התפשטות הקורונה משרד הבריאות הכריע: חיסון שלישי לבני חמישים

העלייה החדה בתחלואה הביאה את בכירי משרד הבריאות להבנה כי חיסון לאוכלוסייה המבוגרת לא יספיק, אמש התכנסו אנשי משרד הבריאות והחליטו כי החיסון השלישי יורחב לבני ה-50 וקבוצות נוספות

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 13/08/21 07:27 ה באלול התשפא

משרד הבריאות הכריע: חיסון שלישי לבני חמישים
חיסון לקורונה, צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

למרות הצלחתו של מבצע החיסונים השלישי, נתוני התחלואה מזנקים בכל יום ומדאיגים את הממשלה ובכירי מערכת הבריאות. אתמול (ה') התכנסו מומחי משרד הבריאות ולאחר התייעצות ארוכה, החליטו להרחיב את החיסון השלישי לאוכלוסיות נוספות.

הצוות המייעץ לחיסוני קורונה ,הצוות לטיפול במגפות וחברים בוועדת המעקב למועילות ולבטיחות החיסון, התכנסו אתמול בערב לדיון בנושא הרחבת ההמלצה לחיסון שלישי נגד נגיף קורונה לאוכלוסיות נוספות, .בין השאר נדונו, הרחבת החיסון לשכבות גיל נוספות, חיסון עובדי מערכת הבריאות, חולים בעלי גורמי סיכון לתחלואת קורונה קשה, אסירים וסוהרים, צוות הוראה.

הרוב המוחלט של המשתתפים המליצו להרחיב את ההמלצה לחסן  בחיסון שלישי אוכלוסיות מגיל 50 ומעלה, עובדי מערכת הבריאות , חולים בעלי גורמי סיכון לתחלואת קורונה קשה, אסירים וסוהרים. ההמלצה על הרחבת החיסון הועברה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש , שצפוי לקבל החלטה, ביחס להרחבת החיסון. אש צפוי לאשר את ההחלטה. רק אתמול אמר אש על החיסון השלישי כי: "אנחנו יודעים שירידת היעילות משפיעה על כל הגילאים. אנחנו רואים את ההדבקות, וגם בני 40 ויותר יכולים לחלות קשה".

נחמן אש

נחמן אש, יאשר.                                                                                                       צילום: David Cohen/Flash90

גם בגזרתו של ראש הממשלה נפתלי בנט לא צפויה התנגדות ולמעשה נראה כי החיסון השלישי יגיע אל האוכלוסיות הנוספות בימים הקרובים. אתמול .שוחח בנט עם מנכ"לי קופות החולים וביקש מהם להיערך למתן חיסון שלישי לאוכלוסיות נוספות כבר בשבוע הבא: "אני מעריך שהערב נקבל את אישור הצוות לטיפול במגפות לחסן שכבת גילאים נמוכה יותר בחיסון השלישי המשלים. לכן, יש להיערך להרחבת טווח הגילאים של החיסון השלישי בשבוע הבא. אנחנו ערוכים מבחינת מלאי החיסונים בישראל". 


(תדרוך מנכ"ל משרד הבריאות על העלייה בתחלואה).

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר