יו"ר ההסתדרות החדש - ארנון בר דוד

ארנון בר דוד נבחר בידי חברי בית נבחרי ההסתדרות, לאחר שעתירה שדרשה לקיים בחירות כלליות לתפקיד היו"ר נדחתה. בר דוד יחליף את אבי ניסנקורן, המתמודד בבחירות לכנסת מטעם מפלגת כחול-לבן

חדשות כיפה חדשות כיפה 27/03/19 16:40 כ באדר ב'

יו"ר ההסתדרות החדש - ארנון בר דוד
אבי ניסנקורן. פרש, צילום: פלאש 90

יו"ר חדש להסתדרות העובדים. חברי 'בית נבחרי ההסתדרות' (בינ"ה), הגוף המהווה את ה'פרלמנט', של ההסתדרות, בחרה ברוב גדול את ארנון בר-דוד, שכיהן עד כה כיו"ר הסתדרות המעו"ף, והיה ממלא מקומו של אבי ניסנקורן, ליו"ר ההסתדרות החדש. כזכור, ניסנקורן פרש עקב החלטתו להתמודד בבחירות לכנסת מטעם מפלגת כחול-לבן.

בר דוד אמור היה להיכנס לתפקיד באופן אוטומטי לאחר שנבחר לממלא המקום הזמני של ניסנקורן, אך יו"ר ארגון העיתונאים, יאיר טרצ'יצקי, עתר בתחילת השבוע נגד המהלך, בדרישה לקיים בחירות כלליות בהסתדרות. פנייתו נדחתה, אך הבחירות התקיימו בכל זאת בפורום מצומצם של חברי בית נבחרי ההסתדרות.

ארנון בר-דוד אמר אחרי בחירתו: "נמשיך לפעול למען החלשים, למען בני המיעוטים, לקידום ושוויון נשים במקומות העבודה ולניפוץ תקרות הזכוכית. נפעל לצמצום הפערים בחברה, לטיפול בגמלאים שקצבתם נשחקה, לטיפול בקשישים, נדאג לאימהות העובדות ולעובדים בכלל. יש לנו עם נהדר ויצרתי אנשים חרוצים שקמים בבוקר והולכים לעבודה. עם יותר אחדות ושלום, ופחות שנאה - המדינה המדהימה שלנו יכולה לעוף למרומים".