הצנזור הצבאי הראשי מתחלף: לתפקיד נכנס תא"ל קובי מנדלבליט

בטקס חגיגי בקריה בתל אביב עבר התפקיד המשמעותי מדורון בן ברק, לקובי מנדלבליט | מנדלבליט: "מודה על האמון בי לתפקיד המורכב והמשמעותי הזה" | גנץ: "השכל הישר שלך יאפשר לך להמשיך ולהתנהל ברגישות הראויה"

נועה שטרנברג, חדשות כיפה 30/06/22 21:47 א בתמוז התשפב

הצנזור הצבאי הראשי מתחלף: לתפקיד נכנס תא"ל קובי מנדלבליט
הצנזור הנכנס, קובי מנדלבליט, צילום: דובר צה"ל

היום (ה') נערך בבסיס הקריה בתל-אביב טקס ההחלפה של הצנזור הצבאי הראשי במעמד שר הביטחון בני גנץ ובהשתתפות הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי. לתפקיד הצנזור הצבאי הראשי נכנס תא"ל קובי מנדלבליט, שהחליף את תא"ל דורון בן ברק.

מנדלבליט (43), בן-דודו של היועמ"ש לממשלה לשעבר אביחי מנדלבליט כיהן בתפקידי ליבה מודיעיניים בדרגים השונים ב-24 השנים האחרונות, ביניהם כקצין המודיעין של פיקוד המרכז וכראש זירה בחטיבת המחקר. הוא בוגר תואר שני בניהול ויישוב סכסוכים מאוניברסיטת בר אילן.

גנץ אמר בטקס ההחלפה: "ישראל היא מדינת ייחודית שיש בה דמוקרטיה חזקה, ולצד זאת היא מוקפת באתגרים ביטחוניים וסביבה מורכבת. האתגרים האלו משתנים, אך הצורך להגן על המדינה נשאר בתוקף. דורון, עשית רבות בכדי להתאים את הצנזורה לאתגרים הטכנולוגיים, המבצעיים וגם התרבותיים. אני מבקש להודות לך על הדרך הממלכתית שבה פעלת בתפקיד המורכב הזה תוך ביצוע האיזונים הנדרשים. קובי, אני בטוח בהצלחתך. הניסיון שצברת לאורך השנים משמעותי, והשכל הישר שלך יאפשר לך להמשיך ולהתנהל ברגישות הראויה בתפקיד החשוב הזה". 

"דורון, אתה איש אוהב המדינה, מנעת לא פעם נזק רב"

גם הרמטכ"ל אביב כוכבי נשא דברים: "דורון, אתה איש אוהב המדינה, אוהב המקצוע ואוהב הצבא - ניתן לראות זאת לאורך שירותך הצבאי. ביצעת את תפקידך נאמנה ויחד עם הגוף עליו פיקדת, מנעת לא פעם נזק רב. קובי, אין לי ספק שתבצע את התפקיד באחריות ובשימוש נכון בשיקול הדעת. אני בטוח שמקצועיותך תוביל אותך להצלחה.

הצנזור היוצא, תא"ל דורון בן ברק: "שאלת היסוד של צנזורה בדמוקרטיה נותרה בעינה - כיצד לשמור על סודות המדינה ולא פחות חשוב מכך על חופש הביטוי. האתגר הוא להתאים את הצנזורה לאתגרי השעה, כדי לשמור על הרלוונטיות שלה בעידן שבו אנו נמצאים בכדי להגן על מדינת ישראל. המציאות השתנתה, ואיתה גם התפקיד שלנו. סיום התפקיד הוא גם סיום השירות שלי בצה"ל אחרי 31 שנים. היתה לי הזכות לפקד על מאות קצינים וחיילים וללמוד ממפקדים. אני אסיר תודה על הזכות שנפלה בחלקי".

מדברי הצנזור הנכנס תא"ל קובי מנדלבליט: "אני מבקש להביע הוקרה ולהודות לשר הביטחון, לרמטכ"ל ולראש אמ"ן על האמון בי לתפקיד המורכב והמשמעותי הזה שנמצא 'בין השמשות'. אמלא אותו בנאמנות ובמסירות, ואמשיך את הדרך שבנה תא"ל דורון בן ברק יחד עם אנשי היחידה האיכותיים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר