מנכ"ל משרד ראש הממשלה: "מתבייש שהממשלה לא מסוגלת לתפקד"

את הדברים אמר אלי גרונר בדיון סגור על רקע העובדה שקק"ל הקציבה לפני מספר חודשים 400 מיליון שקלים למימון פרוייקטים בצפון, אך משרדי הממשלה כלל לא הגיבו להצעה

משה ויסטוך 25/09/17 08:40 ה בתשרי התשעח

מנכ"ל משרד ראש הממשלה: "מתבייש שהממשלה לא מסוגלת לתפקד"
נתניהו בישיבת הממשלה. ארכיון, צילום: פלאש 90. אוהד צויגנברג

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר, מתח לאחרונה ביוקת חריפה על התנהלות הממשלה ובדיון סגור אמר כי היא לא מתפקדת. הדברים נאמרו על רקע סחבת בניצול מאות מיליוני שקלים שהוקצבו לצפון הארץ על ידי קק"ל.

"אני מתבייש בכך שהממשלה לא מסוגלת לתפקד", אמר גרונר כפי שפורסם הבוקר (שני) בידיעות אחרונות. דבריו כוונו לכך שכבר למעלה מתשעה חודשים שכספי סיוע לצפון בסך 400 מיליוני שקלים מעוכבים כתוצאה מהתנהלות חלק ממשרדי הממשלה.

מדובר בסכום שקק"ל מוכנים להעביר באופן מיידי, כחלק מהסכם בינה לבין הממשלה לצורך פיתוח בתי־חולים ומכוני מחקר בצפון ולבניית מעונות סטודנטים ופרוייקטים נוספים באזור. משרדי ראש הממשלה והאוצר פנו לצורך מימוש וניצול הכספים למספר משרדי ממשלה אך כפי שעלה מדבריו של גרונר המשרדים, שלרוב משוועים לתקציבים, לא עטו על ההצעה.

יש לציין כי אתמול הגיבו חלק מהמשרדים וסוכם כי 230 מיליון יופנו לתקצוב מספר מיזמים ברחבי הצפון. בנוגע ל-170 מליון השקלים הנותרים הוחלט במשרד רה"מ כי במידה והמשרדים הרלוונטים לא יגיבו להצעה, הם ינותבו לפרוייקטים אחרים 

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה כי "רוב התקציבים המיועדים לפרויקטים בצפון אושרו בפגישת ועידת הארבעה. כעת ממתינה הוועדה לאישור ההכרחי של המשרדים הרלוונטיים על מנת לאשר את יתר הפרויקטים בהקדם האפשרי".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר