חדשות כיפה

"טיפוח ערכים": יוקם מפעל להנצחת מורשתו של יצחק נבון

המיזם יכלול פעילויות ערכיות בבתי הספר, כנסים, מחקרים ותערוכות אודות פועלו ומורשתו של הנשיא החמישי. סך התקציב: 32 מיליון שקל

יצחק נבון

יצחק נבוןצילום: יונתן זינדל/פלאש 90

הממשלה אישרה היום (א') את הצעת המחליטים שהביא בפניה שר החינוך, נפתלי בנט, בעניין הקמתו של מיזם חינוכי שיעסוק בהנצחת מפעל חייו של הנשיא החמישי יצחק נבון ז"ל. 
 
המיזם יכלול שורה של פעולות בהן: ביצוע של מחקר להעמקת הידע בהיסטוריה של החברה הישראלית, תוך מיקוד בחזונו, פועלו ומורשתו של הנשיא נבון; פעילויות ערכיות, אירועים, כנסים, קידום יוזמות חדשות בהיבטים תרבותיים, טכנולוגיים וחינוכיים. בנוסף לאלה יכלול המיזם פיתוח של מיצגים חינוכיים ותערוכות שיונגשו לתלמידי מערכת החינוך וכן לציבור הרחב, בדגש על חייו פועלו ומורשתו.
 
לשם קידום המיזם יוקצו לטובתו 32 מיליון שקל, כאשר הממשלה תקצה 16 מיליון שקל. אותו סכום  יוקצה  על ידי הגורם אשר ייבחר במסגרת של התקשרות לקידום המיזם.
 
יצחק נבון הותיר חותם גדול ומשמעותי במערכת החינוך בהיותו שר חינוך ולפני כן בתפקיד ראש האגף לתרבות במשרד החינוך. בתפקידו זה הוא קידם את לימוד העברית למבוגרים. במורשתו קידם נבון ערכים חינוכיים גדולים וחשובים - אחדות, ערבות ולכידות חברתית. 
 
בהצעת המחליטים צוין: "חשיבותו של המיזם בהיותו גורם שיפעל להעצמה וטיפוח ערכים של לכידות חברתית וערבות הדדית. הדבר יבוא לידי ביטוי במערכת החינוך ובמערכות חברתיות בהעמקת הידע הקשור להיסטוריה של החברה הישראלית - מתוך הבנת תהליכי העומק, תוסר הבורות ותהיה אפשרות לאנשים לפעול בצורה מושכלת לצמצום הפערים ולהורדת הקיטוב בחברה הישראלית. פעילויות החינוך בנושאי ערכי לכידות וערבות הדדית יוכלו להביא לשיפור ניכר במערכת החינוך ובחברה הישראלית".
 
לשם קידומו של המיזם תוקם בתוך חודש וועדת היגוי בין משרדית. הוועדה תקבע את אופן יישום הפעולות בתוך מערכת החינוך ומחוצה לה.

יוזמת המהלך, יו"ר סיעת הבית היהודי ח״כ שולי מועלם רפאלי, אמרה: "יש להנציח את מורשתו של הנשיא שקידם את מורשת יהדות ספרד והמזרח ופעל ללכידות חברתית".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חוות גלעד צילום: מרים אלסטר/פלאש 90

התאונה בשומרון: "שיקולים פוליטיים גברו על שיקולים של חיי אדם"

קרא עוד