סגור

הנחיה חדשה: בכל מועצה דתית ימונה אחראי חופש המידע

בכל מועצה ימונה עובד שיהיה אחראי על פרסום מידע שנוגע לפעילותה. על ראשי המועצות הוטל לפרסם בין היתר פרוטוקולים של ישיבות ודוחות שונים

חדשות כיפה
יג בטבת התשעח
,
31 בדצמבר, 2017 14:05
המועצה הדתית חולון

המועצה הדתית חולוןצילום: יעקב כהן/פלאש 90

משרד הדתות הפיץ היום (א') הנחיה חדשה של מנכ"ל המשרד, עודד פלוס, לכל המועצות הדתיות בישראל שעניינה הגברת השקיפות וחופש המידע, בין היתר, באמצעות מינוי אחראים לחופש המידע מקרב העובדים בכל מועצה דתית ברחבי הארץ. בכלל זה מוטל על האחראים לפרסם שורה של נתונים אודות פעילות המועצה בה הם עובדים.

במסגרת ההנחיה החדשה שפורסמה נכתב כי "על ראש המועצה להטיל על אחד מעובדי המועצה את האחריות לנושא חופש המידע והגברת השקיפות. הטלת התפקיד הנוסף תעוגן בכתב מינוי של ראש המועצה". לפי ההנחיה החדשה, במסגרת תפקידיו של הממונה יהיה עליו "לדווח אחת לרבעון באתר המועצה ובאתר משרד המשפטים את נתוני המידע שהועבר בבקשות חופש המידע (...), לאפיין את כלל המידע הקיים במועצה ולהגיש תוכנית עבודה לראש המועצה הדתית בנוגע לפרסום המידע הנדרש באתר המועצה".

לצד זאת הוטל על ראש המועצה לפרסם באתר המועצה שורת נתונים שאינם מפורסמים כיום, ובכלל זה תקציב המועצה הדתית; דו"ח התקשרויות; מכרזים פומביים; התקשרויות הפטורות ממכרז; רשימת כל הגופים המקבלים תמיכות מהמועצה וסכומי התמיכה; פרוטוקולים של ישיבות (למפרע החל מינואר) ותכנית עבודה שנתית.

בארגון "עתים", שפועל לשיפור שירותי הדת בישראל, בירכו על המהלך, ואמרו: "אנו מברכים על מהלך מינוי ממוני חופש מידע במועצות הדתיות. זהו צעד חשוב ומהותי להנגשת שירותי הדת במדינה, שיביא להפיכת המפגש של האזרחים עם הממסד לזמין, נעים ופשוט יותר.

"עד עתה במועצות דתיות רבות חסרה עדיין הסדרה של נושא חופש המידע, והן נשארו מאחור בתחום זה בשירות הציבורי. אנו בעתים נמשיך להיות גשר ולסייע לאלו המתקשים בעבודה מול רשויות הדת, ומקווים שצעד זה הוא תחילת מגמה חדשה ומבורכת בשירותי הדת בישראל".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

איבתיסאם מרעאנה צילום:  Avshalom Sassoni/FLASH90

קולות נוספים בעבודה המתנגדים למרעאנה: "הזדעזעתי כמוכם"

קרא עוד