25 נפטרו במהלך החג | מחקר חדש קובע: הבוסטר מגן פי 10

עם צאת הצום פרסמו במשרד הבריאות את מפת התחלואה העדכנית, 654 חולים שמצבם מוגדר קשה נמצאים בבתי החולים | במשרד הבריאות מפרסמים חקר שחושף את היעילות הגבוהה של מנת החיסון השלישית

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 16/09/21 21:05 י בתשרי התשפב

חיסון נגד הקורונה, צילום: Yonatan Sindel/Flash90
חיסון נגד הקורונה, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מתחמי הבדיקות עדיין סגורים אבל עם צאת יום הכיפורים במשרד הבריאות פרסמו את נתוני התחלואה. מהנתונים עולה כי לא פחות מ-21 בני אדם נפטרו במהלך הצום. 8,586 מאומתים חדשים התגלו אתמול (15.9) מתוך 149,487 נבדקים לגילוי הנגיף. נכון לשעה זו בבתי החולים נמצאים 654 חולים שמצבם מוגדר קשה. 186 מתוכם מונשמים.

כמעט שלושה מיליון ישראלים התחסנו עד כה במנה השלישית, והערב במשרד הבריאות מפרסמים מחקר חדש שיכול לשכנע את מי שהתמהמה עד כה. הנתונים מישראל מצביעים על יעילות גבוהה של מנת "בוסטר" במניעת הדבקה ובמניעת מחלה קשה; זינוק של פי 10 בהגנה החיסונית

מדינות רבות נמצאות כיום בצומת קבלת החלטות. לאחר השפעה מיטיבה של חיסוני הקורונה במהלך 2021, גרפי התחלואה חוזרים לטפס ועמם גם מספרי החולים במצב קשה והנפטרים. מומחים ברחבי העולם מנסים להבין אם הסיבה להתחדשות התחלואה נובעת משינויים בנגיף, ובעיקר כניסתו של זן דלתא, משחיקה ביעילות החיסונים או משילוב בין השניים. כמדינה הראשונה בעולם שהגיעה לרמות חיסון משמעותיות של האוכלוסייה, וכראשונה לאמץ מדיניות רשמית של חיסוני דחף ("בוסטר"), לישראל יש נקודת מבט ייחודית להציע לעולם. 

מחקר חדש של צוות חוקרים ממכון ויצמן למדע, משרד הבריאות, הטכניון, האוניברסיטה העברית, מכון גרטנר במרכז הרפואי שיבא ומכון KI, מציג יעילות גבוהה של מנת חיסון שלישית מתוצרת "פייזר" – הן במניעת הדבקה והן במניעתה של מחלה קשה. מהממצאים שהתפרסמו בכתב-העת הרפואי The New England Journal of Medicine עולה כי מנה שלישית שיפרה פי עשרה ויותר את ההגנה החיסונית של מקבליה בהשוואה למי שחוסן בשתי מנות בלבד לפני חמישה חודשים או יותר.


(נחמן אש על מדיניות החיסונים).

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר