גרים בארץ ישראל"

אלמנתו של הרב רזיאל שבח

אלמנתו של הרב רזיאל שבח צילום: רועי חדי

יומיים לאחר הרצח של בעלה, הרב רזיאל שבח הי"ד, בפיגוע ירי סמוך לחחוות גלעד, נתנה היום (ה') אלמנתו יעל הצהרה לכלי התקשורת. "בחרנו לקבור את בעלי האהוב כאן כי אנחנו מרגישים שזו המשימה שלנו. להשאיר את היתד החזק שהוא נטע פה להשאיר אותה פה שאי אפשר יהיה לנתק אותה יותר", אמרה.

"מכאן אני קוראת לממשלת ישראל, לשרים ולראש המועצה: אנחנו רוצים לגור פה כמו יהודים גאים זקופי קומה. להיות גאים שאנחנו גרים בארץ ישראל. הקרבנו קרבן מאוד גדול אנחנו רוצים להרגיש שגם בממשלה מרגישים שמגיע לנו בית. מגיע לנו להיות כאן מאושרים. מגיע לנו להיות מוסדרים. לא להלחם על כל פיסת קרקע", הוסיפה. 

בתוך כך, שרת התרבות והספורט מירי רגב הגיעה לביקור ניחומים בבית המשחה האבלה, ואמרה: "הגעתי הבוקר לנחם את משפחת שבח לאחר פיגוע הטרור הרצחני שבו נהרג הרב רזיאל. הלב נקרע כשרואים אלמנה צעירה עם שישה ילדים שקיבלה החלטה אמיצה לקבור פה בחוות גלעד את בעלה. הוא בעצם פתח פה את בית הקברות ביישוב שאותו אנחנו נאשר.

"אנחנו צריכים להסדיר את חוות גלעד. לא יכול להיות שאומרת לי כאן האלמנה שהיא לא יודעת מתי יהיה חשמל, מתי היא תוכל לרחוץ את הילדים. לא יודעים מה המצב כאן. אזרחים בתל אביב ובחוות גלעד צריכים לחיות באותם תנאים. כולם אזרחים שווי זכויות וחובות".

לדבריה, "המניע של הטרור הוא לא ייאוש אלא תקווה שכל הארץ הזאת, כולל יהודה ושומרון, תהיה שלהם. אני אומרת להם בקול ברור: הארץ הזאת היא שלנו. התפקיד שלנו הוא להחיל ריבונות על כל שטחי יהודה ושומרון ובמקביל לקיים דיון על מעמד התושבים. ברגע שהם יבינו שהתקווה הזאת לא קיימת כל המוטיבציה להמשיך ולעשות דברים מהסוג הזה תלך ותיעלם".

טוען...

11.01.2018

1. מאוד מאוד מצער ומצמרר (אדם סביר)

אבל האמירה ש"אנחנו לא גנבים בשטח" היא פשוט לא נכונה. אף אחד ב"חוות גלעד" לא רכש את הקרקע שעליה שמו את מגוריהם. הם פשוט עלו על הקרקע, בלי שום רשות, בלי שום אישור, ובלי שום זכות, ולקחו אותה. ברור שלא מגיע להם המכה הנוראה הזאת מהרוצח השפל, אבל גם לא מגיע להם בית על אדמה שלא שייכת להם.

דווח על תגובה לא ראויה
13.01.2018

2. לאדם סביר ( אני מכיר מציאות אחרת)

אלו אדמות פרטיות שנקנו בכסף של משה זר

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון. תקיפת חיל האוויר ברצועת עזה צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

צה"ל תקף ברצועת עזה. מחבלים שיגרו פצמ"רים על כוח צבאי

קרא עוד