סגור

הציונות הדתית נגד מכירת נשק למשטרים רודניים

עצרת שתתקיים ביום ירושלים, רגע לפני ריקוד הדגלים המסורתי, תקרא לממשלת ישראל להטיל הגבלות ופיקוח על ייצוא של כלי נשק, במטרה לוודא שלא יגיעו לידי משטרים רצחניים. במשתתפים: הרב יואל בן-נון, הרב בני לאו וראשי מדרשת עין הנצי"ב

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כב באייר התשעט
,
27 במאי, 2019 20:40
ייצוא נשק

ייצוא נשקצילום: shutterstock

ביום ירושלים תתקיים בכיכר ציון הפגנה, רגע לפני תחילת ריקוד הדגלים המסורתי, שיעבור באותו מקום, בה תושמע הדרישה מכנסת ישראל לחוקק חוק שיקבע הגבלות ופיקוח מוגבר על כל ייצוא בטחוני, כדי להבטיח שנשק ישראלי לא יגיע לידיהם של משטרים אכזריים בעולם.

לקראת העצרת, חתמו על עצומה מיוחדת למעלה מ-100 אנשי ונשות חינוך ומנהיגי ציבור מובילים, ביניהם הרב בני לאו, הרב דוד ביגמן, הרב יהודה גלעד, רות קלדרון, הרב יואל בן נון, ראשי מדרשת עין הנצי״ב, הרבנית ד"ר אסתר פישר והרבנית רחל קרן, ואחרים. לדברי המארגנים, הסיבה לקיום העצרת היא כיוון שכעת נוצרה הזדמנות להשיג הסכמה רחבה של הקשת הפוליטית, שהחוק יעבור בשיתוף פעולה של הקואליציה והאופוזיציה, בהנחה כמובן שלא יתקיימו בחירות חדשות.

נושא ייצוא הנשק מישראל למשטרים רצחניים עולה לסדר היום מדי פעם הציבורי. רק לפני חודש יצאו בארגון 'בית הלל' בקריאה לכל המפלגות המצטרפות לממשלה להכניס את הנושא לקווי היסוד של הממשלה החדשה. "כעם שהביא לעולם את בשורת החירות ואת הרעיון הנשגב שכל בני האדם נבראו בצלם אלוהים, וכעם שסבל יותר מכל עם אחר משתיקת העולם כשנעשו בו מעשים זוועתיים, אסור לנו לחשות בעת הזאת". אמרו בבית הלל.

הרב יואל בן-נון וח"כ חיליק בר

הרב יואל בן-נון בכנס שהתקיים בכנסת בנושא, בתחילת השנהצילום: לשכת ח״כ חיליק בר, שימוש חופשי

בחודש אוקטובר התקיים בכנסת כנס מיוחד בנושא, ביוזמתו של ח"כ לשעבר חיליק בר, בו השתתף גם הרב יואל בן-נון, מחותמי העצומה, וכן הרבנים יובל שרלו, בני לאו, יעקב מדן ושמואל דוד. הרב בן-נון אמר אז כי "התורה וההלכה היהודית אומרים בפירוש שאסור לנו לחמש מרצחים. נקודה. אין דרך אחרת לפרש את זה.״

בעצומה נכתב: ״חזון הנביאים שעליו הושתתו יסודות המדינה לא מאפשר לנו להישאר אדישים מול מציאות שבה ציון נבנית בדמים.... ישנן ידיעות מבוססות הקובעות שלטובת אינטרסים כלכליים ואחרים, מדינת ישראל אישרה בעבר וממשיכה לאשר כיום מכירה של נשק ושל מיומנויות צבאיות למשטרים אכזריים בעולם, אשר מבצעים הפרות חמורות של זכויות אדם, ושעלולים להידרדר למעשים חמורים עוד יותר.
ביום ירושלים... חובתנו להשמיע קול מוסרי וצלול. אנו, החתומים מטה, רבנים, רבניות, אנשי אקדמיה ואנשי ציבור וחינוך מצהירים: על כנסת ישראל לחוקק עוד במושב הזה חוק שיקבע הגבלות ופיקוח מוגבר על כל ייצוא בטחוני, כדי להבטיח שנשק ישראלי לא יגיע לידיהם של משטרים אכזריים כאלה״.

העצומה לקראת האירוע

העצומה לקראת האירועצילום: ללא

הרבנית ד״ר אסתר פישר, ראש מדרשת עין הנצי״ב, אמרה כי ״מדרשת עין הנצי״ב רואה חובה מוסרית לעמוד איתן ולהשמיע קול צלול כנגד מכירת נשק וידע למשטרים רצחניים בעולם. ביום ראשון הקרוב נקרא לכנסת ישראל להשמיע את אותו קול צלול ולהכריז כי לא תיתן את ידה לכך״.

27.05.2019

1. הרבנים שהוזכרו בכתבה הם אלו שפעלו נגד מפלגת הציונות הדתית. (אריאל)

ותמכו במפלגה אחרת שזה עברה את אחוז החסימה.
בין החותמים נמצא הרבאיי הרפורמי גלעד קריב.
למה אמירה שלהם זוכה לכותרת "הציונות הדתית נגד"?!
את מי הם מייצגים?

יש כאן כמה גורמים שלא בהכרח שייכים לאותו מגזר שמתאחדים למטרה מסוימת.
איך זה הפך ליעד של "הציונות דתית"?!

דווח על תגובה לא ראויה
28.05.2019

2. שולי הציונות הדתית (ציוני דתי )

המשותף לחבורה זו היא שהם מגדירים עצמם כציונות דתית אך פניהם כל הזמן לחילוני ולרדוד.מאד חשוב להם נושא מכירת הנשק למשטרים רודנים באסיה והרעב בסומליהובאפריקה . את עקירת יהודים מביתם בארץ ישראל ההם לא ראו. סליחה, בני לאו ראה והתנדב להסביר למה זה מעשה מוסרי....

דווח על תגובה לא ראויה
28.05.2019

3. מי זה הציונות הדתית? (יהל)

גם אני מהציונות הדתית ולי אין בעיה עם מכירת נשק לממשלים רודניים. הכותרת שקרית.

דווח על תגובה לא ראויה
28.05.2019

4. איפה שאר רבני הציונות הדתית (יהונתן)

למה גדולי רבני הציונות הדתית לא משמיעים את קולם? מדובר בעניין חשוב ומיידי! אין שום הצדקה למכירת נשק לרוצחים

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דרך חברון צילום: Nati Shohat/Flash90

ניסיון לינץ' בירושלים | ח' הותקף באכזריות: "חבורת ערבים תקפה אותי ושוחררה"

קרא עוד