סגור

250 רבנים שיגרו מכתב תמיכה בנשיא ארה"ב

הרבנים, ביניהם הרב יוסף, הרב דרוקמן והרב אליהו, כתבו לנשיא האמריקני, "אנו בטוחים שתיזכר בדברי ימי עם ישראל לנצח כמי שעמד בחזית ולא חת". ראש מועצת שומרון: "ירושלים היא בירתה של מדינת ישראל. העם האמריקאי מבין את זה"

משה ויסטוך
יט בכסלו התשעח
,
07 בדצמבר, 2017 7:01
יזמו מכתב רבנים לטראמפ. דגן והרב אליהו

יזמו מכתב רבנים לטראמפ. דגן והרב אליהוצילום: מועצה אזורית שומרון

250 רבנים בירכו את נשיא ארה"ב על הכרזתו אמש (ד') כי מדינתו מכירה בירושלים כבירת ישראל ואמרו לו "אנו בטוחים שתיזכר בדברי ימי עם ישראל לנצח כמי שעמד בחזית ולא חת".

את המכתב, שהוא פרי יוזמתו של רב העיר צפת הרב שמואל אליהו, שיגר ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן לאנשיו של טראמפ. "לפני למעלה מ-2500 שנה", כתבו הרבנים, "עמד כורש, שמלך בכיפה, וקרא לעם ישראל לעלות לירושלים ולהקים בה מחדש את בירתם הרוחנית והלאומית".

לדברי הרבנים, ביניהם רבני ערים, ישובים, שכונות וראשי ישיבות, "אויבי ישראל התנגדו וכתבו לכורש כתב שטנה שיעצור את בניין ירושלים. על זה נאמר: 'רַבֹות מַחֲשָׁבֹות ּבְּלֶב אִיש, וַעֲצַת ה' הִיא תָׁקּום'. ירושלים נבנתה, וגם המתנגדים הבינו לבסוף כי מאת ה' הייתה זאת".

עוד כתבו הרבנים, ביניהם הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף, ראש מרכז ישיבות בני עקיבא הרב חיים דרוקמן, רב העיר צפת הרב שמואל אליהו ורב אלון מורה והשומרון הרב אליקים לבנון, כי "אחרי שנחרבה ירושלים פעם שנייה, גורשנו מארצנו ולא מצאנו מנוחה. גורשנו ממקום למקום,

סבלנו תלאות רבות, הצרו את צעדינו. אך בכל תפילה, מכל מקום שבו היינו, התפללנו לכיוון ירושלים".

הרב לבנון, הרב יוסף ודגן

הרב לבנון, הרב יוסף ודגןצילום: מועצה אזורית שומרון

בהמשך הם התייחסו להכרזת הנשיא וציינו כי "זכתה ארצות-הברית של אמריקה להיות מהראשונות שתמכו בהקמת מדינת ישראל. זכו נשיאי ארצות-הברית לעמוד לצידה של ישראל, ולהיות שותפים במימוש חזון הנביאים על שיבת ציון ובניין מדינת ישראל". לטראמפ עצמו הם כתבו כי "זכות נדירה עומדת לך כעת, להיות הנשיא הראשון שמוביל את ההכרה בירושלים כבירתה הנצחית של מדינת ישראל...אנו בטוחים שתיזכר בדברי ימי עם ישראל לנצח כמי שעמד בחזית ולא חת. ויהי רצון שתתקיים בך הבטחת ה' ליהושע: "הֲלֹוא צִוִיתִיָך חֲזַק וֶאֱמָׁץ אַל תַעֲרֹץ וְּאַל תֵחָׁת כִי עִמְּ ך ה' אֱלהֶיָך ּבְּכֹל אֲשֶר תֵ לְֵך". אמן ואמן".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר: "ירושלים היא בירתה של מדינת ישראל. העם האמריקאי מבין את זה. כולם מבינים את זה. אנחנו מחזקים את ידיו של הנשיא בהחלטה הזו. אולם זוכרים שמדינת ישראל היא מדינה עצמאית ואת ההחלטות שלה היא צריכה לקבל בעצמה"

הרב שמואל אליהו הוסיף: "אנו רואים בהכרה הזאת  עוד שלב בישום נבואת ישעיהו על הכרת הגויים במרכזיות ירושלים. "לְמַעַן צִיּוֹן לֹא אֶחֱשֶׁה וּלְמַעַן יְרוּשָׁלִַם לֹא אֶשְׁקוֹט עַד יֵצֵא כַנֹּגַהּ צִדְקָהּ וִישׁוּעָתָהּ כְּלַפִּיד יִבְעָר: וְרָאוּ גוֹיִם צִדְקֵךְ וְכָל מְלָכִים כְּבוֹדֵךְ". אנו מקויים שעמים אחרים נאורים ומאמינים ילכו בעקבות ארצות הברית".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שבת קודש צילום: שאטרסטוק

הלכות חג השבועות החל בערב שבת תש"פ

קרא עוד