הרבנית הנקין על דברי יעלון: "הדברים הללו גורמים לי לרעוד"

הרבנית חנה הנקין, אמו של איתם שנרצח עם אשתו נעמה לפני כשנתיים בפיגוע טרור, הגיבה לדברי שר הביטחון לשעבר ואמרה כי "הרצח של הבן שלי וכלתי תוכנן הרבה לפני" רצח משפחת דוואבשה. לדבריה, עמדת יעלון היא ,מסוכנת ביותר כשאנחנו מאשימים את עצמינו"

משה ויסטוך 11/09/17 09:35 כ באלול התשעז

הרבנית הנקין על דברי יעלון: "הדברים הללו גורמים לי לרעוד"
זועמת על יעלון. הרבנית הנקין, צילום: דוברות

דבריו של שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון, לפיהם דמם של משפחת דוואבשה ובני הזוג הנקין נמצא על ידי ישראל, הצליחו לקומם את אמו של איתם הרבנית חנה הנקין.

"אני פגועה מאוד", היא אמרה הבוקר (שני) ברדיו 'גלי ישראל' והוסיפה כי "שר הביטחון לשעבר החזיר אותי שנתיים אחורה. הפיגוע בכפר דומא היה נוראי ואנחנו מגנים את הרצח של משפחת דוואבשה אבל הרצח של הבן שלי וכלתי תוכנן הרבה לפני כן".

לדבריה, "זאת הייתה חוליה של החמאס והם אשמים ברצח והדם של בני וכלתי על הידיים שלהם. הם וכל מי שתומך בטרור. החוליה מנתה חמישה עשר איש והחלה לפעול חודשים רבים לפני הקיץ במטרה לרצוח ישראלים. היא גם ניסתה לבצע פיגועים לפני הפיגוע שבו נרצחו בני וכלתי".

כזכור אתמול נחשף כי בהרצאה שהעביר אמר יעלון ביו היתר כי "הדם של משפחת דוואבשה בדומא וגם של משפחת הנקין, הזוג הנקין שנרצח בפיגוע נקם על דומא, על הידיים שלנו".

בני הזוג הנקין

בני הזוג הנקיןצילום:

הרבנית הנקין סיפרה גם כי נודע לה ששר הביטחון לשעבר ניסה להבהיר את דבריו באמצעות בן משפחה, "אני לא מעוניינת להתווכח ואין מתפקידי להסביר. הוא ניסה להבהיר, לא להתנצל. אני מזועזעת מכך שמנהיג בישראל, שר ביטחון לשעבר יכול להגיד שהדם של משפחת הנקין הוא על הידיים שלנו ולא על ידי מחבלי חמאס". 

"בני וכלתי", היא הוסיפה בכעס, "היו בדרך חזרה הביתה ממפגש חברים וחוליה מאורגנת שניסתה לבצע את זממה פעם אחר פעם הצליחה לפגוע בהם. זה נקרא דם על הידיים שלנו? הדברים הללו גורמים לי לרעוד. אני הוצאתי את כתבי האישום הערב כדי להיות בטוחה ואכן זכרתי נכון. בחודש יוני החוליה התחילה לקבל את הנשק וחודש לאחר מכן הם כבר עברו הדרכה על תפעול הנשקים. זאת הייתה חוליה רצחנית שהתאמנה ואנחנו היינו הקרבן. היא התארגנה כדי להוציא פיגועים".  

לסיום היא אמרה כי דבריו של יעלון מהווים "עמדה מסוכנת ביותר כשאנחנו מאשימים את עצמינו. המרצחים מנסים לרצוח אותנו ואנחנו מאשימים את עצמינו. זה מפריע לי מאוד מאוד. לדברים הללו יש השפעה על העם שלנו ועל השיח. מחר הפלסטינים יכולים להגיד הנה שר הביטחון שלכם מודה שאתם אשמים". 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר