סגור

אפשר להדחיק, אבל הגוף זוכר הכל: מה עושים בזוגיות כשיש עבר של פגיעה מינית?

דווקא במרחב הבטוח יכולה להתעורר פגיעה מהעבר. למה זה קורה דווקא עכשיו ומה עושים עם זה בתוך הזוגיות?

יהונתן ויסכה שומר
י בחשון התשפא
,
28 באוקטובר, 2020 22:42

צילום: shutterstock

דווקא כשהכל סוף סוף מרגיש בטוח , כשיש על מי לסמוך, כשהעתיד נראה ורוד, התקשורת מיטיבה, הפגיעה, שהצליחה עד כה להידחק לפינה, לפתע צפה ומשמיעה את קולה במרחב האהבה.

כהקדמה לשיתוף זה, בו ניגע בנושא של נוכחות פגיעות מיניות מהעבר בזוגיות חשוב לי לומר שזו לא המומחיות המיקצועית שלנו, וכשזה "לב הסיפור" המונח על השולחן , נפנה אותם ברגישות לאנשי מקצוע מומחים.

אך במפגשים הרבים שלנו עם זוגות. בתוך הדינאמיקה העדינה של קרבה וחשיפה רגשית ופיזית היא מופיעה לה שם, הפגיעה מהעבר. ובקלות רבה מידי, ולגמרי בטעות, זוגות משחזרים שוב ושוב את הבדידות והכאב התהומיים שאותם מנסים לקבור כבר שנים.


הגוף זוכר- הניתוק המתרחש פעמים רבות, כתוצאה מפגיעה הוא סוג של הגנה. הגנה מפני הפלישה, הגנה פנימית על שפיות עצמית, הניתוק מאפשר החזקה של מי שאני ומה שאני כן יכולה להכיל. הוא כמו מעלים את הנפש שכביכול היא לא תחרב עם המגע הלא רצוי בגופה.

הניתוק יכול כמו כביכול כמעט להשכיח. אבל הגוף זוכר, זוכר הכל.

כך שברגעים זוגיים מיוחדים, הכל מלא בהתחשבות ואהבה, אבל משהו אחד קטן שמתרחש ומזכיר לגוף את סוג המבט, סוג המגע, החשיפה, הפלישה או רק משהו מהאוירה הגוף הזוכר מאותת וזועק- סכנה.

אבל למה דווקא עכשיו , כשהכל טוב ומוגן? כשהזרועות  עוטפות, העניים רואות, האוזניים קשובות והלב מרגיש? איך זה קשור לרגע האינטימי והמופלא שכמעט התרחש עכשיו בניהם?

הביטחון להפגע

דווקא במרחב הבטוח מתעוררת וצפה הפגיעה, כי היא מזהה שיש פה מרחב שריפוי יכול להתרחש בו. שיש לה כעת אפשרות להישמע, לרפואה.

הזוגיות הטובה לא תיקח, תעלים או תשנה את הכאב שהיה. אבל היא יכולה לשנות את הסיפור שמתרחש, את הפגיעה שעדיין רוחשת ומתקיימת בתוכה, בכל פעם מחדש.

הריפוי שבזוגיות- איננו רוצים להיות מטפלים אחד של השניה, בזוגיות. זו אחת הדינאמיקות המשמידות את סיפור התשוקה.

אבל אנחנו כן יכולים ליצור יחד מרחב זוגי שמאפשר ריפוי.

מהו מרחב זוגי המאפשר ריפוי ? ואיך פגיעה יכולה לעיתים, במסע זוגי קשוב ממש להפוך פגיעה לפגישה מעמיקה?

ברגעים בהם הגוף זוכר, נזכר ומזעיק, צף התהום של הכאב והלבד העצום שהיה שם בעת הפגיעה.

ואם ברגע זה יש עצירה.

החזקה קשובה.

הסתכלות מעמיקה אל תוך העניים ואמירה- אני איתך. אני רואה אותך. אני כאן בשבילך.

לתחושת הלבד אולי תהיה רפואה, ולאט לאט הגוף יוכל ללמוד לשחרר את מסך הניתוק וההגנה. כי המסר כעת הוא ראיה, נוכחות, הקשבה ושוב ראיה. אני יותר לא שקופה.

אולי יוכל להבנות גשר של תקוה וקרבה מעל תהומות הפגיעה.

הגוף יחקוק בתוכו את עומק הפגישה שנוצרה, התאים בגוף יצרבו בתוכם את רגעי הנוכחות, הביטחון, הראיה והאהבה. הלוואי.

 

 

הכותבים: יהונתן ויסכה שומר - בעלי "כלים שלובים", מרכז להתפתחות אישית וזוגית.

מוזמנים להצטרף לקבוצת פייסבוק בשם "סגר של אהבה", שתלווה אתכם יחד בתקופה הקרובה. ולקבוצת ווצאפ  בשם "עונג שבת זוגי". לקבלת קישור הצטרפות לקבוצת הוואצאפ, שלחו בקשה לכתובת המייל: orpnimi1@gmail.com.

 

לטורים קודמים

01.11.2020

1. לא להתחתן עם אחד/ת כזה, בלי הכנה מדוקדקת!!! מנסיון כואב (מישהו)

דווח על תגובה לא ראויה
03.11.2020

2. ב"ה יש שיטות טיפול טובות ויעילות. לא להיבהל מזה. (תושב מטה בנימין)

ישנם מרכזים טיפוליים מצויינים, חלקם מיוחדים לציבור שומר מצוות. עושים עבודה טובה ומועילה. העבר אינו חייב להכתיב את העתיד.

דווח על תגובה לא ראויה
13.11.2020

3. אני רוצה שבעלי לשעבר יחזור השנה blogspot (Biserka Šimunić)

אינך יכול לפרסם זאת כעת.היי, אני לאה גרבי, אני כאן כדי להפיץ את הבשורה הטובה הזו לכל העולם על איך החזרתי את אהבת בעלי. הייתי מוטרד כשאהבה שלי עזבה אותי לילדה אחרת בחודש שעבר, אבל כשמצאתי חבר שהכיר לי את דוקטור אלאבה השליח הגדול, דיברתי איתו על הבעיה שלי, איך בעלי עזב אותי ואיך אני צריך להשיג עבודה בחברה גדולה מאוד. הוא פשוט אמר לי שהגעתי למקום הנכון שאקבל את משאלת ליבי ללא כל תופעות לוואי. הוא אמר לי מה עלי לעשות, אחרי שזה נעשה, ביומיים הקרובים, אהבתי התקשרה אליי בטלפון ואמרה לי תירוצים לחיות לפני עכשיו ובשבוע שלאחר מכן אהבתי התקשרה אלי להתפלל, אני הייתי הוזמנתי לראיון בחברה המועדפת עלי נדרשתי לעבוד כמפקח. אני כל כך שמח ומום שאני צריך לומר לכל העולם על האופן שבו ד"ר אלאבה עוזר לי להעניק לב לבי. ד"ר אלאבה הוא מומחה בכל מיני כישופים וקסמים טובים. אם אתה זקוק לעזרה כלשהי צור קשר עם ד"ר אלאבה בכתובת הדוא"ל הבאה: dralaba3000@gmail.com
אני מאחל לך את הטוב ביותר

דווח על תגובה לא ראויה
03.12.2020

4. love (Melania Macron)

ברכה לכל הצופים באינטרנט, אני כאן כדי לחלוק עדות קטנה. שמי מלניה מקרון, אני בן 40 מישראל. התחתנתי בגיל 31 יש לי רק ילד אחד וחייתי באושר. אחרי שנה אחת מנישואי ההתנהגות של בעלי נעשתה כל כך מוזרה ואני לא ממש מבין מה קורה, הוא ארז מהבית לאישה אחרת, אני כל כך אוהב אותו שאני אף פעם לא חולם לאבד אותו, אני מנסה את הכי טוב שאפשר לוודא שבעלי יחזור אלי אבל הכל ללא הועיל, אני בוכה ובוכה מחפש עזרה, שוחחתי על כך עם משפחתו אבל לא קיבלתי תשובה. אז החברה הכי טובה שלי אנה ג'והנסון הבטיחה לעזור לי . היא סיפרה לי על אדם שנקרא דרוזאגיידה, היא אמרה לי שהוא אדם גדול מאוד וגבר אמיתי שאפשר לסמוך עליו ואין שום דבר שקשור לבעיות אהבה שהוא לא יכול לפתור והיא אמרה לי איך הוא עזר למספר אינספור אנשים ב להחזיר את מערכת היחסים שלהם. הייתי ממש משוכנע, יצרתי קשר במהירות עם כתובת הדוא"ל שלו, doctorosagiede@gmail.com או עם הוואטסאפ שלו בטלפון +2349026414771. אני מסביר לו את כל הבעיות שלי, הוא אמר לי שאני לא צריך לדאוג שכל הבעיות שלי ייפתרו מיד. הוא אמר לי מה לעשות כדי להחזיר את בעלי ואני עשיתי, הוא אמר אחרי 3 ימים בעלי יחזור אלי ויתחיל להתחנן, וזה באמת קרה כמו שהוא אמר, הייתי מאוד מופתע, זה כל כך מדהים. לאלוקים התפארת היחסים שלנו עכשיו מאוד הדוקים ושנינו חיים שוב באושר. אם נתקלת בבעיה דומה, פנה אליו כעת וקבל את הבעיה שלך לפתור אחת ולתמיד. אני גם עדות חיה

דווח על תגובה לא ראויה
03.04.2021

5. what to do when your husband want to divorce you (Isabella Ethan)

זו עדות הנקראת, אני כאן כדי להודיע ​​לכל העולם על אדם שהציל את מערכת היחסים שלי והגבר המדהים הזה נקרא ד"ר אלבה. ואכן, הוא עשה עבודה נהדרת עבורי להחזיר את אהובי לשעבר שעזב אותי ומבטיח שלעולם לא יחזור אלי. בזאת הבנתי שהעברת פרטים של ד"ר אלבה לעולם תועיל להרבה טוב לאלו שיש להם בית או מערכת יחסים שבורה עבורו כדי לעזור לך לתקן את הזוגיות או הנישואין השבורים שלך. ניתן להגיע אליו באמצעות כתובת הדוא"ל שלו: dralaba3000@gmail.com. או מספר האפליקציה שלו +2349071995123. פנה אליו ובדוק כיצד הבעיה שלך נפתרת תוך 24 שעות. הוא מתמחה גם בעניינים הבאים ...
(1) אתה רוצה את האקס שלך בחזרה.
(2) אתה רוצה להתקדם במשרדך.
(3) אתה רוצה שגברים / נשים ילכו אחריך.
(4) אתה רוצה ילד.
(5) אתה יזם ואתה רוצה לזכות בחוזים.
(6) אתה רוצה שבן הזוג שלך יהיה שלך לנצח.
(7) אתה זקוק לעזרה רוחנית.
(8) הונאתם ורוצים להחזיר כסף לאיבוד.
(9) הפסק את הגירושין.
(10) זימון טקסי כסף.
(11) לזכות בבחירות.

דווח על תגובה לא ראויה
01.05.2021

6. האם אוכל להחזיר את האקסית שלי לאחר גירושין במשך שלוש שנים (שטרומן אבא)

הופרדתי מבעלי לפני שלוש שנים. לא הייתה שום תקשורת בינינו. הומלץ לי על ידי משפחות וחברים לשחרר לשכוח מנישואים ולעבור בחיי. לא רציתי להתחתן עם מישהו אחר כי עמוק בפנים אני עדיין אוהב את בעלי. סבלתי כל כך מכאבים ובלבול עד שקראתי המלצה ברשת על האופן שבו דריגבינוביה איחד מחדש נישואים שבורים בעזרת כוחותיו הרוחניים. המשכתי לקרוא כל כך הרבה המלצות על איך הוא עזר לשים קץ לגירושין ולהשיב את אהובם לשעבר של אנשים ואמונתי התחדשה. עלי ליצור קשר מיד עם דריגבינוביה כעבור כמה דקות הוא ענה לי ונתן הוראות מה לעשות, לאחר שעמדתי בדרישה הנדרשת כעבור יומיים לאחר הריטואל, הכישוף שינה את חיי סביב בעלי שלא תקשר איתי יותר מזה. שנתיים התקשרו אליי באמצע הלילה בבכי והתנצלו שזו עבודתם של השדים, אז אני עדיין נדהם מהנס הזה ולכן אני סולח לו. עכשיו הנישואין שלי נמצאים כעת באיזון. דריגינוביה ריטואל עבד נהדר ונישואי חזקים יותר מבעבר, ושום דבר אינו יכול להפריד בינינו שוב. ביקרתי בכל כך הרבה אתרים שחיפשתי עזרה, זה היה חסר תקווה עד שקשרתי עם דריגינוביה, האיש האמיתי שעזר לי להחלים את הנישואין השבורים שלי אם יש לך בעיה דומה בנישואיך, אתה רוצה שבעלך או אשתך יאהבו אותך שוב. , יש לך מישהו שאתה אוהב ואתה רוצה שהוא או היא יאהבו אותך בתמורה, יש לך אתגר בחיים שלך, תבנית הכישוף של דריגבינוביה היא הפיתרון והתשובה לבעיה שלך, whatsapp: +12162022709 Viber: +2349071864129 צרו איתו קשר עוד היום על ידי שלח דוא"ל אל doctorigbinovia93@gmail.com אל תיתן לאף אחד לקחת ממך את בן / בת הזוג שלך

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הפיגוע בצומת תפוח צילום: Sraya Diamant/Flash90

לכידת המחבל מצומת תפוח: החקירה, התרגיל והמעצר המפתיע

קרא עוד