ההתיישבות הצעירה בפניה לחברי ימינה ותקווה חדשה: "אל תפקירו אותנו שוב"

ברקע הדיונים על תקציב המדינה וההצבעה עליו ביום שישי, בפורום ההתיישבות הצעירה קוראים לשרים ולחברי הכנסת בימינה ובתקווה חדשה לא להפנות להם עורף: "אל תאשרו התקציב בלי אישור תקציב לתשתיות ביישובים הצעירים"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 02/11/21 20:10 כז בחשון התשפב

ההתיישבות הצעירה בפניה לחברי ימינה ותקווה חדשה: "אל תפקירו אותנו שוב"
עשהאל, הר חברון, צילום: אלעד הומינר

הדיונים על תקציב המדינה יצאו הבוקר (ג') לדרכם במליאת הכנסת. לקראת הצבעה ביום שישי ועל רקע כינוס הממשלה להסדרת היישובים הבדואים בנגב, יוצאים בפורום ההתיישבות הצעירה בקריאה לשרים וחברי הכנסת בימינה ובתקווה חדשה לא להפקיר אותם בשנית ולא לאפשר העברת התקציב בלי הקצאת תקציבים ייעודיים על מנת להתחיל בהקמת תשתיות הכרחיות ביישובים. 

במכתב אותו שלחו לשרים וחברי הכנסת ציינו חברי הפורום: "לצערנו למרות הבטחות חוזרות ונשנות בחדרי חדרים אנו עומדים ערב התקציב בפני שוקת שבורה ובפני הבנה שעד לרגע זה גם בתקציב המדינה הנוכחי לא מצאתם לנכון לשריין תקציב ולו חלקי! לצורך העניין".

במכתב כתבו אנשי הפורום כי "במהלך השנה האחרונה נפגשנו וסיירנו עם כולכם ביישובי ההתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון ועמדנו על הצורך הבהול בהסדרת הישובים והקמת תשתיות אלמנטריות הכרחיות עבור 20,000 התושבים. חשמל יציב, מים, מרכיבי ביטחון, כיבוי אש, בטיחות בדרכים ועוד. קיבלנו, בהערכה את תמיכתכם הבלתי מסויגת במאבקנו הצודק לשים קץ לעוול הכמעט בלתי נתפס בו המדינה הפקירה - במשך מעל ל20 שנה - תושבים ב"ישובי כלאיים" ונמנעת עד היום מלהסדיר את מעמד הישובים ומתן שירותים לתושבים". 

"אנו פונים אליכם בבהילות: אל תפנו אלינו עורף! אל תאפשרו העברת התקציב בלא הקצאת תקציב לשיפור התשתיות ביישובים. המצב בישובים בלתי נסבל ולא ניתן להמשיך להתעלם מקריאותינו החוזרות ונשנות".

בהתיישבות הצעירה כואבים אודות הפרסומים על הסדרת הישובים לבדואים בנגב: "קשה עוד יותר לקבל את המצב הזה לאור הפרסומים על הסדרת היישובים הבדואים בנגב, עשרות המיליארדים המיועדים בתקציב לישובים הערבים לצד חקיקת 'חוק החשמל' וזאת תוך והתעלמות חלילה מבניה - בוניה של הארץ שנשלחו על ידי המדינה ליישב ולהפריח את השממה". 

"אל תפקירו אותנו שוב. התנו העברת תקציב המדינה בתקצוב פיתוח התשתיות ביישובים הצעירים. בידכם הדבר".


(איילת שקד במאהל ההתיישבות הצעירה בתחילת השנה)

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר