נבחרה ראש החמ"ד החדשה

שוש נגר, מפקחת מחוז תל אביב בחינוך הממלכתי דתי, נבחרה לראש מינהל החמ"ד הזמנית, ותחליף בתפקיד את אברהם ליפשיץ, המסיים למעלה מעשור בתפקיד. מחר תתקבל ההחלטה הרשמית

מירב כהן ויהונתן קליין, חדשות כיפה
כו באב התשעט
,
27 באוגוסט, 2019 8:55
הרב רפי פרץ ואברהם ליפשיץ

הרב רפי פרץ ואברהם ליפשיץצילום: דוד וייל

שוש נגר, מפקחת החינוך הממלכתי דתי במחוז תל אביב. נבחרה לראש מינהל החמ"ד הזמנית, חמישה ימים בלבד לפתיחת שנת הלימודים, ותחליף בתפקיד את ראש המינהל היוצא, הרב ד"ר אברהם ליפשיץ, המסיים למעלה מעשור בתפקיד. על מועמדותה של נגר פרסמנו לראשונה בחדשות כיפה. מחר תתקבל ההחלטה הרשמית. 

שר החינוך הרב רפי פרץ בחר בנגר לתפקיד, לאחר שהומלצו בפניו שלושה שמות מבין עובדי החמ"ד הבכירים. ובכך באה על סיומה, נכון לעד כינון הממשלה החדשה לאחר הבחירות, הסאגה שהחלה לאחר ששר החינוך הרב רפי פרץ החליט שלא להאריך את כהונתו של ראש החמ"ד בעשר השנים האחרונות, הרב ד"ר אברהם ליפשיץ, על אף המחאה נגד ההחלטה, והעצומה שהחתימו עובדי החמ"ד בעד השארתו.

שוש נגר היא בוגרת קורסים והכשרות רבות לאורך כל שנות עבודתה במערכת: קורס מנהלים באוניברסיטת בר אילן, בוגרת מכון מנהלים בניהולה של ד"ר אורה זוהר – בי"ס לחינוך אוניברסיטה העברית, מכון לפיתוח מנהלים בסמינר הקבוצים, מרכז ציפורי בתי"ס קהילתיים וניהול עצמי.
בשנים הללו ביה"ס אותו ניהלה זכה בפרס חינוך ארצי מטעם המזכירות הפדגוגית, פרס חמ"ד ארצי מטעם מנהל החינוך הדתי, פרס בתי"ס מובילים בניהול עצמי ובגישה השרותית.


(שוש נגר, ראש מינהל החמ"ד החדשה, בברכה לשבוע החמ"ד לפני שלוש שנים)

בשנה"ל תשע"ו – 2016 קיבלה פרס מצוינות אישית מטעם מנכ"ל משרד החינוך מר שמואל אבוהב על עבודה עם שותפיה בתפקיד, הובלה מקצועית המקדמת יזמות וחדשנות בתהליכי עבודה פדגוגיים והובלת החמ"ד במחוז להישגים.

מזה חמש שנים משמשת בתפקיד מחמ"ד, מפקחת מחוזית על החינוך הדתי במחוז ת"א, אחראית על הובלת החמ"ד על כל הרצף: גנ"י, יסודי, עי"ס. עובדת בקשרי גומלין עם מנהל החמ"ד, מנהלת המחוז, רשויות מקומיות, מפקחים, ועדי הורים, מקדמת ונותנת מענים לכלל האוכלוסיות בחמ"ד מתוך תפיסה של כלל ישראל.

כאמור, נגר תכהן באופן זמני, כיוון שאיתור ראש מינהל במשרד החינוך מצריך יציאה למכרז והקמת ועדת איתור, וכן כינוס מחדש של מועצת החמ"ד, שתמליץ על מועמדים. כל אלה יכולים לקרות רק כאשר ימונה השר הקבוע במשרד, לאחר הרכבת הממשלה, בין אם יהיה זה הרב רפי פרץ ובין אם ימונה שר אחר.

כזכור, שר החינוך החליט, כפי שפורסם לראשונה בחדשות כיפה, שלא להאריך את כהונתו של ליפשיץ, על אף שהארכה כזו קיבלה אור ירוק מנציבות שירות המדינה, ועל אף מחאה בקרב עובדי החמ"ד, מתוך רצון "להותיר חותם" כפי שהגדיר זאת, במשרד החינוך, באם לא ימשיך לכהן בו לאחר הבחירות.

