חדשות כיפה

הכירו את ראש המל"ל הסרוג: מאיר בן שבת

בעוד יומיים ייכנס לתפקידו כראש המל"ל מאיר בן שבת אחרי שירות ארוך בשירות הביטחון הכללי. נתניהו: "עתיר ניסיון ומעש בהגנה על ביטחון ישראל"

מאיר בן שבת

מאיר בן שבתצילום: דוברות

ראש הממשלה בנימין נתניהו הכריז היום בפתח ישיבת הממשלה על כניסתו לתפקיד ראש המועצה לביטחון לאומי בעוד יומיים, של איש השב"כ במשך שנים רבות מאיר בן שבת: "בעוד יומיים יתחיל בתפקידו כראש המל"ל מאיר בן שבת", אמר נתניהו, "שנמצא איתנו כאן. מאיר הוא עתיר ניסיון ומעש בהגנה על ביטחון ישראל, בשב"כ, כולל בתפקידו האחרון כראש מרחב דרום, ואת כל תפקידיו עשה בהצטיינות. הוא גם מוכר לחברי הקבינט שכבר התנסו בבהירות מחשבתו, פרי ניסיונו פעמים רבות. אנחנו מקבלים אותו בברכה".

בן שבת (51) נשוי ואב לארבעה, כיהן ב-3 השנים האחרונות כראש המרחב הדרומי בשירות הביטחון הכללי (מקביל לדרגת אלוף).
בוגר תואר ראשון במדעי המדינה - אוניברסיטת בר אילן (בהצטיינות), בוגר התכנית לדירקטורים ונושאי משרה בכירים בתאגידים -אוניברסיטת ת"א, בוגר מגוון רחב של קורסים בתחום המודיעין ובתחום הניהול הבכיר.

בן שבת התגייס לשירות הביטחון הכללי בינואר 89', מיד עם תום שירותו הסדיר בצה"ל (84-88 בחטיבת גבעתי). התחיל את דרכו כעובד מן השורה במרחב-הדרומי של השירות, רכש מומחיות בתחום החמאס ברצועת-עזה והיה שותף למרבית הפעולות נגדה בשני העשורים האחרונים. בין השאר, ניהל מטעם השירות את הפעילות במבצע "עופרת יצוקה" .

לאורך שנות-עבודתו באירגון, כיהן במגוון רחב של תפקידי ניהול, באגפי ביצוע ובאגפי מטה. בין השאר, עמד בראש שתי חטיבות וכיהן בראשות שלושה אגפים: אגף הסייבר, האגף הארצי לסיכול טרור וריגול ולמחקר ולמדיניות , והמרחב הדרומי. 

בתפקידיו אלה, הופקד על ניהולן של מערכות הכוללות מאות עובדים ומנהלים בתפקידים שונים ובמקצועות מגוונים, ניהל עשרות מבצעים מודיעיניים וסיכוליים, קיים קשרי חוץ ענפים, הקים יחידות, הוביל שינויים מבניים, ניהל תהליכי מחקר וחשיבה אסטרטגית ועסק בעיצוב המדיניות בשורה ארוכה של נושאים.                        

13.08.2017

1. יופי (מירי)

לאט אבל בטוח הסרוגים משתלטים על עמדות חשובות במדינה ומעיפים את האליטה הישנה והרעה השמלאנית !

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

איילת שקד צילום: הדס פרוש/פלאש 90

שקד: "זכויות תושבי יו"ש חשובות לא פחות"

קרא עוד