מיכל שיר לפעילי יש עתיד: כמי שבאה מהצד השני, אתם האור

בכנס השקת קמפיין הבחירות של מפלגת יש עתיד אמרה חברת הכנסת לשעבר לפעילים: "כמי שבאה מהצד השני, אתם האור" | רק בתחילת השבוע הודיעה שיר כי היא עוזבת את תקווה חדשה ומצטרפת ליש עתיד וזכתה לביקורות נוקבות

חדשות כיפה 04/08/22 08:09 ז באב התשפב

מיכל שיר לפעילי יש עתיד: כמי שבאה מהצד השני, אתם האור
מיכל שיר, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מפלגת "יש עתיד" השיקה אמש (ד') את קמפיין הבחירות שלה במתחם אקספו בתל אביב. במהלך אירוע ההשקה נצפתה חברת הכנסת לשעבר מיכל שיר כשהיא אומרת לפעילי יש עתיד: "כמי שבאה מהצד השני, אתם זה האור, נחזיר את המדינה למקום הטוב שהיא צריכה להיות בו". את הדברים אמרה שיר לאחר שבתחילת השבוע (א') הודיעה כי היא מתפטרת מהכנסת, זאת בשל החלטתה לעזוב את מפלגת תקווה חדשה ולהתברג ברשימת יש עתיד לבחירות הקרובות.

"אני מסיימת היום תקופה מרתקת עם חברי גדעון סער. נפלה בחלקי הזכות להיות חלק מהמהלך הפוליטי הדרמטי שהוביל לקץ שלטונו של בנימין נתניהו" כתבה חברת הכנסת לשעבר בחשבון הטוויטר שלה והוסיפה: "אני מצטרפת היום לראש הממשלה יאיר לפיד ולמפלגת יש עתיד שהיא הכוח הפוליטי המרכזי אשר עומד כחומה בצורה מול מי שמנסה לפרק אותנו מבפנים". 

התפטרותה של שיר מגיעה לאחר האיחוד בין מפלגת כחול לבן של שר הביטחון גנץ ובין תקווה חדשה של סהר - פטרונה הפוליטי, ועל רקע ההבנה של שיר כי במפלגה המאוחדת תשובץ במקום לא ריאלי. ביש עתיד לא אמרו באיזה מקום תוצב שיר אך ההנחה היא כי לאור הסקרים, תשובץ ברשימה במקום ריאלי.

הדרך הפוליטית של מיכל שיר:

לאחר שחרורה מצה"ל לקחה מיכל שיר חלק בהקמת מחלקת פניות הציבור של הליכוד. בהמשך, הייתה דוברת בוועדת הכנסת ועבדה בלשכתו של בנימין נתניהו, בה הקימה את מערך התקשורת לקראת הבחירות המקדימות בליכוד בשנת 2002, מול אריאל שרון.

שיר יצגה את ישראל במשלחות רשמיות לאיחוד האירופי וייסדה את "המרכז הישראלי להכשרה פוליטית". היה זה הגוף הראשון בישראל להכשרת יועצים למקצועות כנסת, ממשלה וגופי התקשורת. כמו כן הייתה יועצת פוליטית של גדעון סער.

בבחירות לכנסת ה-21 שובצה במקום ה-29 ברשימה כנציגת מחוז תל אביב, ונכנסה לראשונה לכנסת. בבחירות לכנסת ה-22, לאחר צירוף מפלגת "כולנו" לרשימת הליכוד, שובצה במקום נמוך יותר, 31 ברשימה, ונבחרה פעם שניה לכנסת.

בפריימריז לראשות הליכוד שנערכו בשנת 2019, הייתה הראשונה לתמוך בגדעון סער, ובמאי 2019 מתחה ביקורת על כוונת ראש הממשלה דאז בנימין נתניהו לתקן את חוק החסינות.

ב-22 בדצמבר 2020 שיר הודיעה על התפטרותה מהכנסת על מנת להצטרף למפלגת תקווה חדשה בראשותו של גדעון סער. שיר שובצה במקום התשיעי ברשימה אך המפלגה זכתה בשישה מנדטים בלבד ושיר נישארה בחוץ. עם התפטרותו של גדעון סער במסגרת החוק הנורווגי נכנסה במקומו לכנסת. היום כאמור, עזבה שיר את סער לטובת לפיד.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר