עד 120 אלף שקל: בעלי עסקים יוכלו לקבל מענק להשתתפות בהוצאות שכירות

החל מהיום, בעלי עסקים קטנים ובינוניים יוכלו לקבל מענק להשתתפות בשכירות העסק עד 120 אלף שקלים בשנה | "התמיכה של המדינה בעסקים סייעה לרבים מהם להישאר עם ראש מעל המים", אומרים במשרד הכלכלה | כל הפרטים והקריטריונים בפנים

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 16/01/22 14:27 יד בשבט התשפב

עד 120 אלף שקל: בעלי עסקים יוכלו לקבל מענק להשתתפות בהוצאות שכירות
מענק להשתתפות בשכירות, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

כחלק מהתכנית הכלכלית לסיוע לעסקים שנפגעו ממשבר הקורונה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה מעניקה החל מהיום (א') לבעלי עסקים סיוע של עד 100 שקלים למ"ר במימון עלויות השכירות של העסק בשל הגבלות הפעילות וירידה בהיקף הפעילות בשנת 2020. ממשלת ישראל החליטה לתת מענה גם לעסקים להם הוצאות שכירות גבוהות מהסף שנקבע בעבר, והחליטה על מתן מענה סיוע נוסף. עסקים ששיעור הוצאות השכירות שלהם גבוה מ-17% מהמחזור השנתי (לפי שנת 2019), אשר חוו ירידה במחזור של מעל 80% בלפחות 3 מתוך 5 תקופות הזכאות בשנת 2020 והיו תחת הגבלת פעילות משמעותית בתקופה זו יוכלו לקבל מענק של עד 100 שקלים למ"ר עבור כל נכס שהם שוכרים.

המענק מיועד לעסקים עם מחזור שנתי של עד 400 מיליון שקל ומעל 150 אלף שקל. סכום המענק מוגבל ל-120 אלף שקלים.

ניתן להגיש את הבקשה כעת באמצעות טופס מקוון באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ובמידה והעסק עומד בכל תנאי הזכאות המענק יועבר ישירות לחשבון הבנק שלו. לפרטים נוספים ניתן להיכנס לאתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים או לחייג למוקד ב-3569*. 

רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה אמר: "אנו שומעים מהשטח ורואים בנתונים שהתמיכה של המדינה בעסקים סייעה לרבים מהם להישאר עם ראש מעל המים. מענק זה מהווה סיוע נוסף לעסקים עם הוצאות שכירות גבוהות במיוחד. אנו גאים לעבוד למען העסקים ועושים ככל שניתן בכל עת על מנת לסייע להם לצלוח את התקופה המאתגרת הזו".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר