נגד מתן כהנא הרבנים הראשיים מתנגדים בתוקף לרפורמת הכשרות: "עקירת יהדותה של ישראל"

הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו יוצאים בקריאה משותפת נגד רפורמת הכשרות של השר לשירותי דת. במכתב נוקב הם כותבים כי יש לעצור הליך זה מיידית, וכן קוראים לרבני ישראל לא לתת כשרות במקום שלא הוסמכו לכך על ידי מועצת הרבנות הראשית

אלעד הומינר אלעד הומינר, חדשות כיפה 27/10/21 19:52 כא בחשון התשפב

הרבנים הראשיים מתנגדים בתוקף לרפורמת הכשרות: "עקירת יהדותה של ישראל"
הרבנים הראשיים, צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

הרבנים הראשיים לישראל הראשון לציון הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו יוצאים היום (ד') במכתב משותף ותקיף נגד רפורמת הכשרות שאושרה מוקדם יותר היום לקריאה שניה ושלישית בוועדת מיזמי תשתית לאומיים מיוחדים ושירותי דת יהודיים. "ההרס הרוחני במסווה של הרפורמה זו כסות עיניים שאחריתה מי ישורנו".

הרב יוסף והרב לאו פתחו וכתבו: "ההחלטה על מתווה הכשרות החדש שהתקבלה היא הרס הכשרות ומביאה לידי ביטוי מגמה לעקירת יהדותה של מדינת ישראל, צעד נוסף להפיכת מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה".

"כל מי שעיניו בראשו רואה את הרמת היד בתורת משה, סטייה מן הדרך שהתוו לנו גדולי ישראל זיע"א מייסדי הרבנות הראשית ובראשם מרן הגראי"ה קוק זצ"ל ומרן הראשון לציון הגר"י מאיר זצ"ל והרבנים הראשיים לדורותיהם דרכם הייתה להקים בארץ ישראל מדינה יהודית. ההרס הרוחני במסווה של הרפורמה זו כסות עיניים שאחריתה מי ישורנו".

צילום: ללא

הרבנים המשיכו ותקפו את יוזמי המתווה החדש: "בחלל חדרי זוממי השינוי מהדהדים כבר קולות נוספים בענייני גיור ונישואין מחוץ למסגרת הרבנות הראשית שיביאו בהכרח להפרדת קהילות בישראל. שמירה על האחדות שהייתה משאת נפשם של מייסדי הרבנות נחתכת בלהבי ברזל".

"אנו אפופי חרדה לבאות, אנו פונים בקריאה: הרפו ידיכם מקודשי ישראל! ענייני ההלכה והדת מסורים בידי רבני ישראל, אין להעלות על הדעת שבמחי יד יחריבו בניין שלם במגמה לרצות גורמים מסוימים. מתוך אחריות כבדה לעם ישראל ולארץ ישראל אנו קוראים לעצור הליך זה מידית".

הרב יוסף והרב לאו פנו בקריאה לרבנים בארץ: "אנו קוראים לכל רבני ישראל, עמדו בפרץ, הרגישו את האחריות המוטלת על שכמכם, דעו כי על כתפנו מוטלת אחריות לקיומו של היישוב היהודי בארץ ישראל ואין שום זכות לשום גורם לקבוע חוקים  שהם נגד חוקי תורתנו הקדושה. אנו קוראים לרבני ישראל לבל יהין רב לתת כשרות שלא במקום שהוסמך לכך ע"י מועצת הרבנות הראשית לישראל".

את מכתבם סיימו בברכה: "רבני ישראל הממשיכים את הדרך המסורה מדור דור ישמרו על זכותם להביע את דבר ה' ללא חת וללא מורא". 

(הדיון בוועדה, היום)