סגור

סקר מנדטים: גם יחד - סמוטריץ' וחגית משה לא עוברים את אחוז החסימה

ארבעה ימים לסגירת הרשימות וסקר מנדטים חדש מראה כי גם איחוד של מפלגות הציונות הדתית והבית היהודי לא עוזר להם לעבור את אחוז החסימה | לאחר הצטרפות ראש עיריית שדרות, בנט עולה

שירה שור, חדשות כיפה
יח בשבט התשפא
,
31 בינואר, 2021 20:47

צילום: יונתן סינדל/פלאש 90

הערב (א') פורסם סקר מנדטים בחדשות 12, ארבעה ימים למועד סגירת הרשימות. הליכוד ממשיכה לשמור על מעמדה כמפלגה הגדולה ביותר, עם 30 מנדטים. אל המקום השני עולה שוב מפלגת יש עתיד של יאיר לפיד, עם 17 מנדטים, שלושה מעל גדעון סער, שזוכה ל-14 מנדטים בלבד. בכך, סער מאבד את המקום השני, שבו החזיק כמעט מאז הודעתו על הקמת "תקווה חדשה".

בנט עם ימינה מקבל 13 מנדטים, עלייה המיוחסת להצטרפותו מהיום של ראש עיריית שדרות, אלון דווידי, למפלגה. הרשימה המשותפת בראשות איימן עודה ממשיכה לעמוד על 10 מנדטים בלבד.
ש"ס ויהדות התורה עם 8 מנדטים לכל אחת מהן, ישראל ביתנו עם 7.

העבודה בראשות יושבת הראש החדשה, מרב מיכאלי, עולה ל-5 מנדטים, בשורה לקראת ההצבעה לפריימריז של המפלגה, שיחולו מחר. עלייתה של העבודה באה על חשבון מרצ וכחול לבן, הנמצאות שתיהן על אחוז החסימה, עם 4 מנדטים כל אחת.

הסקר בודק גם את האופציה של ריצה משותפת של העבודה של מיכאלי עם 'הישראלים' של רון חולדאי, ברשימה אחת בראשות מרב מיכאלי, ומראה כי במצב כזה הן מקבלות יחד 7 מנדטים. אם הן רצות בנפרד, הישראלים בראשות חולדאי ממשיכה בקריסתה ולא עוברת את אחוז החסימה, מה שהוביל מוקדם יותר הבוקר לניסנקרון, שר המשפטים לשעבר שעבר לחולדאי מכחול לבן, לפרוש מהחיים הפוליטיים.

איחוד של בצלאל סמוטריץ' עם חגית משה, יו"ר הבית היהודי, מותיר את שניהם בחוץ והם אינם עוברים את אחוז החסימה, על אף איחוד של שתי המפלגות. גם עוצמה יהודית ונעם, שהודיעו על איחוד הבוקר, לא עוברות את אחוז החסימה. מפלגות נוספות שלא עוברות את אחוז החסימה: המפלגה הכלכלית של פרופ' ירון זליכה ותל"ם של בוגי יעלון.

31.01.2021

1. סמוטריץ איבד את זה (איש ימיני)

מסכנים את גוש הימין בגלל חוסר רצון לאחדות הרבנים שקראו לכם להתאחד והתעלמתם בטרוף הם 1 הרב דרוקמן 2 הרב מידן 3 הרב ליאור 4 הרב חי הכן 5 הרב שמואל אליהו 6 הרב יהושוע שפירא 7 הרב אבינר גם קורא 8 אומרים כנראה גם הרב מלמד והרב סדן

דווח על תגובה לא ראויה
31.01.2021

2. אני עם נעם ועוצמה. (יהודה)

דווח על תגובה לא ראויה
31.01.2021

3. ערב טוב (אברהם )

האיחוד של הציונות הדתית אם האיחוד הלאומי, הבית היהדדי, עוצמה יהודית , ונועם יעברו בטוח. השאלה עם ימינה יעברו?

דווח על תגובה לא ראויה
31.01.2021

4. רוצו עם עוצמה ונעם. מה כזה מסובך? (לבצלאל וחגית:)

אפשר לחשוב מה ההבדלים הדרמטיים ביניכם: הרי הרפורמים שונאים את כולנו ביחד!
די כבר לפילוגים הקטנוניים האלו. אנחנו לא בגן ילדים והסכנות איומות. הרפורמים כבר מתכננים את העתירה הבאה שלהם נגד כשרות בבסיסי צה"ל...
אבל מבחינתכם עוד לא מאוחר מדי: בבקשה רוצו ביחד! שבו כולכם ביחד ויש מקום לכולם!

דווח על תגובה לא ראויה
31.01.2021

5. פשוט חבל (חבדניק שכואב לו)

בחירות לפני האחרונות לבן גביר היו 84,000 קולות. בבחירות אחרי זה היות ולא היה לו סיכוי, מעל 60,000 קולות הלכו ליהדות התורה (רובם חסידי חב''ד, שרבים מהם כבר לא הצביעו לו באותם בחירות כי חששו שהקולות שלהם ילכו לפח) והמיעוט (לא דתיים, ודתיים) הלכו לליכוד ולימינה ולבן גביר נשארו כ20 אלף קולות ששרופים עליו.. אם בן גביר יהי' בגוש הוא יחזיר את אותם עשרות אלפי הקולות בחזרה, ויביא הרבה יותר קולות מסמוטריץ.
בן גביר וסמוטריץ קרובים רעיונית הרבה יותר מאשר סמוטריץ' ומשה. סמוטריץ פשוט מפחד שבן גביר יאפיל עליו. הרבנים והעסקנים חייבים להתערב ולהוריד את סמוטריץ מהעץ

דווח על תגובה לא ראויה
01.02.2021

6. תהיו עניינים. הבית היהודי לא מעניינים את אף אחד, אם לא שווים אפילו 20,000 מצביעים (אריה)

דווח על תגובה לא ראויה
01.02.2021

7. מותה הפוליטי של הציונות הדתית (דתי ציוני לשעבר. היום דתי וציוני)

בקרוב יגיע גם מותה הרעיוני. נהפוך להמון 'חסידויות' ולא נתחתן עם מי שלא מהחסידות שלנו

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: Gershon Elinson/Flash90

בשל הפוגרומים: היתר הלכתי לטבול לפני שקיעה בלוד

קרא עוד