"הבשילה הקרקע להחלת ריבונות בבקעת הירדן״

במהלך סיור ביישובי הבקעה הודיעה ח"כ שרן השכל על הצעת חוק שיזמה להחלת ריבונות ישראלית באזור. "המתיישבים נחשבים לאזרחים סוג ב', זה אבסורד שיש לתקן באופן מיידי"

דויד ליבנה 24/01/18 08:32 ח בשבט התשעח

שרן השכל ודוד אלחיאני, צילום: ללא קרדיט
שרן השכל ודוד אלחיאני, צילום: ללא קרדיט

ח״כ שרן השכל מהליכוד ערכה אתמול (ג׳) סיור בבקעת הירדן, יחד עם ראש המועצה האזורית, דוד אלחיאני, במהלכו הודיעה על הצעת חוק חדשה שיזמה להחלת הריבונות הישראלית ביישובי הבקעה וצפון ים המלח. ההצעה תעלה בקרוב לוועדת השרים לענייני חקקיה. 

בהצעת החוק נכתב כי מטרתה היא "להסדיר את השתייכותה של בקעת הירדן למדינת ישראל, על כל המשתמע משיוך זה, בכפיפות לחוקי מדינת ישראל אשר יאפשרו הבטחת חייהם וביטחונם של כלל תושבי בקעת הירדן והפרחת חבל ארץ זה".

ח״כ השכל אמרה כי ״הבשילה הקרקע להחלת הריבונות הישראלית ביישובי בקעת הירדן. בקעת הירדן היא נכס אסטרטגי, ביטחוני של מדינת ישראל ושוררת בקונצנזוס לאומי ופוליטי. גם בהסכם הימני ביותר וגם בשמאלי ביותר, הבקעה נכללת כחלק בלתי נפרד מהמדינה שלנו.

"מתיישבי הבקעה מהווים חיץ ביטחוני על גבולה של ישראל, מסכנים את נפשם וניצבים בחזית, אך בינם לבין שאר תושבי הארץ קיים אי שוויון מוחלט. המתיישבים נחשבים לאזרחים סוג ב' וחלים עליהם חובות, אולם לא זכויות. זהו אבל אבסורדי שיש לתקן באופן מיידי, ויפה שעה אחת קודם".  

ראש המועצה האזורית בקעת הירדן, דוד אלחיאני, אמר: ״שמחתי לארח את ח״כ שרן השכל ולשמוע ממנה שהיא עומדת לקדם חוק להחלת הריבונות הישראלית בבקעת הירדן. אני מודה לה על היוזמה ובטוח מההיכרות שלי איתה, ובזכות הנחישות שלה, שהיא גם תצליח״.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר