סגור

גופת מחבל הושבה למשפחתו בשל "נסיבות חריגות"

צה"ל השיב למשפחה ממזרח ירושלים את גופת בנה המחבל, שניסה לדקור שוטרי מג"ב בעיר העתיקה לפני כעשרה חודשים. לשכת שר הביטחון: "הוחלט באופן חריג להחזיר את הגופה"

אלעד הומינר, חדשות כיפה
טז בטבת התשפא
,
31 בדצמבר, 2020 21:16

צילום: Yonatan Sindel/Flash90

צה"ל השיב הלילה (בין רביעי לחמישי) לקבורה את גופת המחבל מאהר זעאתרה, לאחר עשרה חודשים שהוחזקה בידיו. בחודש פברואר האחרון רץ זעאתרה לעבר שוטרי מג"ב ששהו באזור שער האריות בעיר העתיקה כשהוא אוחז בסכין. לאחר שלא נענה לקראות האזהרה, נורה ע"י השוטרים ונהרג.

משפחתו של זעאתרה, הגישה בחודש ספטמבר עתירה לבג"ץ נגד החזקת גופת בנה. בעתירה נכתב כי זעאתרה סבל מסכיזופרניה פרנואידית ואושפז כמה פעמים במוסדות פסיכיאטריים, ואף צירפו מסמכים רפואיים המעידים על כך. בני משפחתו אמרו כי בתקופה שלפני ניסיון הפיגוע, הפסיק בנם ליטול את התרופות שלו. בג"ץ כאמור, קיבל את עתירת המשפחה.

החזרת הגופה הלילה מעוררת סימני שאלה, מכיוון שלפני כשלושה חודשים שר הביטחון בני גנץ, הציג בעצמו לקבינט המדיני-ביטחוני, דרישה לשינוי נוהל החזרת גופות מחבלים. בנוהל הישן החזיקה ישראל רק בגופות מחבלים המשתייכים לארגון הטרור חמאס.

מלשכת שר הביטחון נמסר לחדשות כיפה: "מאז החלטת הקבינט שהוביל שר הביטחון הוחזקו מספר גופות מחבלים גם ללא שיוך ארגוני לחמאס. במקרה הנוכחי היו נסיבות חריגות שלא ניתן לפרטן בשל צנעת הפרט ולכן הוחלט באופן חריג להחזיר את הגופה".

צה"ל רשאי להורות על קבורת מחבלים לצורכי משא ומתן עתידי

לפני יותר משנה, במסגרת תקנות ההגנה לשעת חירום, פסק בג"ץ שצה"ל רשאי להורות על קבורת מחבלים לצורכי משא ומתן עתידי לצורך השבת חיילים ואזרחים ישראלים המוחזקים בידי ארגוני הטרור. השופטים קבעו כי הסמכות תקפה בשטחי מדינת ישראל, כולל יהודה ושומרון, וכי אחת ממטרותיה היא הגנה על ביטחון המדינה. שופטי בג"ץ קבעו כי קבורת גופות מחבלים הינה "חתירה נמשכת ונחושה להשבת חללי וחיילי צה"ל ואזרחי ישראל המוחזקים בידי ארגוני הטרור הביתה".

חודשיים לאחר אותה פסיקה של בג"ץ, שר הביטחון דאז נפתלי בנט, הנחה את צה"ל להיערך לכך שלא להחזיר יותר גופות מחבלים. כמו כן, ראש הממשלה בנימין נתניהו, הנחה את מערכת הביטחון לבחון את הנושא. לאחר דיונים בקבינט, הוחלט שלא לשחרר יותר גופות מחבלים, למעט מקרים חריגים בהם יכריע שר הביטחון. 


(תיעוד ניסיון הפיגוע)

 

01.01.2021

1. ביבי ימין חלש,אבל אני אצביע למי שיתחייב לעצור את פריסת אנטנות הG5 (עמיר)

דור 5 זה רשת בתדר מהיר פי 10 מדור 4 ויש לכך השלכות בריאותיות קשות על האוכלוסיה . בימים אלו משרד התקשורת מקים צוות בין־משרדי לבחינת המודל להקמת אנטנות בישראל, שלא עודכן מאז שנת 2002, כך נודע ל”כלכליסט”. על הכוונת: לדלג מעל ראשי ערים ורשויות, שנתונים ללחצים מצד התושבים, ולהסיר חסמים רגולטוריים". הולכים לטגן אותנו עם קרינה-ח"כ האלו רוצחים, שמישהו יעצור אותם!! כחילוני אני שואל האם הח"כים הדתיים אכפת לכם מהחיים של הציבור?? אז תעשו משהו? גם המחלה הארורה היא מגיפה!
ראשי ערים מתנגדים אז מה עושים עוקפים אותם. חתמו על העצומה והפיצו. כי זה הבריאות של כולנו!
את העצומה ניתן למצוא, רשמו במנוע חיפוש "אזרחי המדינה דורשים לעצור את הG5"

דווח על תגובה לא ראויה
01.01.2021

2. https://drove.com/.WWA קישור לעצומה ( אברהם)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

החיסון של פייזר צילום: shutterstock

מחקר סרולוגי: 98% מהמתחסנים במנה השנייה פיתחו נוגדנים לקורונה

קרא עוד