סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

'המפלגה לשחרור יגאל עמיר' מעוררת סערה

מפלגת 'נורא דליבא' הוקמה במטרה לשחרר את רוצח ראש הממשלה ו"לגלות את האמת על רצח רבין". המפלגה לא נרשמה ברשם המפלגות, אך יו"ר העבודה, עמיר פרץ, הגיש תלונה נגדה לוועדת הבחירות

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כט בתמוז התשעט
,
01 באוגוסט, 2019 14:54
יגאל עמיר

יגאל עמיר צילום: פלאש 90

המפלגה לשחרור יגאל עמיר עוד לא הגישה רשימה לוועדת הבחירות או אפילו נרשמה כמפלגה, אבל כבר מעוררת סערה. המפלגה, 'נורא דליבה', הוקמה בשבועות האחרונים, וצוות של התכנית 'הצינור', הגיע לכנס להקמתה, בו נאספו חתימות לצורך רישום המפלגה.

רעייתו של יגאל עמיר, לריסה טרימבובלר, אמרה אמש (ד') לחדשות 13 כי מטרת המפלגה היא לקנות או להשתלט על שלד של מפלגה קיימת (מה שמכונה 'מפלגת מדף') ולרוץ באמצעותה: "אני יודעת שהם ניהלו משא ומתן עם כמה מפלגות", אמרה.

אתר המפלגה

אתר המפלגהצילום: ללא

על פי אתר המפלגה, מטרותיה הן להביא לשחרורו של רוצח ראש הממשלה יצחק רבין, באמצעות "גילוי האמת" על הרצח. במשפחתו של עמיר טוענים כי אין להם קשר להקמת המפלגה, אך גם טרימבובלר וגם אחיו של עמיר, חגי, נכחו בכנס המפלגה.

יו"ר מפלגת העבודה, עמיר פרץ, פנה היום ליו"ר וועדת הבחירות המרכזית בבקשה לפעול נגד המפלגה: "כיו"ר מפלגת העבודה, תנועתו של הרמטכ"ל וראש הממשלה המנוח יצחק רבין, אני פונה אליך בבקשה דחופה שלא לרשום את מפלגת 'נורא דליבא' שבמטרותיה מסווה לפעולות בלתי חוקיות". כתב פרץ.

"בימים אלה מתגבשת מפלגה שעיקר מטרתה שחרורו של רוצח ראש הממשלה יצחק רבין. כראש תנועת העבודה אני רואה במעשה זה חציית קו אדום ומדמם. תנועתי ואני נאבק בכל הכוח כדי למנוע את החרפה הזאת".

01.08.2019

1. "גילוי האמת" על הרצח. (גלגל)

כבר נגלה שיגאל אמיר אינו הרוצח. חפשו מי אשם ברצח ילדי תימן והמזרח ותמצאו רוצחו של רבין.

דווח על תגובה לא ראויה
01.08.2019

2. אולי די? (ישראל)

ברור שצריך את נעם היום. יותר מכל מפלגה

דווח על תגובה לא ראויה
01.08.2019

3. אין שום עילה חוקית לפסול את המפלגה ההזויה (נ.ר.)

(וגם אין צורך לפסול מפלגה שעתידה לזכות ב-30 קולות).

דווח על תגובה לא ראויה
01.08.2019

4. 3 צודק. אין שום עילה חוקית לפסול את המפלגה הזו. אין שום דבר לא חוקי בניסיון לשחרר אסיר שלדעתם חף מפשע (כי אם כך, כל המפלגות שעסקו בשיחרור מחבלים (שלא לדבר על סיוע )

דווח על תגובה לא ראויה
02.08.2019

5. 5 - לא יודע אם את מבינה מה כתבת. אהרון הכהן היה נביא. כהונה היא חלק מהותי מהשהות בארץ ישראל. (אהרון הכהן (!) עשה את העגל בגלל שרצה לשמור על העם (זה מובן מ)

דווח על תגובה לא ראויה
03.08.2019

6. השראה מזדורוב (נו)

עכשיו כל קבוצת קונספירטורים תקים מפלגה בשביל לשחרר רוצחים או לגלות מי החוצנים בשלטון, או למנוע ממטוסים לרסס חומר קטלני על תושבים

דווח על תגובה לא ראויה
07.08.2019

7. הקב"ה יושב במרומים ושומר על עם ישראל, ולא ייתן לרוצח השפל להשתחרר מהכלא עד שיוציא את נשמתו. רב אלוף יצחק רבין וראש ממשלת ישראל מסר את כל רוחו וגב (מירה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ליצמן ונתניהו צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ליצמן נגד גמזו: "תכנן סגר דווקא בחגים ופגע ברבבות יהודים"

קרא עוד