הנשיא הרצוג והרמטכ"ל ביקרו בעוטף עזה: "בראל נפל כגיבור"

ביקור ראשון בדרום: נשיא המדינה ירד לגבול המתוח ועודד את הלוחמים ששומרים על הגדר, מאוחר יותר המשיך הנשיא לבית ספר בעיר שדרות: "אני לא ממליץ לאף אויב שלנו לנסות אותנו"

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 05/09/21 17:35 כח באלול התשפא

הנשיא הרצוג והרמטכ"ל ביקרו בעוטף עזה: "בראל נפל כגיבור"
הרצוג בעוטף עזה, צילום: קובי גדעון/ לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר היום (א') בעוטף עזה והרים כוסית לרגל ראש השנה עם הלוחמים המוצבים בגזרה. את ביקורו ליווה הרמטכ״ל רב אלוף אביב כוכבי. במהלך הסיור קיבל הנשיא סקירה אודות אתגרי הגזרה ממפקד פיקוד דרום, אלוף אליעזר טולדנו ולאחר מכן פגש הנשיא את הלוחמים המוצבים במרחב והרים עמם כוסית לרגל ראש השנה. במהלך הביקור הגיע הנשיא למוצב כיפת ברזל של הגנה אווירית ולאחר מכן המשיך את ביקורו בעוטף עזה בחניכת בית ספר "יגאל אלון" בעיר שדרות ונפגש עם ראשי המועצות של העוטף.

הרצוג וכוכבי

הרצוג וכוכבי                                                                                                                           צילום: קובי גדעון/ לע"מ

הנשיא פתח את דבריו במפגש עם הלוחמים במוצב ואמר: "אני מאוד שמח להיות כאן, אתם נמצאים פה במקום שהוא חשוב בצורה בלתי רגילה לביטחון מדינת ישראל. אני פה בביקור הראשון שלי כנשיא המדינה בשטח, בצה״ל, ובאתי לומר לכם תודה. אני מבקש להודות לכם, לכלל חיילות וחיילי צה"ל בערב ראש השנה.״

״אני מצדיע לכם! מדינת ישראל והעם כולו מאמינים בכם בצורה בלתי רגילה, ולא בכדי. אתם מספקים משמעות להגנת הבית והמולדת. יום יום, שעה שעה.״ התייחס הנשיא למצב והדגיש כי הוא מגבה באופן מלא את הרמטכ"ל, אלוף הפיקוד, המפקדים והחיילים.

הנשיא סיפר ללוחמים על ביקור התנחומים שקיים אצל משפחתו של הלוחם בר-אל חדריה שמואלי ז"ל ואמר: ״בר-אל נפל כגיבור. אל לנו שמחלוקות בתוכנו, בתוך החברה הישראלית, סביב אירוע כזה שהוא כואב וטראגי בצורה בלתי רגילה, ישמחו את האויבים שנמצאים מעבר לגדר שלנו."

נשיא המדינה המשיך את ביקורו בעוטף עזה בחניכת בית ספר "יגאל אלון" בעיר שדרות יחד עם ראש העיר אלון דוידי שם אמר: "בעיר שהאזעקות מלוות אותה כל כך הרבה שנים זוהי המציאות שלתוכה ילדים וילדות נולדים. אני יודע שאתם בתוך האישיות שלכם הפנמתם את המצב הזה אבל אני יכול להגיד לכם שאני מגיע לכאן אחרי שסיירתי עם כוחות צה״ל בגזרה ויש לנו צבא חזק. יש לנו מפקדים וחיילים נפלאים והם יעמדו מול כל משימה ויבצעו אותה על הצד הטוב ביותר ואני לא ממליץ לאף אויב שלנו לנסות אותנו. אני מודה לצה״ל ולכוחות הביטחון והחירום על עבודתם כאן בשדרות ובכלל."

בהמשך ביקורו הגיע הנשיא לקיבוץ כפר עזה שם נפגש עם סגן שר הביטחון ח"כ אלון שוסטר, ראש מועצת שער הנגב אופיר ליבשטיין, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון איתמר רביבו וראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן, מהם שמע הנשיא על הערכת המצב האזרחית במרחב ועל ההיערכות לחגי תשרי.


(ברכת הנשיא לראש השנה תשפ"ב).

הרמטכ״ל אביב כוכבי הוסיף: "צה"ל הוא רקמה אחת של הרבה אנשים וחוד הלהב שלו זה אתם, החיילים הקרביים, שעומדים כחיץ בין האויב והאיומים לבין מדינת ישראל. אתם מגנים על הבית שלכם. החוויה של חייל קרבי, מפקד קרבי וקצין קרבי זו חוויה לכל החיים, חוויה של רעות אמיתית, חוויה שמשנה אתכם ומלמדת אתכם לעבוד תחת לחץ. זו חוויה שמלמדת אתכם יוזמה ומנהיגות.

על רקע האירועים האחרונים, במקום בו כולנו נמצאים צריך להיות ברור לגמרי - יש לכם חופש פעולה לבצע את המשימה שלכם, להפעיל את הנשק שלכם בכל פעם שיש איום, בכל פעם שיש סכנה לאזרחי מדינת ישראל, לריבונות או לכם. אני אומר לכם תודה ורוצה לומר לכם שאנחנו סומכים עליכם ועל שיקול הדעת ששמור לכם, וגם בפעמים שבדיעבד יסתבר ששיקול הדעת לא היה מתאים, אנחנו ואני נגבה אתכם, אתם צריכים לזכור זאת ועם הרוח הזאת לבצע את המשימה שלכם. אני גאה בכם ומאחל לכם שנה טובה."

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר