שב"ס: יגאל עמיר חזר בו מכוונתו לשבות רעב

לאחר שניהל שיחות מהכלא שעסקו בהקמת המפלגה למען שחרורו, שחלקן שודרו בכלי התקשורת, השב"ס שלל מרוצח ראש הממשלה את הזכות לשיחות מהכלא, ובעקבות כך פתח בשביתת רעב.

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יג באב התשעט
,
14 באוגוסט, 2019 12:26
יגאל עמיר

יגאל עמירצילום: פלאש 90

בשירות בית הסוהר הודיע כי רוצח ראש הממשלה רבין, יגאל עמיר, חזר בו מאיומו לפתוח בשביתת רעב בכלא, לאחר שנשללו ממנו שיחות טלפון, בעקבות שיחות שקיים ופורסמו בתקשורת. אשתו של עמיר, לריסה, כתבה בפייסבוק שלה כי בעלה פתח בשביתת רעב.

כזכור, עמיר ומקורביו, בעיקר אחיו חגי ואשתו לריסה, ניסו בחודשים האחרונים להקים מפלגה שתפעל למען שחרורו  מהכלא. בתכנית 'הצינור', הובא תיעוד מאירוע ההקמה של המפלגה, ובהמשך הובאו הקלטות של שיחות טלפון, בהן של יגאל עמיר עצמו משוחח עם הראפר יואב אליאסי - 'הצל' - ומבקש ממנו לתמוך בו. בעקבות כך נשללו מעמיר שיחות הטלפון לחודשיים.

מהשב"ס נמסר כי עמיר הודיע למפקד האגף שלו בכלא כי הוא מתכנן לפתוח בשביתת רעב, אך בשב"ס מכירים בשביתת רעב רק לאחר שהאסיר מחזיר שש ארוחות ברציפות, ואז נוקטים בצעדים משמעתיים כלפיו, כמו הוצאת מכשירי החשמל מתאו, הוצאת מוצרים שרכש בקנטינה ועוד. נכון להבוקר (ד') עמיר טרם החזיר ארוחה, ובשב"ס ממתינים לראות מה יעשה בהמשך.

14.08.2019

1. אני מצפה מארגוני זכויות האסירים לבדוק אם שלילית הזכויות האלו חוקית וכמובן לפעול להחזרתם -אן שהם רק ארגוני הזכויות לאסירים פלסטיניים שרצחו יהודים (למען הסרת ספק: "זו נבלה וזו טרפה" ואני חושב שאסירי)

דווח על תגובה לא ראויה
14.08.2019

2. הגיע הזמן לקצוב את עונשו (זיו)

לכל פשע ישנו עונש הראוי לו.
אין זה אומר לשחררו, אבל נודה על האמת, אחרי 30 שנה בקירוב, יש לקצוב את עונשו.

דווח על תגובה לא ראויה
14.08.2019

3. שיפתח ויירקב מגעיל אחד (אני)

כמו נאצי לא מתחרט לא כלום

דווח על תגובה לא ראויה
14.08.2019

4. אם מתחיל בשביתת רעב אז שימשיך עד הסוף. (אברהם)

שיירקב בכלא עד יומו האחרון למען יראו וייראו.

דווח על תגובה לא ראויה
14.08.2019

5. למספר 2 (שמואל)

עוד לא עברו 24 שנים ואתה כותב 30 שנה בקירוב? יגאל עמיר ישב בכלא עד יומו האחרון. זה לא שהוא שפל יותר מרוצחים אחרים. יש רוצחים גרועים ממנו. הסיבה היא שבמצב הפוליטי העדין שקיים בארץ לא יתכן שצד אחד יקום וירצח ראש ממשלה מהצד השני. המשמעות של הדבר הזה היא פתיחה במלחמת אזרחים. חד וחלק.
עד היום יגאל עמיר לא הביע שום חרטה על המעשה שלו, ויש חלקים בציבור (אמנם קטנים מאוד) שתומכים במעשים כיוצא בזה גם היום. בוודאי שאם השמאל ינצח בבחירות, נשמע על כך עוד יותר. מדינת ישראל איננה יכולה להרשות לעצמה למצמץ. המסר צריך להיות חד משמעי.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עמיר פרץ צילום: פלאש 90

עמיר פרץ נגד ליברמן: הוא אשם בבחירות שלישיות

קרא עוד