28% ממסיימי קורס קצינים: דבקות במשימה - הערך החשוב ביותר

בשבוע הבא יעמדו על רחבת המסדרים של בה"ד 1 399 צוערים נרגשים שיענדו לראשונה את דרגות הקצונה. כמה מהם בנים וכמה בנות, מה שיעור החולמים להגיע לראש הפרמידה הצה"לית. וכמה יצטרפו למשפחה שבה כבר יש 3 קצינים?

משה ויסטוך 09/02/18 06:01 כד בשבט התשעח

28% ממסיימי קורס קצינים: דבקות במשימה - הערך החשוב ביותר
איזנקוט עם קצינים טריים. למצולמים אין קשר לכתבה, צילום: פלאש 90. דובר צה"ל

לרגל טקס סיום קורס קצינים, שייערך ביום רביעי הבא בבה"ד 1, פרסמו הבוקר (שישי) בצה"ל מספר נתונים על 399 הצוערים שיענדו בקרוב את דרגות הקצונה.

על רחבת המסדרים של הטקס ה 50 במספר שיציין יובל לבית הספר לקצינים שבמצפה רמון, יעמדו  צוערים ממגמות החי"ר, השריון, האיסוף הקרבי, ההנדסה, והתותחנים. בצה"ל.

95% מבין המסיימים הם צוערים ואילו 5% הן צוערות. בצה"ל ציינו כי מדובר בנתון הגבוה ביותר בהיסטוריה של המקום.

59% מהצוערים חלמו לצאת לקצונה, לעומת 41% שלא חשבו על כך לפני הגיוס. בנוסף 20% מהם כבר חושבים על תפקיד מג"ד ותפקידי פיקוד בכירים ואילו השאר לא רואים את עצמם מפתחים קריירה צבאית.

48% צבין הקצינים הטריים הם בוגרי מכינות, מדרשות ושנת שירות, בעוד ש 52% התגייסו מיד עם תום לימודיהם. 57% מהצוערים יהיו הראשונים מבני משפחתם המצומצמת שיהפכו לקצינים, 27% יהיו השניים, ל-10% כבר יש שני קצינים במשפחה ואילו 6% מבין המסיימים יצטרפו כבר לשלושה קצינים, בעבר או בהווה, בקרב משפחתם.

3% צוערים כבר נשואים, 10% הם עולים חדשים, 77% מעדיפים לטייל בארץ, 12% לקרוא ספר ואילו 11% יבחרו כתחביב לצפות בטלוויזיה.

על השאלה מה מערכי צה"ל נחשב בעיניהם לחשוב ביותר, 28% ענו שדבקות במשימה 19% רעות, 13% דוגמא אישית, 12% שליחות, 9% חיי אדם, 8% מקצועיות, 7% אחריות, ו-4% השיבו אמינות

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר