משאל כיפה: רוב הנשים ממשיכות ללכת למקווה

62 אחוזים מהנשים ימשיכו ללכת למקווה, על אף התפרצות הקורונה והחשש מפני הדבקות. 27% אמרו שלא ילכו כלל, ואילו 11% ילכו לטבול, אך במעיין או בים, ולא במקווה מוסדר

חדשות כיפה
ד בניסן התשפ
,
29 במרץ, 2020 13:18
ארכיון

ארכיוןצילום: פלאש 90. אורי לנץ

סוגיית הטבילה במקווה בימי הקורונה ממשיכה לעמוד במרכז סדר היום של משפחות רבות. לאחר הסערה שהתעוררה עם פרסום פסק הדין של הרב שפרבר, לפיו ניתן להתיר מגע בין בעל ואישה גם אם לא טבלה, בשל המגפה והחשש מפני הידבקות במקווה, וההתנגדות הרבה שעורר, בדקנו בכיפה האם הנשים ימשיכו ללכת לטבול.

על פי משאל אינטרנטי שנערך באתר, וכלל 562 נשאלות, רוב הנשים ימשיכו ללכת למקווה, על אף המגפה. על פי תוצאות הסקר, 62% מכלל הנשים ימשיכו ללכת לטבול במקווה כהלכה, 27% אמרו כי לא ילכו כלל למקווה, ועוד 11% השיבו כי ילכו לטבול, אך במעיין או בים, ולא במקווה מוסדר אליו מגיעות נשים רבות.

יש לציין כי המשרד לשירותי דת ומשרד הבריאות הוציאו הנחיות מחמירות במיוחד לכללי ההיגיינה במקוואות הנשים, בשל התפשטות הקורונה, ופקחי המשרד מבצעים אכיפה ונותנים קנסות, ובמקרים מסוימים אף סוגרים מקוואות כליל, כפי שקרה במקווה בכפר סבא.

בשבוע שעבר פרסמנו את דבריה של בלנית במקווה ביישוב צור הדסה, על ההיערכות המיוחדת בשל המגפה, ועל ההנחיות החמורות והמדוקדקות של משרד הבריאות בקשר להיגיינה ולחיטוי המקוואות לפני ואחרי כל טבילה.

29.03.2020

1. ל-1: מה שלא נעים זו התגובה הבוטה והמזלזלת שלך, על גבול ההסתה. (כל העולם סובל, לא רק דתיים)

דווח על תגובה לא ראויה
29.03.2020

2. טיפשות וחסרות אחריות (אנה)

לאסור כל אחת ואחת מהן!!
ולסגור את כל מדגרות החיידקים שנקראות מקוואות!!

דווח על תגובה לא ראויה
29.03.2020

3. המשאל איננו סקר (ש)

כל אחד יכול לענות עליו וגם כמה פעמים. לעצם העניין, נקווה שכל יועצות ההלכה לא תצטרכנה לחזור בהן כמו הרב קנייבסקי. לעניות דעתי, צריכים היו להתקיים שני תנאים לפחות כדי להמליץ לנשים לטבול במקווה. 1. מדידת חום ותשאול רפואי של הנטבלות על ידי פרמדיקית בכניסה לכל מקווה. 2. לקיחת מאות ואלפי דגימות בסוף כל ערב ממקוואות לבדיקת מעבדה לגילוי הנגיף. כל עוד שני הדברים לא נעשים אי אפשר להמליץ לנשים ללכת לטבול במקווה. נקווה שכולנו נהיה בריאים.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: shutterstock

תחזית מזג האוויר: נאה, בלילות קריר

קרא עוד