הוואקף יפסיק ללוות יהודים בהר הבית

אנשי ה'וואקף', הממונים על תפעול המתחם בהר הבית, יפסיקו ללוות קבוצות יהודיות בהר, בעקבות סכסוך עם המשטרה, ונראה שהמשטרה תהיה אחראית על אכיפת החוקים המקוממים האוסרים תפילה יהודית במקום.

יהונתן קליין 16/09/18 09:54 ז בתשרי התשעט

עליה להר הבית, צילום: חיים קרויזר
עליה להר הבית, צילום: חיים קרויזר

מאבטחי הוואקף בהר הבית יפסיקו ללוות קבוצות יהודים העולות להר, לטענתם בעקבות מתחים עם המשטרה ו"חוסר גיבוי מההנהלה". כך דווח הבוקר (א') בגלי צה"ל. על פי המסתמן, כעת יצטרכו במשטרת ישראל לאכוף את הנהלים הנוהגים בהר, האוסרים על כל סוג של תפילה או קיום מעשה יהודי דתי כלשהו במתחם ההר. 

השר לבטחון פנים גלעד ארדן הגיב לדיווח בטוויטר וכתב: "זה מעולם לא היה תפקידם של אנשי הוואקף! לא ללוות ולא לוודא שום דבר! משטרת ישראל היא הריבון בשטח הר הבית והיא זו שמוסמכת לוודא אל מול המבקרים במקום את קיום סדרי הביקור." מדובר בתגובה תמוהה, כיוון שכל יהודי המבקר בהר נחשף לאנשי הוואקף המלווים בצמידות כל קבוצה יהודית העולה להר, ועוקבים בדקדקנות רבה אחר כל ניסיון לקיים משהו המזכיר תפילה יהודית. מנהל אתר 'הקול היהודי' אלחנן גרונר, אף הגיב לציוץ של השר ארדן עם תמונות רק מהבוקר המתעדות את אנשי הוואקף מלווים קבוצה יהודית בהר, בניגוד לדברי השר לבטחון פנים.

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) הגיב אף הוא לידיעה בחשבון הטוויטר שלו, ותהה מדוע בכלל נאסר על יהודים להתפלל בהר הבית: "לא יותר פשוט שהמשטרה לא תוודא כלום?! אין שום "חוקי מקום" שאוסרים על יהודים להתפלל." כתב סמוטריץ', "חוקים מפלים כאלה פשוט לא יכולים להתקיים במדינה דמוקרטית. הביזיון הלא יהודי ולא דמוקרטי שמתרחש בהר הבית חייב להיפסק וזו הזדמנות טובה להתחיל בכך. מתאים מאוד גם לימי התשובה שאנחנו בעיצומם". כך ח"כ סמוטריץ'.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר