מתווה "לומדים ובודקים" יוצא לדרך: אין בידודים במערכת החינוך

היום יוצא לדרך מתווה הבידודים החדש, שיאפשר לתלמידים להגיע לבית הספר גם אם נחשפו לחולה קורונה מאומת. בכל יום ראשון ורביעי צפויים הילדים לבצע בדיקת אנטיגן | בית הדין לעבודה הוציא צווי מניעה לשביתה, והצדדים ישובו לשולחן הדיונים

אביחי ישראל, חדשות כיפה 30/01/22 07:41 כח בשבט התשפב

מתווה "לומדים ובודקים" יוצא לדרך: אין בידודים במערכת החינוך
בית ספר בקורונה, צילום: Gershon Elinson/Flash90

לאחר שראש הממשלה נפתלי בנט הכריע בעד ביטול הבידודים במערכת החינוך ועורר סערה, היום (א') המתווה יוצא לדרך. כזכור, הסתדרות המורים התנגדה למתווה ואיימה בשביתה. בית הדין לעבודה הוציא צויי מניעה לשביתה עד יום שני בעשר בבוקר, ועד אז יתקיימו דיונים בין הגורמים השונים בעניין.

לפי המתווה, תלמידים שנחשפו לחולי קורונה לא יכנסו לבידוד. מנגד, כל תלמיד יעבור שתי בדיקות קורונה שבועיות, ביום ראשון וביום רביעי. במשרד הבריאות אמרו כי "ישובו כל התלמידים במערכת החינוך ללמידה סדירה", והדגישו: "תלמידים עם תסמינים נדרשים שלא להגיע ללימודים ולהיבדק בבדיקת אנטיגן ביתית".

יפה בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים, אמרה לאחר ההחלטה על דיונם בעניין השביתה: "החלטה זו מוכיחה כי לא ניתן לדלג על עובדי ההוראה ולקבל החלטות חד- צדדיות שנוגעות לבריאותנו מעל הראש שלנו. אני מבקשת להודות לכם על התמיכה הרחבה, שיתוף הפעולה והרוח הגבית. נמשיך לעשות כל שביכולתנו כדי להמשיך ולהגן על בריאותכם ושלומכם".

המתווה המלא

- תלמידים בכל מערכת החינוך יידרשו לבצע שתי בדיקות אנטיגן בשבוע - בימים ראשון ורביעי, לפני ההגעה ליום הלימודים. 

- לאחר ביצוע הבדיקה, נדרש התלמיד או אחד מהוריו  לדווח על כך בפורטל משרד החינוך.  

- תלמיד שתוצאת הבדיקה הביתית שלו שלילית: יגיע למוסד החינוכי לשגרת לימודים.

- תלמיד שתוצאת הבדיקה הביתית שלו חיובית: לא יגיע ללימודים וייגש להיבדק בתחנת בדיקה מפוקחת. אם תוצאת הבדיקה המפוקחת שלילית - התלמיד ישוב למוסד החינוכי לשגרת לימודים. אם תוצאת הבדיקה המפוקחת חיובית - התלמיד יבצע חמישה ימי בידוד מלאים עד להחלמה (בכפוף לבדיקות ביתיות בימים 4 ו-5 ולתוצאה שלילית בשתיהן).

- תלמיד לא מחוסן שלא ייבדק בימים ראשון ורביעי, וימלא בהתאם את הנתונים בפורטל משרד החינוך, יידרש להיכנס לבידוד מלא (5 ימים מלאים) במקרה שיתגלה תלמיד מאומת בכיתתו.

- יודגש: תלמיד עם תסמינים נדרש שלא להגיע ללימודים עד חלוף התסמינים - מי שחולה נשאר בבית.

- במקרה של חשיפה ישירה וקרובה למאומת (בכיתה, בבית או בשעות אחר הצהריים) - מומלץ להיבדק מדי יום, בחמשת הימים שממועד החשיפה.

- תלמיד שנמצא בסיכון גבוה לתחלואה קשה בשל מחלת רקע או שאחד מבני משפחתו הגרעינית מצוי בקבוצת סיכון - יורשה לא להגיע ללימודים בחודש הקרוב.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר