10 סיבות לאכול יוגורט

מסתבר כי היוגורט הוא לא רק מוצר טעים, אלא הוא גם מכיל יתרונות בריאותיים רבים. במיוחד כאשר נצמדים לסוגיו הפשוטים ונטולי/דלי השומן.

חדשות כיפה מועצת החלב 05/12/12 13:46 כא בכסלו התשעג

10 סיבות לאכול יוגורט
shutterstock, צילום: shutterstock

ביקשנו ממרטה מקיטריק, תזונאית מומחית (R.D.) המתגוררת בניו יורק וכותבת בלוג ב - City Girl Bites, לסכם עבורנו חלק מיתרונותיו הבריאותיים של היוגורט.

טוב לעצמות

היוגורט מהווה מקור טוב לסידן ולוויטמין D, החיוניים לשימורם של עצמות בריאות. "180 מיליליטר של יוגורט מכילים לרוב כ- 20 אחוז מהצריכה היומית המומלצת של סידן וויטמין D", אומרת מקיטריק. "ויטמין D אינו מצוי ביוגורט באופן טבעי, אך רוב החברות נוטות להוסיפו, כפי שהן עושות במספר מוצרי חלב". "כיוון שלא כל יוגורט מכיל את אותה כמות של סידן וויטמין D, חשוב לבדוק את תווית הרכיבים התזונתיים", היא מוסיפה.

מכיל את אותה כמות חלבון כמו בשר

"180 מיליליטר של יוגורט מכילים עד 10 גרם של חלבון, כמות השווה למנת 60 עד 90 גרם של בשר", אומרת מקיטריק.

מרסן את הרעב שלך

החלבון שביוגורט אינו טוב רק לשיקום השרירים ולגדילה, אלא הוא גם ממלא אותך. "מחקרים מצביעים על כך שארוחת בוקר עשירה בחלבונים יכולה לרסן את הרעב בהמשך היום", אומרת מקטריק, מה שהופך את היוגורט לחטיף המושלם לפני או אחרי אימון.

יכול לסייע לך לרדת במשקל

בנוסף להרגשת מלאות לאורך זמן, מחקרים בהרווארד מצאו שתרביות החיידקים בתוך היוגורט מסייעים בהשלת קילוגרמים. מחקר שהתפרסם ב - New England Journal of Medicine מגלה שאנשים אשר אכלו מנת יוגורט יומית איבדו בממוצע חצי קילוגרם בכל ארבע שנים.

טוב לעיכול

"מערכת העיכול שלנו מכילה מיקרואורגניזמים רבים - חלקם טובים וחלקם רעים", מסבירה מקטריק. "היוגורט מכיל חיידקים מועילים הנקראים פרוביוטים אשר יכולים לסייע במצבים מסוימים של מערכת העיכול, כולל עצירות, שלשול ומחלות מעי דלקתיות".

יכול לסייע בהורדת לחץ הדם

היוגורט עשיר באשלגן, אשר יכול לסייע בהורדת לחץ הדם, ובסידן אשר היעדרו תורם ללחץ דם גבוה

עשיר בוויטמינים

תשכחו מתוספי ויטמינים ומינרלים. בנוסף לסידן ולוויטמין D, היוגורט מהווה מקור מצוין לאבץ, אשלגן, זרחן, ריבופלאבין, יוד וויטמין B12.

מסייע להילחם בריח רע מהפה

היוגורט מכיל חומצה לקטית, חיידק ידידותי אשר הוכח כנלחם במחלות חניכיים כמו דלקות חניכיים, אשר גורמות לריח רע מהפה.

טוב לעור

היתרונות של היוגורט מגיעים עד לטיפוח העור. מתברר שהחומר החלק והקטיפתי מהווה גם פילינג טבעי, כפי שמתארת הדרמטלוגית (MD) אמה סונדרם באתר

כדי להכין בעצמך מסיכת לחות, ערבבי שתי כפות של יוגורט פשוט עם כף אחת של דבש ועם כף אחת עד שתיים של שיבולת שועל מבושלת. מרחי על הפנים, השאירי כ-15 דקות ולאחר מכן שטפי.

מחזק את המערכת החיסונית

התרבית הפעילה ביוגורט עשויה להגדיל את יעילותם של תאי הדם הלבנים בהרג של פתוגנים