סגור

סערת התלמידה בתחתונים: ייתכן והאם שלחה אותה כך בכוונה

תפנית מפתיעה בפרשה שעוררה סערה, מורה בבית הספר ראתה כי האם החליפה לבתה את הבגדים מחוץ לבית ספר. האם צילמה את בתה כשהיא לבושה בתחתונים, אך שלחה אותה לכיתה עם מכנסיים קצרים. עדות המורה נבדקה בבדיקת פוליגרף ונמצאה דוברת אמת

חדשות כיפה
ב בסיון התשפ
,
25 במאי, 2020 21:29
אילוסטרציה

אילוסטרציהצילום: shutterstock

סערת הילדה ששהתה בתחתונים בבית הספר - מפנה בעלילה. כזכור פרצה סערה ברחבי הארץ לאחר שמחנכת כיתה ב' בבית ספר "לס" אילצה תלמידה להלך בבית ספר כשהיא לבושה רק עם תחתונים. אלא שעדות של מורה אחרת בבית הספר מגיעה עם עדות שהופכת את עלילת הסיפור. על פי העדות התלמידה הייתה לבושה בכלל במכנסיים קצרים מתחת לחולצה, ובסוף היום האם שראתה את בתה לבושה כך הפשיטה בעצמה את מכנסיה וצילמה את בתה כשהיא לבושה רק בתחתונים. 

עדות זו בעצם מראה כי כי האם יצרה פרובוקציה שלא הייתה בכלל, ושעדות המורה כי התלמידה אכן לבשה מכנסיים קצרים מתחת לחולצה היא נכונה. עורך הדין אורון שוורץ שמייצג את המחנכת, אמר כי העדות החדשה של המורה האחרת נשלחה לבדיקת פוליגרף פרטית, ויצאה דוברת אמת. בפוליגרף נשאלה המורה מספר שאלות ביניהן: "האם ראית את הילדה עם המכנסיים שדומים למה שאימא של הילדה העלתה פייסבוק?" התשובה הייתה שלילית. לשאלות "האם ראית את הילדה לבושה חולצה לבנה עת שהופשטה בכוח על ידי האימא" ו-"האם ראית את אימא של הילדה מפשיטה אותה בכוח בבית הספר" שתי התשובות היו חיוביות. 

כזכור, גרסת הסיפור, לאחר בדיקה של משרד החינוך, היא כי מורת התלמידה שוחחה עם האם ואמרה לה כי השמלה, ללא השרוולים, איתה הגיעה בתה לבית הספר אינה עומדת בקוד הלבוש. המורה הבינה מאם הלידה כי לילדה יש מכנסיים מתחת לשמלה, ושלחה אותה להחליף לחולצת בית ספר תקנית באופן עצמאי.

הילדה חזרה לכיתתה, אולם המורה לא בדקה את אורך המכנסיים שהילדה לבשה מתחת לחולצה מפאת צנעת הפרט והסתמכה על דבריה של האם שטענה כי הילדה לובשת מכנסיים קצרים. לדברי המחנכת, הילדה לא התלוננה ולא קיבלה תגובות שליליות על הופעתה והמשיכה את יום הלימודים כרגיל. בסיום היום, הגיעה האם לשער בית הספר כדי לאסוף את בתה. היא צעקה לעברה של מחנכת הכיתה וכינתה אותה בשמות גנאי, לאחר שטענה כי בתה הייתה לבושה בתחתונים וחולצה בלב. 

  

 

25.05.2020

1. אם זה נכון שהמורה תתבע את האם (אליהו)

דווח על תגובה לא ראויה
25.05.2020

2. הילדה אינה דוברת רוסית והמורה איסרה על כל שימוש בשפה זו (תושבת פתח תקווה)

הילדה לא יכלה להתלונן כי היה אסור לה לדבר. הטענה שהאם "הפשיטה בכוח" היא רחבה ואינה מתקבלת על הדעת, כי סביבה רואים סוודר. לפיכך זה שהמורה אינה משתמשת במילה "מכנס" והן לא בביטוי "ראיתי אותה במכנס" מעורר חשד. כל חולצת בית ספר קצרה. אחרת לא תתאים לתלמיד או תלמידה. מידה 7 זה משהו קצר מאוד. או שהיה מכנס שרואים אותו או שהפשיטו את הילדה כדי להשפילה וזה מתקבל על הדעת משום שיש תופעה כזו בבתי ספר לאסור על השפה הרוסית וספציפית מורה זו ידועה בשל תלונות עליה בגין גזענות. אם עולה לא תדע לבצע מהלך כזה הן משום שאינו מקובל בתרבות רוסית והן כי לא היה צורך בכך אם הילדה הייתה בליבוש קצר - מה שעולה מכל החלפות המילים. גם בכל בית ספר יש מצלמות שהיו מתעדות. לא נדרשת עדות של מורה. תבדקו מצלמות

דווח על תגובה לא ראויה
25.05.2020

3. בדיחה..ביהס מתחמק מאחריות, עד כה לא התנצלו בפני הילדה (איך ייתכן שאף אחד עוד לא שילם את המחיר ??)

דווח על תגובה לא ראויה
25.05.2020

4. בפעם הבאה לפני שתולים מישהו בכיכר העיר,כדאי (מרדכי)

את הסיפור מכל זוויותיו. נראה שבהתנהגות המורה לא היה כל דופי.

דווח על תגובה לא ראויה
26.05.2020

5. ל-6. ועוד איך דופי - עצם העובדה שאילצה את הילדה להחליף את השמלה לחולצה עם שרוולים (לוי)

דווח על תגובה לא ראויה
26.05.2020

6. ל-6. ועוד איך דופי - עצם העובדה שאילצה את הילדה להחליף את השמלה לחולצה עם שרוולים (לוי)

דווח על תגובה לא ראויה
26.05.2020

7. ל-6. ועוד איך דופי - עצם העובדה שאילצה את הילדה להחליף את השמלה לחולצה עם שרוולים (לוי)

דווח על תגובה לא ראויה
26.05.2020

8. ל7 8 9 למה כתבת רק 3 פעמים ? אידיוט (שפוי)

דווח על תגובה לא ראויה
26.05.2020

9. זה המחיר של הרשת היום! כל סיפור פעוט או מעוות ככל שיהיה הופך לשיחת היום, ה"נאשם" מקבל גינויים ובזיונות עוד לפני שהצליח להבין בעצמו במה מדובר (טלי)

אני מציעה שלפחות אנחנו, המגיבים, נלמד להמתין רגע לפני ההתלהמות, לראות את התמונה הסופית על כל היבטיה ולא לתת יד לשפיכות הדמים המיותרת הזאת

דווח על תגובה לא ראויה
26.05.2020

10. זה המחיר של הרשת היום! כל סיפור פעוט או מעוות ככל שיהיה הופך לשיחת היום, ה"נאשם" מקבל גינויים ובזיונות עוד לפני שהצליח להבין בעצמו במה מדובר (טלי)

אני מציעה שלפחות אנחנו, המגיבים, נלמד להמתין רגע לפני ההתלהמות, לראות את התמונה הסופית על כל היבטיה ולא לתת יד לשפיכות הדמים המיותרת הזאת

דווח על תגובה לא ראויה
26.05.2020

11. העיקר שחטתם את המורה המסכנה בטוקבקים (לשון הרע)

בלי לבדוק עד הסוף, ישר שפטתם ושפכתם את דמה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: באדיבות הרשות לשירות לאומי אזרחי

"מגנות על שמה הטוב של מדינת ישראל": השירות לאומי יילחמו BDS

קרא עוד