27.08.2019

1. לא דמות ולא חינוכית (מורה במשרד החינוך)

להבדיל מאברהם ליפשיץ, מדובר בעסקנית במדרג הנמוך, שאינה דמות חינוכית. מניח שכך חושבים הרבה מאנשי המערכת שעבדו איתה. חבל.

דווח על תגובה לא ראויה
27.08.2019

2. חחחח... פרסום ראשן קאטלאק... אתמול בערב כל המדינה דיברה על זה... אתם בדיילי רציני... (☺)

דווח על תגובה לא ראויה
27.08.2019

3. אין ממנים אשה לכל שררה בישראל (רמב"ם) (יהודי)

דווח על תגובה לא ראויה
27.08.2019

4. הליך לא ראוי (אנונימי)

את הגב' נגר אני מכיר אולם אין בדעתי להביע עמדה אם היא ראויה להיות ראש מינהל החמ"ד או לא.

אני כן מבקש להציב בפניה מספר שאלות:
א. מדוע לא גילית לויאליות כלפי אברהם ליפשיץ שסולק בבושת פנים רק בגלל שרפי פרץ רוצה "להטביע חותם" על מינהל החמ"ד? היה עליך לסרב להיות מועמדת רק בשל הסיבה הזו!
ב. מדוע הסכמת להיבחר כשידעת שהמשחק מכור מראש ואין כל סיכוי שבעז קולומובוס או גדי ברטוב יבחרו היות והם בוגרי ישיבת הר עציון?
ג. מדוע הסכמת להיבחר למרות שידוע לך שחמ"ד תל אביב יישאר כעת ללא מפקח לפחות עד אחרי הבחירות. חמור מכך, ידוע לך שיש עדיין בתי ספר שתחת אחריותך ללא מנהל ובכל זאת בחרת לנטוש את חמ"ד תל אביב רק בגלל ההזדמנות לזכות במחטף של שר החינוך?
ד. מדוע הסכמת להיבחר בהליך לא תקין ולא בחרת להתמודד במכרז אמיתי שבו יכולים לגשת כלל המועמדים?

אני מקווה שלאחר הבחירות ייבחר פה שר חינוך אמיתי ולא עושה דברם של רבני הר המור.

נ.ב. ההודעה נכתבה בעילום שם כיון שכידוע מי שמעז להביע עמדה נגד אנשי החמ"ד במשרד החינוך אחת דתו להיות מנודה ונרדף עד אחרית ימיו ולא חסרות דוגמאות.

דווח על תגובה לא ראויה
28.08.2019

5. רפי פרץ עושה טעות אחר טעות (מורה במערכת)

אני באה מהמגזר הדתי, ממש בושה ונכלמת מהתנהגות פרץ... הוא אולי מוכשר בדברים אחרים בשירותו הצבאי, אך גרוע מאוד כפוליטיקאי!!!! מבזה את עצמו ואת משרד החינוך.
אברהם ליפשיץ היה ראש חמ"ד מעולה! עשה המון שינויים חיוביים בחמ"ד ויש לו עוד המון מה לתת. בשבועיים עד הבחירות ברור ששוש נגר לא תצליח לעשות דבר!!! הווה אומר לשווא כל הבלאגן. מאוכזבת ממך קשות השר הזמני פרץ!
חזור הביתה ועשה לביתך יהיה הרבה יותר טוב!

דווח על תגובה לא ראויה
28.08.2019

6. למגיבה מספר 1 כמה לשון הרע (שרה)

זכיתי לעבוד עם שוש נגר מספר שנים ישירות , היתה מפקחת בית הספר בו לימדתי ובו ילדי למדו , אישה מקצועית , עניינית , חרוצה מאורגנת , בעלת חזון חינוכי .. אבל מה מדוע לא להשמיץ

דווח על תגובה לא ראויה
29.08.2019

7. גם אי מאוכזב (מורה )

הרב רפי, כנראה שאתה לא...
הצלחת במשימות אחרות, זה הזמן לפרוש מהפוליטיקה.
מרגע לרגע הולכת ופוחתת מידת ההערכה שהייתה לי אליך.
אל תשכנע את עצמך שאתה כאן למען הכלל וכו וכו. אתה לא.
יישר כחך על עשייתך עד כאן, אבל עד כאן!!!
מוטב לך ולעם ישראל

דווח על תגובה לא ראויה
29.08.2019

8. אוי לחינוך (אש)

אוי לנו אם תומכי קו ישיבות הקו יקבעו לנו את סדר היום

דווח על תגובה לא ראויה
01.09.2019

9. כמה טעויות אפשר לעשות בזמן כל כך קצר (רעות)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: כיפה

פ"ש עם ח"כ: ח"כ משה ארבל

קרא עוד