הותר לפרסום: אחיה של הנערה הדרוזית חשוד שהזמין את הרצח שלה

שוטרי מחוז צפון עצרו את החשודים ברצח הנערה שרית אחמד ואת אחיה סעיד - ששכר את החשודים לבצע את הרצח על רקע נטיותיה המיניות. היום בסיום החקירה הפרקליטות תגיש נגדם כתב אישום בבית המשפט המחוזי בחיפה

חדשות כיפה חדשות כיפה 27/08/23 08:37 י באלול התשפג

הותר לפרסום: אחיה של הנערה הדרוזית חשוד שהזמין את הרצח שלה
שרית אחמד | , צילום: רשתות חברתיות

ביום שישי ה-9 ביוני 2023, בשעות אחר הצהריים התקבל דיווח על נערה פצועה אנוש מירי, שמוטלת על הכביש הסמוך לכפר ירכא סמוך לרכב מנוקב בכדורים. מותה של הנערה, שזהותה התבררה כשרית אחמד, בת 18 תושבת כיסרא, נקבע במקום. הבוקר (א') הותר לפרסום כי שוטרי המחוז הצפוני עצרו את החשודים ברצח הנערה ואת אחיה סעיד - ששכר את החשודים לבצע את הרצח על רקע נטיותיה המיניות. היום בסיום החקירה הפרקליטות תגיש נגדם כתב אישום בבית המשפט המחוזי בחיפה.

עם פתיחת החקירה וזיהוי הנרצחת, עלה חשד כבד כי הנערה נרצחה על רקע נטיותיה המניות, אשר בעבר אוימה על ידי אחיה והם ריצו בגין כך עונש מאסר. בשל רגישות החקירה, מפקד המחוז הצפוני הטיל את החקירה על צוות מיוחד בימ"ר צפון.

הרוצחים ירו כ-11 כדורים ונמלטו

בחינת הזירה העלתה, כי רכבה של הנרצחת נוגח מאחור על ידי רכב אחר, הנרצחת איבדה את השליטה ופגעה בגדר הבטיחות, הרוצחים פתחו באש אל עבר הרכב, ושרית ניסתה להימלט ממנו ברגל, הרוצחים הדביקו אותה וירו בה גם מחוץ לרכבה. הרוצחים ירו כ-11 כדורים ומשם נמלטו ברכבם, העלו אותו באש, ונמלטו ברכב נוסף שסייע להם.

צוות של 11 חוקרים הופקד על החקירה על ידי מפקד המחוז הצפוני זאת לאחר שחקירת בני משפחתה שלא שיתפו פעולה עם המשטרה לא סיפקה כיווני התקדמות, תוך שבני משפחתה סיפקו אליבי אמין.

ביקש ממנה לנסוע לסוכנות רכב כדי להחליף לה את הרכב

בשלביה הראשונים של החקירה התברר כי סמוך לרצח, שרית שלחה לחברתה הודעה כי אחיה סעיד ביקש ממנה לנסוע לסוכנות רכב בירכא, כדי להחליף לה את הרכב לחדש, וכי הוא יגיע אחריה. שרית התפלאה על טוב ליבו, אך יצאה לנסיעה, וכמה דקות מאוחר יותר נרצחה.

צוות החוקרים החל לתשאל עוד ועוד מכירים ועדים פוטנציאלים, מכולם עלתה תמונה של נערה חרוצה וטובה, דואגת לאביה המבוגר, אוהבת אדם ואוהבת חופש, אך כל הזמן מכרסם בה חשש שמה יפגעו בה בשל נטיותיה.

כחודש לפני הרצח התלוננה הנרצחת במשטרה כי היא חוששת שאחיה יפגע בה והיא רוצה להתרחק מאזור מגוריה. במשטרה אומרים כי הם עירבו גורמי הרווחה וסידרו לה מיד מקלט בדרום הארץ, במקביל דאגו לה מונית ספיישל. לאחר שהגיע למקלט המנוחה הודיעה כי אינה רוצה להיכנס אליו וכי סיכמה עם אחותה כי היא חוזרת לצפון.

דרוזים בירכא, ארכיון |

דרוזים בירכא, ארכיון | צילום: Basel Awidat/Flash90

צוות החקירה המשיך באיסוף חומרים, והיא הסתעפה והקיפה תנועה של החשודים כחודש לפני הרצח עצמו בכל רחבי הצפון.

החוקרים גילו הכרויות מוקדמות בן אחיה של הנרצחת לחשודים בביצוע הרצח מספר שנים קודם לכן. ומפגשים ותקשורות שקיימו סמוך לרצח. החוקרים אף התחקו אחרי מקור רכב הביצוע שהועלה באש, שהתברר כרכב גנוב מכפר סבא שהוכנס משטחי הרשות הפלשתינית.

לפני כחודש נעצרו החשודים, אחד מהם בשעה שניסה להימלט מהארץ דרך נתב"ג ושני בברטעה בשעה שניסה להימלט לרשות הפלשתנית. העבודה של צוות החקירה של משטרת מחוז צפון בליווי הפרקליטות מיטל חן ושרית הראל - הצליחה לגבש תשתית ראיית כנגד שני המבצעים וכנגד מזמין הרצח - אחיה של הנרצחת.

"בחקירת האירוע המצער הושקעו קרוב ל-5,000 שעות חקירה"

ממשטרת מחוז צפון נמסר: "בכל חקירה שאנו מבצעים אנו לא רק בודקים כל קצה חוט, אלה גם מחפשים את קצוות החוט בכל דרך אפשרית, זו עבודה קשה ומתישה, אנו בודקים עשרות אלפי פרטי מידע, שרק בודדים מהם מקדמים אותנו, צעד צעד, עד שאנו חושפים את השתלשלות האירוע, ועקב בצד אגודל עד שאנו מגבשים את תשתית הראיות".

"בחקירת האירוע מצער זה הושקעו קרוב ל-5,000 שעות חקירה כדי לפענח את הרצח של שרית אחמד, נערה צעירה שבסך הכל רצתה לחיות את חייה בחופשיות, לאהוב ולהיות נאהבת על פי תחושות ליבה".

בכתבה זו נעשה שימוש בתמונות וסרטונים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות, הנכם מתבקשים לפנות אלינו עם הצילום המקורי בדוא"ל office@kipa.co.il