סגור

48 יום לעומר: עדיין לא הגיעה שעת התפילה כי עשיה רבה עוד לפנינו

"תהיה גאה בעם הזה", אמר אביו של אורון, הרצל שאול ז"ל, והרבנית מלכה פיוטרקובסקי משןכנעת שעל עם ישראל מוטלת עדיין חובת העשייה בשחרורם של הדר, אורון ואברה, בטרם נפנה לנשק התפילה

 הרבנית מלכה פיוטרקובסקי
ג בסיון התשעח
,
17 במאי, 2018 18:06
מיזם ספירת העומר: נשים כותבות למען השבת הבנים

מיזם ספירת העומר: נשים כותבות למען השבת הבניםצילום: כיפה, באדיבות המשפחות

"אורון אהובי ... בטח יספרו לך על כל מסכת הייסורים שעברה עלינו עד חזרתך מהשבי. ...אבל בקשתי היא שלא תהיה בך טינה או כעס. ...כי, אין אף עם בעולם כמו עם ישראל. מאז חטיפתך, מאות אלפי אנשים, שמעולם לא פגשנו או הכרנו ... הושיטו יד ועזרה, והרעיפו אהבה אמתית ואינסופית, רק בגלל שנשלחת למלחמה בשביל לשמור עליהם. אני בטוח שהעם הנפלא הזה לא ישאיר את אמא ואת האחים לבד לרגע, גם אם מחלתי תנצח אותי. אל תשכח את זה לעולם, ותהיה גאה בעם הזה".

כך ביקש הרצל שאול ז"ל, מבנו, אורון, טרם מותו ממחלה קשה. ואני שזכיתי להכיר את הרצל ז"ל, חשה חובה, המוטלת על כל אחד ואחת מאתנו, למלא אחר ציפייתו המוצדקת של אב, שהתייסר בייסורי דאגה וגעגועים לבנו האהוב - לוחם גולני שהגן בגופו, על 'אחיו' ו'אחיותיו'.

האם עלינו להתכנס לתפילת תחנונים לבורא עולם, שיסייע בידנו להשיב את הבנים, מידי האויב ?! עדיין לא! נראה שמוטלת עלינו חובת עשייה, בטרם שנעמוד לתפילה.

כשעם ישראל יוצא ממצריים ומוצא עצמו על שפת ים סוף (שמות יד', י' - טז') : "וּפַרְעֹה הִקְרִיב וַיִּשְׂאוּ בְנֵי יִשְׂרָאֵל אֶת עֵינֵיהֶם וְהִנֵּה מִצְרַיִם נֹסֵעַ אַחֲרֵיהֶם וַיִּירְאוּ מְאֹד וַיִּצְעֲקוּ בְנֵי יִשְׂרָאֵל אֶל ה'" - "וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה אֶל הָעָם אַל תִּירָאוּ הִתְיַצְּבוּ וּרְאוּ אֶת יְשׁוּעַת ה' ... ה' יִלָּחֵם לָכֶם וְאַתֶּם תַּחֲרִישׁוּן". 

"וַיֹּאמֶר ה' אֶל מֹשֶׁה מַה תִּצְעַק אֵלָי ...?!" וכי היכן מצאנו בתורה, שמשה צעק אל ה' ?! מדוע 'מגיב' כך הקב"ה ?! על פי המדרש (בבלי, סוטה לז' ע"א), מתברר ש : "באותה שעה היה משה מאריך בתפלה, אמר לו הקב"ה : ידידיי טובעים בים ואתה מאריך בתפלה לפני ?!  אמר לפניו : ריבונו של עולם, ומה בידי לעשות ? אמר לו: "דַּבֵּר אֶל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל וְיִסָּעוּ וְאַתָּה הָרֵם אֶת מַטְּךָ וּנְטֵה אֶת יָדְךָ עַל הַיָּם וּבְקָעֵהוּ".  ... 

נראה, שהקב"ה חפץ לעזור לנמצאים במצוקה, רק לאחר שהם - כבני אדם, עושים ככל יכולתם כדי לצאת ממצוקתם. משום כך, עלינו לתבוע בקול צלול וברור ממשלת ישראל, האחראית לשלומם וטובתם של אזרחיה, לנקוט בדרך שבכוחה להשיב את בנינו לחיק משפחותיהם, ללא סיכונם של יתר האזרחים. 

רק אם חלילה, ייתמו דרכי העשייה - נפנה לקב"ה, בתפילה שחיבר רבי שבתי סופר מפרמישליאן - לשלומם, זכותם וטובתם של ילדינו, ודווקא בעת הזו, כפי שחש השל"ה הקדוש : "ולבי אומר לי שזו שעת רצון לתפילה זו - בערב ראש חודש סיון", ונבקש : "אַתָּה יְיָ יוֹדֵעַ כָּל תַּעֲלוּמוֹת, וּלְפָנֶיךָ נִגְלוּ מַצְפּוּנֵי לִבִּי ... עַל כֵּן עֲנֵנִי יְיָ עֲנֵנִי, בַּעֲבוּר הָאָבוֹת ... תּוֹשִׁיעַ בָּנִים ... וְתֵן לָהֶם בְּרִיאוּת וְכָבוֹד וְכֹחַ, וְתֵן לָהֶם קוֹמָה וְיֹפִי וְחֵן וָחֶסֶד" ובשובם של הבנים, נייחל, שיקויים בנו : "וְיִהְיֶה אַהֲבָה וְאַחֲוָה וְשָׁלוֹם בֵּינֵיהֶם".

הכותבת לומדת ומלמדת גמרא והלכה

קראו את כל הטורים שנכתבו על ידי נשות הציונות הדתית למען שלושת החטופים

הרבנית מלכה פיוטרקובסקי

הרבנית מלכה פיוטרקובסקיצילום: באדיבות המצולמת

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

פרופסור גמזו מתחסן. אך כמה מעובדיו התחסנו? צילום:  Miriam Alster/Flash90

דוגמה אישית: באיזה בית חולים התחסנו הכי הרבה עובדים?

קרא עוד