הרב עמאר על הרפורמים: "ארורי הרשעים"

הרב הראשי הספרדי של ירושלים תקף במילים חריפות את התנועה הרפורמית על עמדתה בנושא הכותל במערבי, "הם רוצים לחלל את הקודש. הם מכחישים יותר מהשואה. זה חורבן שמתהווה בימינו"

משה ויסטוך 05/09/17 21:01 יד באלול התשעז

הרב עמאר על הרפורמים: "ארורי הרשעים"
הרב שלמה עמאר, צילום: Hadas Parush/Flash90

רבה הראשי הספרדי של ירושלים, הרב שלמה עמאר, יצא הערב (שלישי) בהאשמות חריפות כנגד התנועה הרפורמית ובשיעורו השבועי תקף אותם על עמדתם בנושא הכותל המערבי.

באתר 'כיכר השבת' נכתב כי הרב אמר בין היתר כי נודע לו "שהיה משפט על הכותל המערבי. התביעה של 'ארורי הרשעים' שעושים כל עוולה שבעולם נגד התורה. אפילו מחתנים גויים ויהודים, אין להם לא כיפור ולא שבת אבל רוצים תפילה". לטענתו. רצונם של הרפורמים הוא לא להתפלל, אלא "הם רוצים לחלל את הקודש".

הרב הוסיף ואמר כי הרפורמים מכחישים "יותר מהשואה", וכן שהם "מנסים לזרות חול ולומר שזה 'החרדים הקיצונים המציאו'. זה כמו מכחישי השואה, זה אותו הדבר. הם צועקים 'זה למה באיראן מכחישי שואה', הם מכחישים יותר מהשואה". על טענותיהם לתפילה מעורבת הוא אמר כי "בבית המקדש, בכל המשניות ובכל הגמרות הייתה עזרת נשים ועזרת ישראל. זה דבר שיש מישהו שהסתפק בו? זה אנחנו חידשנו?".

"זה חורבן שמתהווה בימינו", הואאמר בתוקף, "חורבן. חורבן ממש. אבל, כמו שעל החורבן עצמו לא התייאשנו, כמעט 2,000 שנה, לא נתייאש גם מהם, לא מפחדים ומתפעלים מהם. הם יתחרטו ויבכו בדמעות של דם על העבירות האלה שהם עושים".

בהמשך הוא מתח במרומז ביקורת על נציגי הציבור שלא פעלו באופן אקטיבי נגד הניסיונות לחדש את מתווה הכותל, "עד שהקב"ה עזר וביטלו את אותה תוכנית רעה שהייתה, אבל ישבו בחיבוק ידיים, בית המשפט לקח לידיו את הדבר". לדבריו, "זה היה צפוי וגלוי וידוע. אמרנו את זה בקולי קולות שהשתיקה הזו היא הסכמה מראש".

ולסיום גם מבית המשפט העליון הוא לא חסך במילים כשאמר כי "הוא רוצה כל הזמן שוויון. בעיקרון שוויון זה דבר טוב, אבל אי אפשר לקחת שוויון. אנחנו רואים לאיפה זה מגיע, גם בביטחון, מדינות רבות נהרסות בשם השוויון הקדוש. אבל פה מה שייך שוויון? מה זה דבר שלנו? אין לזה רשות - לא לממשלה, לא לבית המשפט ולא לרב הכותל. זה קודש לה' יתברך".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר