זוג שכירים מהמרכז זכו ב-60 מיליון בלוטו - זה מה שהם עשו: "עדיין מעכלים"

זוג שכירים מהמרכז זכו ב-60 מיליון שקלים בלוטו אחרי שבן הזוג מילא טופס ב-60 שקלים: "למעשה גיליתי שזכיתי יומיים לאחר ההגרלה, אולם הייתי צריך לקחת את הזמן שלי, לעכל, לחשוב, להבין משמעויות, מה קורה מעתה והלאה"

חדשות כיפה חדשות כיפה 10/03/24 16:52 ל באדר א'

זוג שכירים מהמרכז זכו ב-60 מיליון בלוטו - זה מה שהם עשו: "עדיין מעכלים"
תחנת לוטו, אילוסטרציה, צילום: פלאש 90

60 שקלים שהפכו ל-60 מיליון שקלים: בהגרלת לוטו זכה זוכה יחיד בפרס הראשון במסלול הדאבל לוטו, בסכום של 60 מיליון שקלים חדשים. רק כמעט חודש לאחר קיום ההגרלה הגיע הזוכה לבית מפעל הפיס.

"באופן ספונטני עצרתי ושלחתי טופס דאבל לוטו"

הזוכה, מתגורר עם אשתו באזור המרכז. "שנינו שכירים כבר 30 שנה. עובדים בעבודה מסודרת ודי מרוצים מהחיים עצמם", סיפר הזוכה והוסיף בהתרגשות: "למעשה גיליתי שזכיתי יומיים לאחר ההגרלה, אולם הייתי צריך לקחת את הזמן שלי, לעכל, לחשוב, להבין משמעויות, מה קורה מעתה והלאה. ידעתי שאני לא חייב להגיע מייד לבית מפעל הפיס, ושיש לי טווח זמן של שישה חודשים כדי לקבל את הפרס".

מפעל הפיס. ארכיון

מפעל הפיס. ארכיון, צילום: מפעל הפיס

הזוכה שיתף את אנשי מפעל הפיס שהוא נוהג להשתתף בהגרלת הלוטו פעם בחודש, בעיקר כשהפרס הראשון גבוה במיוחד. הזוכה שיחזר: "סיימתי את יום העבודה ועברתי בדרכי הביתה ליד דוכן מפעל הפיס. נחשפתי למודעה עם גובה הפרס ובאופן ספונטני עצרתי ושלחתי טופס דאבל לוטו בן 10 טבלאות בעלות של 60 שקלים. לא בחרתי מספרים, נתתי למכונת הלוטומט לבחור עבורי. מסתבר שזו הייתה החלטה הנכונה".

מה הוא יעשה עם הכסף?

"כשהזכיין ביקש את התשלום ואמר לי את גובה העלות, הגבתי לו בשובבות: 'בשמחה אשקיע 60 שקלים ואקבל 60 מיליון שקלים'. לרגע לא דמיינתי שמשחק המילים שהמצאתי באותו רגע יתגשם באופן מלא, ושאהיה הזוכה היחיד באותה הגרלה", הוסיף.

כשנשאל הזוכה מה בכוונתו לעשות עם כספי הזכייה, ענה: "נכון שכמעט עבר חודש, אבל עדיין הכל עוד טרי. אנחנו עוד בשלב של לעכל ו'להתבשל' על זה. לא החלטנו מה בדיוק נעשה. לא ספרנו לאיש על דבר הזכייה. אנחנו מאוד שומרים בקנאות על הפרטיות שלנו".