2,500-12,000 שקלים בשנה: אלה יחידות המשטרה שיזכו למענקים

המשרד לביטחון הפנים, משרד האוצר ומשטרת ישראל סיכמו על מתן מענקים שנתיים לשוטרים, בסכום של כ-34 מיליון שקלים | מפכ"ל המשטרה: "אלו שהתגייסו להגן ולשרת לא עשו זאת ממניעים כלכליים, אך יש במענקים הללו בכדי לעודד אותם להמשיך לשרת"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 24/07/22 09:54 כה בתמוז התשפב

2,500-12,000 שקלים בשנה: אלה יחידות המשטרה שיזכו למענקים
כוחות משטרה בעיר העתיקה, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בסוף השבוע האחרון נחתם בין המשרד לביטחון הפנים, משרד האוצר ומשטרת ישראל סיכום למתן מענקים שנתיים לשוטרים, בסכום של כ-34 מיליון שקלים. המענק יינתן לקרוב ל-4,200 שוטרים המשרתים ביחידות ובתפקידים שוחקים וקשים, כגון תחנות המשטרה בחברה הערבית, באזור אגן העיר העתיקה בירושלים ובפרט ביחידת המקומות הקדושים, אופנוענים (תנועה, סיור ויס"מ), חוקרים ומוקדנים במוקד 100.

המענקים ישמשו כלי לשימור ותיגמול שוטרים מצטיינים באוכלוסיות שיוגדרו זכאיות, מתוך מטרה לאפשר למשטרת ישראל לנהל את המשאב האנושי באופן מיטבי, בדגש על מערכים שנמצאים בקשר ישיר עם האזרח ונותנים מענה ראשוני לקריאות. זאת לצד שימור שוטרים בתפקידים ומקומות אשר השירות בהם מציב קושי מיוחד לגייס ולשמור על המשכיות.

מדובר במענקים שינועו בסכומים של בין 2,500 שקלים ל-12,000 שקלים בשנה, זאת בהתאם לוותק ולאופי התפקיד. הסיכום הוא נגזרת מהסכם גג שכר, ופרטיו סוכמו בחודשים האחרונים. 

"הם ראויים להוקרה הזו"

ראש הממשלה יאיר לפיד בירך על ההסכם: "השוטרות והשוטרים שלנו הם אבן יסוד בשלטון החוק, בביטחון הלאומי שלנו ובהגנה על כולנו, ולשם כך אף מסכנים לא אחת את חייהם. הם ראויים להוקרת התודה שלנו, אבל גם לתיגמול הולם על המחיר האישי שהם משלמים". 

"אני שמח שההסכם נחתם והמענקים יועברו כבר בקרוב לשוטרים ולשוטרות, שמשרתים בתפקידים שוחקים וקשים מאוד. הם ראויים להוקרה הזו", אמר השר לביטחון הפנים עמר בר-לב.

שר האוצר אביגדור ליברמן ברך גם הוא על ההסכם שנחתם, ואמר כי "מתן המענקים בגובה אלפי שקלים יוסיף למוטיבציה של כוחות המשטרה, ויעודד מצוינות בארגון".

"אלו שהתגייסו להגן ולשרת לא עשו זאת ממניעים כלכליים"

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב קובי שבתאי, אמר כי הסכם המענקים שנחתם הוא עדות חשובה להערכה ולהוקרה שזוכים לה משטרת ישראל ושוטריה, בפעילותם למען ביטחון אזרחי ישראל. "אלו שהתגייסו להגן ולשרת לא עשו זאת ממניעים כלכליים, אך יש במענקים הללו בכדי לעודד אותם להמשיך לשרת, ולעודד אחרים להצטרף תחת האלונקה. נמשיך לפעול למען שיפור השכר של שוטרי משטרת ישראל, כי זו חובתנו כפיקוד המשטרה כלפיהם וכלפי בני משפחתם".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר