10 דברים שחשוב לדעת - לפני נסיעה לחו"ל עם הילדים

התייעצנו, שאלנו, בדקנו, קראנו והחלטנו על כמה מקומות ובילויים הכרחיים בארצות הברית. אבל כל זה לא הכין אותנו, לרגע בו יצאנו מהצגה יוקרתית, והנערים שלנו אמרו בשקט: "חבל שלא נתתם לנו 5 דולר לקנות משהו במקום ההצגה". אז מהם 10 הדברים שבאמת חייבים לעשות לפני שיוצאים לחופשה בחו"ל עם הילדים? הרשימה לפניכם

מיכל כרמי
יב בתמוז התשעט
,
15 ביולי, 2019 9:00

צילום: shutterstock

אתם מכירים את זה שאתם מתייעצים עם מישהו שנסע לחו"ל והוא מכין לכם רשימה: "10 הדברים שאתם פשוט חייבים לעשות ב...?". אז זהו, שלא. לא תמיד חייבים, ולפעמים זה ממש לא מתאים לכם. להתייעץ זה לרוב הכרחי (בכל זאת, לא בכל יום יוצאים עם המשפחה לנופש בחו"ל). אבל חשוב הרבה הרבה יותר לבחון כל המלצה, האם היא מתאימה לערכים שאני מאמין בהם? האם היא מתאימה לאופי המשפחה שלי?

יצאנו לטיול בארצות הברית: התייעצנו, שאלנו, בדקנו, קראנו והחלטנו על כמה מקומות ובילויים הכרחיים,  אבל כל זה לא הכין אותנו לרגע בו יצאנו מהצגה יוקרתית ויקרה (מאוד!!!) שאמרו לנו שאנחנו פשוט חייבים לראות, ושני הנערים שלנו אמרו בשקט: "חבל שלא נתתם לנו 5 דולר לקנות משהו במקום ההצגה הזו".

היינו בהלם. כשדיברתי איתם, שמתי לב שאני מנסה לשכנע אותם שהם נהנו, שזה הדבר הכי שווה, שיוכלו להגיד אחר כך: "הייתי בהצגה בברודווי", ובעיקר שפשוט חייבים לעשות זאת. "אמא, לא באמת חייבים להיות בהצגה בברודווי" הם ענו בשיא הרצינות, התמימות והאמת שלהם. וזה גרם לי לחשוב- האם באמת היה שווה להוציא יותר מ-80 דולר לכרטיס? האם בארץ הייתי מסכימה לשלם עבור משהו סכום כזה? ואולי...רק אולי...באמת לא חייבים לעשות את "רשימת הדברים שחייבים לעשות ב..". 

צילום: shutterstock

 

כשהגענו לגור בבוסטון, שמענו על מישהו שעושה ביטוח ושכדאי לכל הישראלים לעשות אצלו. התכוננו באמת לעשות זאת, ופתאום גילינו שחברה אחרת, מוכרת ואמינה, עושה ביטוח בתנאים שמתאימים לנו יותר. הצענו זאת לחברים, ובכל זאת הם בחרו להקשיב לעצות החובה, וברגע האמת שוב למדתי שתמיד כדאי לשמוע את העצות אך בסוף לבדוק בעצמך. 

יצאנו לטיול סוף שנה שהזכיר לי שוב כמה חשוב להתאים את הטיול למשפחה. כל מי שאנחנו מכירים נסע למערב ארצות הברית, והרים גבה כששמע שהחלטנו לצאת לטייל דווקא לצפון מזרח. ובכל זאת, למרות התגובות, החלטנו כך. למה? כי כשבדקנו את האפשרויות לקחנו בחשבון את גודל המשפחה, את תקציב הטיול (כבר שמענו על ישראלים שחזרו מרוששים), את החוויות החדשות שאנחנו רוצים לנסות, ואת הערכים החשובים לנו (טיול יחד, בטבע, עם פחות קליטה, פחות אטרקציות מלאכותיות , קרוב לבתי כנסת ועוד).

בכל זאת לא התאפקנו, והחלטנו שכל מי שאנחנו מכירים כבר יצא ל"שיט לווייתנים" ולא יכול להיות שלא נחזה גם אנחנו  בפלא. עלינו לשייט אחרי ששילמנו ממיטב כספינו עבור: 2 הורים ושבעה ילדים. אמנם צחקנו עד דמעות, חלקנו יחד רגעים מעוררי אימה שייזכרו לעד - אך זה לא היה קשור לשייט.

זה היה קשור לעובדה ששכחנו שכולנו בעלי קיבה רכה, ומקיאים כמעט בכל אוטובוס ונסיעה. לנו היה מצחיק, אבל אני לא בטוחה ששאר הנוסעים והקפטן נהנו מ"המשפחה המקיאה". סתם כקוריוז אספר לכם שלא ראינו אפילו לווייתן אחד, וקיבלנו כפיצוי כרטיסים לשייט חוזר.

צילום: shutterstock

 

אז מהם 10 הדברים שחייבים לעשות, לדעתי, לפני שיוצאים לחופשה בחו"ל?

1. לחשוב יחד מה הערכים החשובים לכם (עזרה לזולת, שיתוף, תפילות, שמירה על הטבע , הנאה וכו').

2. להחליט מה מטרות הטיול ובהתאם לתכנן זמנים להשגתן (מטרות משפחתיות: גיבוש- זמן לשיר או לשחק כדורסל יחד, אחריות- חלוקת מטלות, הנאה- אתגרים משפחתיים ועוד. מטרות אישיות מול הילדים: לדוגמה: הכרות אישית עם כל אחד - זמן לדבר , למידה ועוד).

3. לחשב מה התקציב לטיול וכמה ניתן לחרוג ממנו שלא יפגום בהנאה וברוגע. 

4. ללמוד את המסלול- כדאי לקחת מפות תתפלאו לגלות שגם בימינו עדיין יש מקומות בלי קליטה. 

5. סרגל מאמצים- כדאי לשלב ולגוון בין סוגי חוויות (קמפינג ומסלולים לבין מלונות ואטרקציות קלילות).  

6. לפרגן במהלך התכנון ובעיקר תוך כדי הטיול- מילה טובה וחיוך יכולים להפוך כל רגע לטוב יותר וכל זיכרון למשמעותי יותר. 

7. להתייחס לטיול גם כזמן להנאה, אך בעיקר כמתנה ללמידה של כולם על החיים. לדוגמה: תוך כדי הטיול לחשוב על התגובות שלנו:" האם זה שאעיר לה עכשיו על הטעות שעשתה יקדם, או שהיא כבר מספיק מבואסת מזה וחשוב יותר שנלמד כולנו שפאשלות  יכולות לקרות, וכדאי לזכור שחשוב יותר עם מי אתה נמצא ואיך אתה מתנהג ולמצוא דרך להנות למרות.."

8. לשמוע עצות מכמה אנשים שונים, ולדעת שלכל אחד יש את הזיכרונות שלו ואת האופי שלו, וזה בסדר אם אנחנו נהנים מדברים אחרים. "לכל אחד הטיול שלו". לא להרגיש פספוס מזה שלא הספקנו משהו שחשוב לאחרים. 

9. טיול זה אמנם זמן הנאה אך לא פחות חשוב לנצל את הזמן לתרגול ערכים: חלוקת אחריות, למידה משותפת מכל דבר , שיחה, בירורים ערכיים ועוד. הנאה לא מחליפה ערכים!!

10. לסמוך על בן הזוג. חשוב יותר ליהנות מזוגיות נעימה ומכבדת, להראות לילדים איך מתנהלים נכון גם כשלא הכל מתנהל על פי התכנון ואיך משתפים ופותרים בעיות מאשר להגיע מהר יותר או להספיק עוד אטרקציה שאולי בן הזוג כלל לא מעוניין בה. 

 

חופשה נעימה.

 

לטורים קודמים


מיכל כרמי - אשת חינוך: מרצת העצמה ומנחת חוגי הורים, מנהלת דף הפייסבוק: "שפר באהבה- מיכל כרמי" , כתבת , מורה ואמא לשבעה.

18.07.2019

1. alienjanice009@gmail.com (Maria)

לאחר קריאת תסכימו איתי כי מידע זה טוב מאוד לחלוק כאן עם אתם, אני מאמין שלה יהיה השראה לאחרים גם כמו מצאתי אושר ושמחה הנישואים שלי היום, אני עד חי זה עובד בשבילי , בעלי חוזר הביתה אחרי 2 שנים של גירושין, שלה כמעט לא יאומן אבל נס.
שמי אנדרס מריה, מבואנוס איירס - ארגנטינה, אני דוקטור במקצועו. לפני כמה שבועות קראתי הערות דומות על מערכת יחסים ייעוץ בלוגים פוסט על הגברת בארה"ב בשם תרזה, היא העידה איך היא החזיר בחזרה אהבה אמיתית אמון לתוך הנישואים השבורים שלה, היא אמרה ד"ר אאודואה שעזר לה ליישב עם בעלה לאחר מספר חודשים של הפרדה. הייתי כל כך בר מזל לקרוא את זה coment ואני להעתיק את כתובת הדוא"ל האישית Dr.Oduduwa לתקשר איתו אישי לעזרה לעזרה דחופה להחזיר את הבעל שלי לשעבר בעלה
 {dr.oduduwaspellcaster@gmail. com
בשבוע שעבר בבוקר יום שני אני שולח הודעת דוא"ל לתקשר עם ד"ר Oduduwa אותו לעזרה.
לפני חודשיים היה לי מאבק ענק עם בעלי אנדרס הוא הביט ישר לתוך העיניים שלי; אמר שהנישואים שלנו הסתיימו, הוא אמר שהוא סיים עם הנישואים שלנו, הוא לקח את הבן שלי פליקס ולנסוע שלנו של הארץ כדי לחיות בקנדה עם אישה אחרת, מאז אני כבר מנסה להתקשר ולשלוח הודעות לו דרך טלפונים, חציון חברתי ודוא"ל אבל הוא חסם לחלוטין את הקו שלי מלהגיע אליו ובנו פליקס היה איתו ואני לא יכולתי לשמוע את הבנים שלי קול, הכאב הזה אני עובר כל חיי עד היום פגשתי הגדול Dr.Oduduwa אהבה גלגלית אהבה, הייתי כל כך מתוסכל וזקוק לעזרה לפחות כדי להגיע לדבר עם בנו פליקס, הייתי לקרוא להתנצל גם כאשר שנינו יודעים שהוא עשה לי עוול, הוא לקח את הבן ממני ממני במשך 7 חודשים אין מילים ללא מכתב. מצב זה היה להרוג אותי כל יום הייתי מדוכא ואני זקוק נואשות עזרה דחופה ופתרון כדי לפתור בעיה זו אז אני קשר כתובת הדוא"ל של ד"ר אודואה כפי שאני מאמין שהוא יכול רק מקווה לעזור לי להחזיר את בעלי הביתה עם הבן שלי פליקס . עם זאת, ד"ר Oduduwa הבטיח לי שהוא יכול לעזור לי להחזיר את בעלי ואת הילד בחזרה הביתה בתוך 7 ימים של אהבה תפילה איות, הייתי המום ונתתי לו לנסות, אני בזהירות בצע את ההוראות צעד צעד. יומיים אחרי שדודודואה אמר שהוא עשה כישוף סיים את כוח הכתיב של האוהל בבית המקדש של הפתרון, כל אלה נעשו על ידו לבד, לא עשיתי שום דבר רק כדי לספק פריטים הנדרשים. באותו לילה טלפן אלי אנדרס בטלפון הסלולרי כדי להתנצל, הוא דיבר אלי בחביבות רבה, הוא הצטער מאוד על כל מה שעשה כדי לפגוע בי. אנדרס יחזור הביתה עם פליקס שלנו. אני כל כך שמח היום שיש לי את המשפחה שלי משוחזר ובעלי ואני אוהב אחד את השני יותר מאשר אי פעם. אני אעריך לעד את אודודובה. אני מבטיח לחלוק את עדותי החדשות הטובות לחברי וכולם כאן בעולם.
Oduduwa אמר לי גם יש לו כוחות מחוננים לפתרון האתגרים הבאים של החיים;
 * אהבה לחשים Win-Back המאהב לשעבר
* הצלחה וקידום טבעת קמיע * טבעת קסם מזל.
* wards - מגן הגנה
* שורשים מסורתיים ו herbals כדי לרפא מחלה, תרופה לסרטן
  מחלות, תרופה HIV, לחץ דם גבוה.
* קסם פוריות
* מזל המספרים מספרים
* טבעת מבורכת לזכייה - משחק וכו '.
יש לך מזל גדול לקרוא את העדות החדשה שלי כאן היום, זה עובד בשבילי. אני מאמין שזה יעבוד גם בשבילך.
WhatsApp: +79268011965
 dr.oduduwaspellcaster@gmail. com

דווח על תגובה לא ראויה
12.08.2019

2. marymichael1112@gmail.com (נוֹעַם צ'ארנא)

אני נוֹעַם צ'ארנא בשמו ואני מירושלים הייתי רוצה לנצל את ההזדמנות הזו לספר לכולם שאני מאוד אסיר תודה לאיש הזה Drigbinovia Spell Caster שעזר להחזיר את בעלי לאחר שעזב אותי במשך שישה חודשים מכאב דמעות בלב. לפני הפירוק הוא בדרך כלל עובר עבירות ולא רואה בי שום דבר טוב וכל מה שאני עושה, הרגשתי שקיללתי. החברים שלי יעצו לי להתפנק, אבל לא יכולתי בגלל האהבה שהייתה לי אליו כה חזקה ויכולה אפילו להזיז עשרה הרים במהירות האור. בגלל זה נאלצתי לבקש עזרה וראיתי כל כך הרבה המלצות טובות על האיש הזה, דריגבינוביה ואני החלטתי לפנות לדוא"ל שלו doctorigbinovia93@gmail.com ולהסביר לו את הבעיה שלי והוא הבטיח לי תוצאה טובה. לאחר יומיים של הקשר שלי עם דריגבינוביה, בעלי חזר אלי להתנצלות ואהבה שמעולם לא הראה לי לפני כן. עכשיו זה כבר לא פוגע בי, אלא זה אומר לי כמה אני יפה בכל בוקר. היום אני גם משתף את העדויות וההתנסויות שלי על דריגבינוביה שהוא כל כך נפלא ולעולם לא אפסיק לפרסם את שמו כך שכל מי שעובר פירוק או בעיה במערכת היחסים שלו צריך לפנות אליו כדי שהוא יוכל לעזור לך. שוב תודה ל Drigbinovia אני אסיר תודה לך מאוד, אתה יכול גם Whatsapp לו בטלפון +2348144480786

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יותר ויותר בוחרים להתחתן שלא דרך הרבנות צילום: shutterstock

צניחה במספר הנרשמים לנישואין ברבנות: "מציאות אירונית"

קרא עוד