פרוייקט הסקי הדתי

בעקבות האיומים: מאבטח יוצמד לשר מתן כהנא

שירות הביטחון הכללי הודיע לשר לשירותי דת מתן כהנא, כי הוא מעלה את רמת האבטחה שלו. האבטחה מתרחשת על רקע איומים על חייו של השר שיוצמד אליו מאבטח אישי

ינאי קאפח, חדשות כיפה 28/11/21 12:11 כד בכסלו התשפב

השר כהנא והמאבטח, צילום: ללא
השר כהנא והמאבטח, צילום: ללא

שירות הביטחון הכללי הודיע היום (ראשון) לשר לשירותי דת מתן כהנא כי הוא מעלה את רמת האבטחה שלו ומעתה יתלווה אליו מאבטח צמוד. ההודעה הגיע בעקבות איומים חדשים על חייו שהגיעו לידי השב"כ.

הרקע לאיומים הוא רפורמת הכשרות והגיור שכהנא מקדם. כזכור הרב יוסף תקף את כהנא ביחס למהלכים שלו במשרד הדתות: "הפרצה הזו שעושים שכל רב שירצה לתת כשרות כל זה עושה שר הדתות כדי למצוא חן בעיני דוד סתיו, זה שמרן אמר עליו שאין בו יראת שמיים" אמר הרב יוסף  והמשיך בהתייחסות על רפורמת הכשרות והכשר לצוהר "הוא (כהנא) עושה הכל למצוא חן בעיניו כדי שיהיה לו הכשר של רבני צוהר. מי יודע איזה חורבן זה יביא".

"הרבנות כל כך מסרה את הנפש לדבר הזה" אמר הרב בשיעורו על מצב הכשרות בארץ והתייחס למאבק של כהנא ברנים הראשיים: "ואז הטייס הזה בא וממשיך לטוס ולעופף באוויר ועושה דברים. איזה חוצפה ואיזה חוסר דרך ארץ. לא ראינו שעושים דברים נגד הרבנים הראשיים".

כהנא אמר שגם הפעם כמו בעבר, לא ינקוט בצעדים למרות שנפגע וימשיך להבליג על האמירות: "היום שבו יסתמו לרבנים פיות יהיה היום שבו הם יאבדו את אמון קהל מרעיתם ושומעי לקחם. בחודשים האחרונים נפגעתי אישית מספר פעמים מהתבטאויות של הראשל"צ הגאון הרב יוסף, עם זאת חרקתי שיניים ושתקתי. כך אעשה גם הפעם ככל שהחוק מאפשר לי זאת".


(רפורמת הכשרות: השר מתן כהנא נפגש עם רב העיר פתח תקווה מיכה הלוי).

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר