"רמת שרונים לא שונאים": חילונים ודתיים בקמפיין למען הישיבה

בתגובה להחלטת ראש העיר רמת השרון לסגור את ישיבת ההסדר, פרסמו תושבים, סרטונים שבהם נאמרים דברי שבח בעד הלומדים. "טוב לי שהם פה, הם עושים דברים טובים", אמר אחד מהם

חדשות כיפה 20/12/17 10:01 ב בטבת התשעח

"רמת שרונים לא שונאים": חילונים ודתיים בקמפיין למען הישיבה
ישיבת ההסדר ברמת השרון, צילום: ישיבת הההסדר רמת השרון

תומכי ישיבת ההסדר ברמת השרון, חילונים ודתיים, יצאו בימים האחרונים בקמפיין תגובה להחלטת ראש העיר אבי גרובר לסגור את הישיבה, תחת הסיסמה ״רמת שרונים לא שונאים". במסגרת הקמפיין צולמו סרטונים של תושבים מקומיים ברמת השרון המוחים נגד מה שהם מכנים כ״שנאה לדתיים ולישיבה״.

בפוסט הפתיחה של עמוד הפייסבוק שהוקם תחת סיסמת הקמפיין כתב אברהם עוזסיני, חילוני תושב העירן, כי ״חושך ירד על עירנו, וזאת דווקא כאשר חג האור בפתחנו. אותה קבוצת אנשים קטנה אשר פועלים כאחוזי תזזית להבעיר ולהפיץ שנאה נגד בחורי ישיבת ההסדר בפרט והגרעין התורני בכלל, הצליחו במסע השטנה וההפחדה. הם כנראה הצליחו להפחיד את ראש העיר אבי גרובר עד כדי כך עד שהוא עצמו שכח מי הוא ומה הם שורשיו, וכמו בימים החשוכים של ההיסטוריה פקד על איסור לימוד תורה בבית הכנסת בר יוחאי״.

עוד הוסיף עוזסיני בפוסט כי ״ברור לכל שסיבת הוצאת הצו היא כניעה ללחץ של קבוצה קטנה, אחוזת שנאה עיוורת ותהומית, אשר אנשי הקהילה ובחורי הישיבה 'מפריעים להם בעיניים'. הם פשוט רוצים בסילוקם מהעיר והם לא בוחלים בכל דרך ואמצעי כדי להשיג את מטרתם. האם יכול אדם להעלות על הדעת שיהודים בארץ ישראל יכולים למנוע מיהודים אחרים ללמוד תורה בבית הכנסת? האם אנו מחזירים במו ידינו את הימים החשוכים של ההיסטוריה? האם לא די לנו בשונאים מבחוץ, ואנו תומכים בשונאים מבית?״.

בסרטון הראשון שהועלה לעמוד במסגרת הקמפיין נראה שלומי חלי, חילוני שמתגורר מול ישיבת ההסדר, אומר: ״זה חלק מהבית שלי, זה חלק מהלב שלי, יש פה רק חיוכים לא יותר מזה״. תושב נוסף, זוהר הרוש, נראה אומר: ״אני חושב שזה לא פייר, אף אחד לא יכול להחליט מי יהיה פה ומי לא יהיה פה. הם לא עושים רע, הם עושים רק טוב פה בשכונה. אנחנו איתם. דווקא טוב לי שהם פה, הם עושים דברים טובים״.

ביחס למובילי הקמפיין נגד הגרעין והישיבה אומר הרוש בווידאו כי ״כנראה שיש אנשים שחושבים שהעיר הזאת שלהם. רוב הוותיקים אין להם שום בעיה איתם ודווקא כן רוצים את בני הישיבה. מה הם לא יודעים כמונו? מה הם לא אחים שלנו? למי זה אמור להפריע?״.

בסרטון אחר נראה אוהד כהן, שמתגורר בסמוך לישיבה, אומר כי ״יש פה שנאה עזה. כל מי שגר פה מאוד שמח שהם נמצאים פה ויהיה עוד יותר שמח אם הם יישארו פה. לי נעים לראות אותם. חבל שבתקופה שלנו יש עדיין את הדברים האלה. זה פשוט בא משנאת חינם, צר להם שהם רואים פה אנשים עם כיפה ופאות, לי לא מפריע לראות אנשים עם כיפה ופאות כמו שלא אכפת לי לראות פה כל סוג של בן אדם. יהיה מאוד עצוב ומצער לראות את הישיבה נסגרת״.

במסגרת הקמפיין מועלים לרשת העתקים של פוסטים מסיתים נגד הגרעין התורני ונגד הישיבה, תוך שהפרטים המזהים של מפרסמיהם מטושטשים. באחד הפוסטים האמורים נכתב על אנשי הגרעין התורני כי הם ״משתלטים ומתרבים כמו ארבה״. בפוסט אחר נכתב כי ״אני אכתוב חד וברור - אני שונא את מי שמנסה להכתיב מה לעשות בשבת, שונא אלו שלא משרתים בצבא, שונא את אלו שתורתם אומנותם, ואנחנו החילונים מממנים אותם״.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר