הסידן שבחלב

על מנת להתפתח בצורה בריאה נדרש גופנו לסידן. אבל האם אתם יודעים כמה סידן יש במוצרים אותם אתם צורכים?

חדשות כיפה מועצת החלב 09/09/12 12:03 כב באלול התשעב

הסידן שבחלב
shutterstock, צילום: shutterstock

חלב הוא מקור מצוין לסידן הנדרש להתפתחות עצמות ושיניים חזקות. מעט מאוד מזונות אחרים, מספקים כמויות כל - כך משמעותיות של סידן. צריכה מספקת של סידן בתקופות הילדות וההתבגרות תורמת להשגת צמיחה וצפיפות עצם מרביות ועשויה למלא תפקיד במניעת מחלות עצם בשלבי החיים המאוחרים יותר.

ילדים בגילאים 4-8 שנים, זקוקים ל - 800 מיליגרם סידן ליום. מתבגרים בגילאים 9-18 שנים, זקוקים ל - 1300 מיליגרם סידן ליום. מחקרים מראים שמתבגרים ערים ליתרונות הבריאותיים הטמונים בסידן אך הם חסרים מידע על הדרישות היומיות ותכולת הסידן במקורות המזון השונים. מחסור במידע עלול להוביל לצריכה בלתי נאותה של סידן.

הסידן חשוב לפיתוח העצמות ובריאותן

עובדה ידועה היא שחלב ומוצריו הם מקור לסידן וכי מינרל זה נחוץ לצמיחה ולהתפתחות עצם בריאה. רקמת העצם נמצאת בתהליכי בנייה ופירוק תמידיים. באדם מבוגר, השלך מוחלף כל 7-10 שנים. ילדים מחליפים את השלד שלהם, בערך כל שנתיים. כמות העצם המרבית אותה אנו עשויים לבנות (מסת עצם מכסימלית), מושגת בסביבות גיל ה - 30 אך עד גיל 17 (מוקדם יותר בבנות), למעלה מ - 90% של הסידן נאגרים בשלד. לכן, במהלך שנות הילדות וההתבגרות, מתקיימת הזדמנות ייחודית לנצל את פוטנציאל העצם לאגור סידן ועל ידי כך להגביר את חוזקה. צריכה נאותה של סידן, ממשיכה להיות חשובה לאורך כל החיים, לצורך קיומה של העצם. בסביבות גיל 65, יכולת העצם לספוג סידן ורכיבי מזון אחרים, פוחתת ועל כן גם בגיל זה חשוב לצרוך דיאטה עשירה.