שנה אחרי האסון בכוחות מתוגברים: במירון נערכים להילולה השנתית

הרשויות נערכות לקראת יממה מתוחה, אשר בשיאה יתקיימו האירועים המרכזיים במתחם קבר הרשב"י בהר מירון. "נעשה הכל על מנת לאפשר את קיום ההילולה כסדרה ושכלל המשתתפים יחזרו הביתה בשלום"

חדשות כיפה 17/05/22 22:41 טז באייר התשפב

בכוחות מתוגברים: במירון נערכים להילולה השנתית
האירועים במירון בשנה שעברה, עוד לפני האסון, צילום: David Cohen/Flash90

שנה בדיוק חלפה מאז האסון האזרחי הגדול ביותר בתולדות המדינה בו נספו 45 בני אדם במהלך ההילולה השנתית בקבר הרשב"י במירון. כוחות הביטחון והחירום נערכים היטב לאירועי ל"ג בעומר שיתקיימו מחר (ד'), עם סדרנים מאבטחים וכ-8,000 שוטרים שיוצבו בכל רחבי ההר ובדרך אליו. 

המועצה האזורית מרום הגליל הודיעה הלילה כי בהערכת מצב שקיימה משטרת ישראל הוחלט להקדים את פעילות המחסומים באזור סובב מירון כבר לפני שעה קלה. תושבי מועצת מרום הגליל יוכלו לעבור במחסומים הרלוונטים ליישובם על ידי הצגת תעודות זהות. יש לציין כי כבר בשעה זו יש עומסי תנועה באזור.

גם במערך כבאות והצלה לישראל נערכים לקראת אירוע ההדלקה המרכזי בהר שיתקיים מחר, טפסר ניזאר פארס, מפקד מחוז צפון, אמר: "הנחיתי לעבות את סדרי הכוחות במחוז וכן במוקד השליטה המחוזי. נעשה הכל על מנת לאפשר את קיום ההילולה כסדרה ושכלל המשתתפים יחזרו הביתה בשלום. לקראת ההילולה השנה ובדומה לכל שנה, הוקמו 'אזורי חיץ' סביב מתחמי ההר והיישוב מירון ונפרסו קווי מים. הכנות אלו בוצעו גם בחניונים הסמוכים למירון ואף במרוחקים". 

ביום ראשון חתם נציב כבאות והצלה לישראל, רב טפסר אייל כספי, על צו איסור הדלקת מדורות והבערת אש ברחבי הארץ. בכבאות והצלה לישראל קוראים לציבור להדליק מדורות אך ורק באזורים שהוקצו לכך ע"י הרשות המקומית ובאישור כבאות והצלה לישראל. 

במסגרת המאמץ ההסברתי למניעת שריפות בגזרת ההר ובסמוך ליישוב מירון, ובשיתוף פעולה עם הרלב"ד, נפרסו ברחבי החניונים והטרמינלים עשרות שלטי הסברה הקוראים לציבור העולים למירון להימנע מכל סוג של הדלקת אש העלולה לגרום להתפתחות שריפה ולסכן את באי ההילולה. 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר