סגור
יום הזכרון לחללי מערכות ישראל

האזינו: יונתן רזאל בשיר לזכר 13 לוחמי גדוד נחשון

השיר "לגעת בסוד", נכתב על ידי יונתן על פי בקשתם של חיילי הגדוד ומפקדם שפנו אל רזאל בבקשה לכתוב שיר שיושר בטקס הזיכרון לציון 15 שנה לנפילתם של חבריהם לגדוד ובעיקר שיר שיכנס לתודעה הציבורית וינציח את זכרם.

חדשות כיפה
ג באייר התשעח
,
18 באפריל, 2018 12:52
יום הזיכרון

יום הזיכרוןצילום: shutterstock

באפריל 2002 לחם הגדוד במסגרת מבצע חומת מגן לאחר גל פיגועים קטלני שהתרחש בארץ אשר גרר הוצאת צו 8 לחטיבות מילואים רבות. הגדוד נקרא למחנה הפליטים ג'נין אשר היווה מקור להרבה מפגעים וטרוריסטים, הגרעין הקשה של המחבלים ביהודה ושומרון. לפנות בוקר ה- 9 לאפריל 2002 (יום השואה) יצאה הפלוגה המסייעת של הגדוד לעוד תקיפה בתוך הקסבה של מחנה הפליטים ונתקלה במארב מתוחכם של מחבלים אשר הצליח להפתיע אותם ולגרום לנפילתם של 13 לוחמי מילואים מהגדוד.

 

 

בפנייה לרזאל כתב קצין המבצעים של הגדוד, דני בצלאל : "לאחר 15 שנים של עשייה, אנחנו מרגישים שלמרות מאמצינו עדיין לא עשינו די וחסר לנו נדבך משמעותי במסורת הזיכרון הישראלית והוא שיר המתאר את גבורת הלוחמים ואת הרעות. המטרה העיקרית היא לייצר דבר אומנות, חי ונושם, שיסייע להורים, לאלמנות, לאחים וליתומים להיות גאים ולחיות עם תחושה שנפילת יקירם הייתה נפילת גיבור ישראל לשם מטרה נעלה". רזאל נענה לבקשתם, כתב ואף ביצע את השיר בטקס הזיכרון של הגדוד ובהמשך לבקשתם יוצא השיר לרדיו על מנת למלא את משאלתם ולהנציח את זכרם בתודעת הציבור בצורה מוסיקלית.

"התגובות היו מאד מרגשות, לוחמים ומשפחות שכולות התחבקו ובכו ביחד עם יונתן. יונתן הצליח לתאר במילות השיר ובאופן ההגשה את מערכת היחסים בין אחים לנשק, ואת הכאב העצום שמרגישים לוחמים רעים. גדוד נחשון 7020 מודה ליונתן על מפעל ההנצחה החשוב הזה שיישאר לנצח" הוסיף בצלאל בשם חיילי היחידה.


 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יאיר לפיד צילום: פלאש 90, נעם רבקין פנטון

לפיד על ממשלה עם המשותפת: "חבל שלא עשינו זאת בעבר"

קרא עוד