נתניהו כינס את האופוזיציה: "נושיע את מדינת ישראל ואת עם ישראל"

ראש הממשלה לשעבר ערך פגישה קצרה בלבד עם ראש הממשלה הנכנס, ולאחריה ערך פגישה עם ראשי מפלגות האופוזיציה בראשותו: "מבקש משמעת אופוזיציונית. יש להם מרווח של סיכה ולכן אני מבקש משמעת ברזל בכל מה שכרוך בנוכחות ואני מתכוון לשמש דוגמה אישית"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 14/06/21 15:53 ד בתמוז התשפא

נתניהו כינס את האופוזיציה: "נושיע את מדינת ישראל ואת עם ישראל"
פגישת ראשי מפלגות האופוזיציה, צילום: ללא

חברי הממשלה החדשה הגיעו היום (ב') אל בית הנשיא לצורך צילום התמונה המסורתית בבית הנשיא בירושלים. 28 השרים וראש הממשלה נפתלי בנט הצטלמו לצד נשיא המדינה ראובן ריבלין. לאחר מכן יצא בנט לפגישת חפיפה אצל ראש הממשלה היוצא בנימין נתניהו. 

לאחר החפיפה שנערכה חצי שעה בלבד, כינס יו"ר האופוזיציה החדש, נתניהו, את ראשי הסיעות למעט הרשימה המשותפת, ואמר: "יש לנו אופוזיציה חזקה מאוד - 53 ח״כים, מלוכדים ואיתנים כדי להפיל את ממשלת השמאל המסוכנת הזאת, ממשלת ההונאה. היא תיפול מהר ואגיד לכם למה: הדבר היחיד שמחבר ביניהם זה שנאה, הדרה ושררה. על זה אי אפשר להחזיק ממשלה. יש בהם כל כך הרבה ניגודים ועם שנאה כזו אי אפשר להחזיק ממשלה לאורך זמן".

"מי שהעביר 6 מנדטים במעשה הונאה מימין לשמאל יכול אולי להוליך שולל ולהקים ממשלה זמנית אבל לא יותר מזה. אנחנו נעמוד מולם באופוזיציה חזקה ומאוחדת ונפיל את הממשלה הזאת בהזדמנות הראשונה. אני אומר את זה מתוך הניסיון האישי שלי. הובלתי אופוזיציות ב-1995 ושוב ב-2005. עבדנו קשה, יחד, והבאנו בשני המקרים ניצחונות גדולים. זה יקרה גם הפעם רק הרבה יותר מהר".

נתניהו הראה מוטיבציה רבה בדברים שנשא: "אני מבקש משמעת אופוזיציונית. יש להם מרווח של סיכה ולכן אני מבקש משמעת ברזל בכל מה שכרוך בנוכחות ואני מתכוון לשמש דוגמה אישית. אני רוצה גם לכידות, והלכידות מתבטאת בישיבה הזאת, בישיבת ראשי הסיעות שקבענו שניפגש כל שבוע ביום שני ומעת לעת במהלך השבוע. אנחנו יודעים ואני מרגיש בקצות האצבעות איפה נקודות התורפה שלהם. חלק מכם כבר דיברו איתי על זה, אפשר להפיל אותם וזה אפשרי אם נפעל יחד מלוכדים במשמעת ברזל". 

"כולנו מאמינים לא רק במורשת ישראל אלא גם במורשת הלאומית שלנו"

יו"ר האופוזיציה ביקש דבר נוסף מחברי הכנסת: "אם אנחנו עובדים כלפי חוץ, כלפי היעד הזה, נשיג אותו. אם נתכתש פנימה - לא נשיג אותו. לכן אני מבקש לירות מהנגמ״ש החוצה ולפגוע ויש לנו אפשרויות לעשות זאת. אם נרכז את כל המאמץ שלנו אנחנו נפיל אותם ויש לנו סיבה טובה להפיל אותם כי זו טובת המדינה".

"הממשלה הזו היא ממשלת הונאה, ממשלת ניגודים ושעטנז, שלא מסוגלת לעשות כלום למען הביטחון שלנו, למען כלכלה בריאה. אנחנו נקבע כללים בינינו ואנחנו נעמוד בהם שיחייבו את כולנו ונלך בדרך הזאת - ונושיע את מדינת ישראל ואת עם ישראל, בעזרת השם. תודה רבה לכם".

לסיום חזר נתניהו ואמר האופוזיציה תפיל את הממשלה מהר משחושבים: "לא ראיתי ישיבת אופוזיציה כזאת וזה דבר חזק מאוד, ואני בוגר עשרות שנים פה. כולנו מאמינים לא רק במורשת ישראל אלא גם במורשת הלאומית שלנו והעובדה שהקדוש ברוך הוא וההיסטוריה לא יתנו לנו אפשרות נוספת. שלא תיפול רוחכם, תזקפו קומתכם. אנחנו ננצח ביחד. אני מאמין בזה באובססיביות, אני רואה פה אמונה ושליחות ואני מאמין בכם. נחליף את הממשלה הרבה יותר מהר ממה שהם חושבים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר