חדשות כיפה

תערוכת צילומי טבע מרהיבים - צפו בתמונות!

תערוכת צילומי הטבע "Wildlife Photographer of The Year" היוקרתית, מבית מוזיאון הטבע בלונדון וה-BBC לצד תערוכת "תמונת טבע" הישראלית יוצגו החל מהחודש במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב. צפו בחלקן!

Bold eagle

Bold eagleצילום: Bold eagle © Klaus Nigge - Wildlife Photographer of the Year

 

אירוע תיעוד וצילום הטבע החשוב בישראל מציג את תערוכות צילומי הטבע המובילות, "Wildlife Photographer of The Year" היוקרתית, מבית מוזיאון הטבע בלונדון וה-BBC ולצידה תערוכת "תמונת טבע" הישראלית, שתיפתח בהכרזה על הצלמים הזוכים בקטגוריות תחרות הצילומים המקומית. התערוכות חוגגות את המגוון המתקיים בעולם הטבע, החל מצילומי תקריב, ועד לצילומי פנורמה מרהיבים, עבודות וידאו מרתקות, ועוד.

מתוך תמונת טבע 4

מתוך תמונת טבע 4צילום: 33_oren aharoni מתוך תמונת טבע4

תמונת טבע, התערוכה הישראלית לצילום טבע וחיות בר, נערכת בפעם הרביעית ביוזמת מוז"א - מוזיאון ארץ-ישראל, תל-אביב ובשיתוף מערכת "עדות מקומית". התערוכה מאפשרת התבוננות מעמיקה במגוון הרחב של חיות, צורות חיים ומערכות אקולוגיות באזורנו, מראה את היופי והייחודיות של ארץ ישראל ומקדשת ערכים חינוכיים להגנת הטבע, החי והסביבה. מערכת התערוכה בשיתוף עם מומחי צילום הטבע, שוקדים על הצבת רף גבוה של צילום אך לא פחות על חינוך להתנהלות הולמת ומכבדת לטבע, לחי ולסביבה. אוצרת התערוכה השנה היא הצלמת גליה גור זאב ויחד עם צוות שיפוט מקצועי, המורכב מאנשי מקצוע מובילים מתחומי הצילום, הטבע והסביבה, בחרו את התצלומים הזוכים בהליך שיפוט אנונימי. השנה יוצגו בתערוכה כ-90 תצלומים ועבודות וידאו, של -48 צלמים וצלמות שנבחרו מבין 2500 תצלומים שהוגשו לתחרות המקדימה. קטגוריות התחרות השנה הן ציפורים, יונקים, זוחלים ודו חיים, חסרי חוליות, בוטניקה, נופים ושטחים פתוחים, חיי לילה, חיי חברה, העולם התת-ימי, קונפליקט בין אדם לטבע, חיות בר בתנאים מבוקרים, בני נוער ופרויקט מתמשך, מבניהם נבחרה תמונת השנה לשנת 2018.  

 מתוך מיצבי טבע

מתוך מיצבי טבעצילום: אדוארד קפרוב מתוך מיצבי טבע

מתוך תמונת טבע4

מתוך תמונת טבע4צילום: 27_NadavBagimמתוך תמונת טבע4

הצילום הטוב ביותר לשנת 2017 הוא של הצלם ברנט סטירטון (Brent Stirton) מדרום אפריקה, שתיעד קרנף שנכרתו ממנו קרניו, כתוצאת סחר לא חוקי. צילום זה הוא חלק מסדרה שזכתה בקטגוריית סדרות צילום תיעודי ומקיפה מחד את אכזריות של ארגוני הפשיעה, וגם את החמלה והמחויבות של אלה שדואגים לקרנפים. השנה קל לראות בבחירות השופטים קריאה לפעולה- בקשה להתאחד במאבק להפסקת ההרס, שבני האדם גורמים במו ידם לעולם הטבע.

 תמונת השנה הבינלאומית

תמונת השנה הבינלאומיתצילום: Memorial to a species © Brent Stirton - Wildlife Photographer of the Year תמונת השנה הבינלאומית

בנוסף, תצוגה מיוחדת לרגל חגיגות 70 שנה למדינה - ״מיצבי טבע״ - הצצה לסגנון המקובל מתקופת קום המדינה על הדרך שבה נהגו להציג ממצאים מהטבע. הצלם-אמן אדוארד קפרוב, צילם במוזיאונים הראשונים לטבע בטכניקת צילום ״הלוח הרטוב-קולודיון״ שאפיין את ראשית ימי הצילום. בצילומיו של קפרוב ניתן לראות את הוויטרינות, הדיורמות, והפוחלצים כפי שניתן היה ללמוד על הטבע בעת ההיא. התערוכה הינה בשיתוף קרן קיימת לישראל והאגודה הישראלית לצילום טבע.

התערוכה תיפתח ב-22 במרץ ותוצג עד חודש אוקטובר. אוצרת התערוכה: גלי גור-זאב.

מתוך תמונת טבע4

מתוך תמונת טבע4צילום: 22_DORONNISSIM מתוך תמונת טבע4

Bear hug

Bear hug צילום: Bear hug © Ashleigh Scully - Wildlife Photographer of the Year

מוזיאון ארץ-ישראל, תל-אביב. רח' חיים לבנון 2, רמת אביב. טל': 03-6415244. שעות הפתיחה: ראשון – סגור | שני רביעי, שבת 16:00-10:00  | שלישי חמישי 20:00-10:00 | שישי 14:00-10:00 | מחירי כניסה למוזיאון: ילדים עד גיל 18 – ללא תשלום, מבוגר – 52 ₪, תושב תל-אביב – 42 ₪, גמלאי – 26 ₪.


 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בנימין נתניהו  צילום: אלכס קולמויסקי

פרסום ראשון: נתניהו לא יגיע לקבל את אות יקיר ההתיישבות

קרא עוד