סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

סמוטריץ': "הרב רפי לא רצה לשבת איתי, אני פה במלון בלי בגדים להחלפה"

יו"ר האיחוד הלאומי סיפר כי ירד באופן ספונטני לכנס בים המלח על מנת להיפגש באופן ישיר עם הרב רפי פרץ, אלא שלדבריו, זה לא הלך חלק. "הוא העדיף לא לשבת איתי", אמר סמוטריץ', "התכלבתי על ספה פה במלון, אני בלי בגדים ובלי תפילין". בתגובה ל"דאגה" של עקיבא נוביק לשלומו, צייץ לבסוף סמוטריץ': "תנוח דעתך, הסתדרתי עם התפילין"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
ח באדר א'
,
13 בפברואר, 2019 9:09
ח"כ בצלאל סמוטריץ

ח"כ בצלאל סמוטריץ'צילום: פלאש 90. מרים אלסטר

"שמעתי שהרב רפי בכנס בים המלח, אז באתי כדי להיפגש", סיפר הבוקר (ד') ח"כ בצלאל סמוטריץ', יו"ר האיחוד הלאומי, בראיון ל'קלמן-ליברמן', ברשת ב', על הגעתו לכנס מנהלי הציונות הדתית במלון בים המלח. "הוא העדיף לא לשבת איתי. התכלבתי על ספה פה במלון, אני פה בים המלח בלי בגדים להחלפה ובלי תפילין".

האמירות האלו של סמוטריץ' הביאו לכמה הרמות גבה וגיחוכים, בין היתר לציוץ שכתב עקיבא נוביק, כי הוא יוצא לנסיעה ארוכה וישמח לשמוע עדכונים בנוגע לתפילין והבגדים. בתגובה צייץ לו סמוטריץ': "תנוח דעתך, עם התפילין הסתדרתי, עם הבגדים נסתדר עוד יום".

אמש נאם סמוטריץ' בכנס, לאחר יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, שנאם גם הוא. "בסופו של דבר התקיים מפגש, לא שלנו ביחד כי הם (אנשי הרב פרץ, י.ק) חששו מזה. סיכמנו שצוותי המשא ומתן יישבו ואח"כ אנחנו ניפגש. אני מבין את החשש שלהם, אני מנוסה בפוליטיקה והוא לא, זה באמת לא כוחות".

סמוטריץ' טען כי הוא מוכן לוותר על הרבה מאוד דברים למען האיחוד: "ויתרתי על המקום הראשון ברשימה, לא כי אני חושב שזה נכון פוליטית, אלא כי זה נכון ערכית".לדבריו, ההגינות מחייבת לחלק את התפקידים והאחריות ברשימה המאוחדת שווה בשווה; "אני מצפה לחלוקה שווה של ההנהגה והתפקידים ונתתי להם לבחור, כמו שני ילדים שמחלקים עוגה ואמא אומרת להם שאחד יפרוס ואחד יבחר. אני מוכן שהוא יפרוס ואני אבחר, אני מוכן גם שאני אפרוס והוא יבחר, למי תהיה קדימות ברשימה, ולמי תהיה קדימות בתפקידים", אך מדבריו עולה שלא נרשמה התקדמות: "אני באמת לא מבין למה זה לוקח כל כך הרבה זמן", אמר.

הרב רפי פרץ בכנס ירושלים, אמש

הרב רפי פרץ בכנס ירושלים, אמשצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סמוטריץ' פירט לגבי המשא ומתן, כי נושא צירוף מפלגת 'עצמה יהודית' של איתמר בן גביר ומיכאל בן ארי, שנוי במחלוקת: "יש סלע מחלוקת מאוד משמעותי ביחס לעצמה יהודית. אני מתעקש על זה ואני לא אחתום בשום פנים ואופן על הסכם אם בתוכו לא תהיה הסכמה שבאופן עקרוני אנחנו רוצים לצרף את עצמה יהודית כבלוק טכני", אך לדבריו, "יש שם קושי עם העניין הזה".

הוא הוסיף כי הוא מעדיף לחתום קודם על הסכם עם הבית היהודי: "אני מאוד רוצה לחתום איתם קודם. אני חושב שסדר הדברים הנכון הוא שאנחנו השותפים הטבעיים נחתום על איחוד אמיתי. נקבע תודעה של מפלגה ציונית דתית קלאסית".

13.02.2019

1. איחוד אמיתי זה פריימריז משותפים (א)

אבל תקומה מתנגדים כי אז יתגלה כוחם האמיתי
יותר נוח להתעלק שוב ושוב על הבית היהודי
לכן צריך להסתפק בבלוק טכני
ואחרי הבחירות כל מפלגה לנפשה
מאשר האיחוד בתנאים של תקומה שהם ישלטו והרב פרץ יהיה רק בובה

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2019

2. לא לאיחוד !!! כן לבלוק טכני !!! (מנהלי תקומה הם בעלי ערוץ 7 יחסי הון-שילטון)

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2019

3. דחוף בלוק עם כולם (אחד שמבין)

לא לוותר על אף אחד

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2019

4. שטויות של סמוטריץ שאומר וויתרתי. אתה לא שווה כלום אלקטוראלית (ישראל)

די כבר עם הקשקוש של סמוטריץ כשהוא אומר שהוא וויתר.הוא לא בפוזיציה שיכול לוותר, כי הוא לא אמור מלכתחילה לקבל משהו ובווודאי? בוטדאי לא שווה בשווה.
אם חשב שהוא שווה, היה עליו להצטרף כמו הרב בן דהןן,? היה מתמודד כמוהו באופן מכובד. מרגע והוא סירב להוכיח את כוחו, אין לו להלין כי רק על עצמו.
פשוט וברור הוא לא צריך חהיות במקום שני, וגם לא לקבל תפקיד בכיר. הוא לא מסכים שירוץ לבד, וסוף סוף נתפטר מתקומה הזאת.
לא ששתי על בחירת הרב פרץ, ועלי להודות שאני מופתע לטובה על עמידתו בעקרונות. בהחלט חשבתי להצביע למפחגה החדשה של בנט, כרגע נראה לי שאני חוזר לבית היהודי בכדי לתמוך בכמדות של הרב פרץ.

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2019

5. רק עם עוצמה יהודית (איחוד)

כל הכבוד רק עם עצמה יהודית

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2019

6. סמוטריץ שב בשקט כבר ! בוחרי הבית היהודי לא רוצים אותך. נקודה ! עדיף כבר מרזל ולא מפלגה שרוצה להשתלט על הבית היהודי (אהרון)

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2019

7. הרב פרץ אל תיהיה טירון פוליטי לוותר לסמוטריץ. מקומו צ"ל מקום 5 ברשימה המאוחדת ולא לפני זה, ואחרי אלי ישי שהוא כן יביא הרבה קולות חדשות לאיחוד הזה (בצלאל)

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2019

8. למה שהאיחוד הלאומי לא תשבו עם בנט במקום הבית היהודי ? הוא יתן לכם מקום 10 ברשימה לפי המשקל שלכם (יוני)

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2019

9. הר בפרץ סגור עם אלי ישי ועוצמה לפני עם סמוטריץ. תקומה לא תביא קולות לגוש כמו שתי המפלגות האחרות (יניב)

אם תסגרו עם האיחוד הלאומי לפני עם אלי ישי ועוצמה, לא תוכלו לקדם משא ומתן נכון עם שתי המפלגות, כי האיחוד דורש כמעט הכל. ומאידך, כמעט ולא מביאים קולות באיחוד הרשימות. אבל אלי ישי ועוצמה בוודאות יביאו קולות. ועם עוצמה סגרו איתם רק בלוק טכני, כאח הגדול האחראי, אם לא תרצו לשבת באמת ביחד כמו עם אלי ישי או סמוטריץ

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2019

10. חבל (אני)

אל תיתאחדו ממש לא צריך פשוט ביזכות עקשנות זו ילכו מנדטים לשמול
ולתפארת המחנה הדתי לאומי שמת

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2019

11. סמוטריץ' מבזה את עצמו ואת תומכיו בשביל מי שהולך ומתברר כמי שאינו ראוי. (בושה)

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2019

12. מי מתערב איתי, שהבית היהודי עובד בעיניים ולא יהיה איחוד ? (בנקאי)

אני שם 1000 פחיות אקסל ! או 2000 בקבוקי קוקה קולה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מעלעל צילום: shutterstock

ה'מעלעל' חוזר: מי השתלט על הפרסום בעלוני השבת?

קרא עוד